Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyelnem kellne a származáso...

Szégyelnem kellne a származásomat? Cigány vagyok. Ez ok arra, hogy egy életen át próbáljam eltitkolni, megmásítani?

Figyelt kérdés

Én szeretem és a végletekig tisztelem a családomat. A nagyszüleim még igazi, vérbeli kis mauglik voltak, a falu szélén sátrazó, putrikban élő, erdőben felcseperedő vadócok. Őket az 50es évek környékén, szó szerint beterelték az iskolába. Szerencsére a teljesen írástudatlan, vándorló életet élő dédszüleim ez ellen nem lázadoztak, beletörődtek a sorsukba. A nagypapám elvégezte a 8 általánost, majd vasmunkás lett.A nagymamám szintén elvégezte a kötelezőt, majd igazi cigányasszonyhoz méltó módon, élete végéig háztartásbeliként élt. Szegények voltak, de becsületesen felneveltek 6gyereket. Édesapám már tanulhatott, ő volt lakatos, villanyszerelő, később pedig elvégzett egy hiradásipari technikumot is. 2nagybátyám tanárember lett, 3nagynéném közül egy körzeti orvos, egy énekesnő, egy pedig kereskedelmi dolgozó.

Mi hárman vagyunk testvérek. Én volnék a rangidős, másodéves hallgató az ELTE Jogi Karán. Az öcsém gimnazista a kishugom pedig 8-os lesz szeptemberben.

Ha összejövünk, igazi hangos, főzőcskézős, néha-néha veszekedős cigányok vagyunk. :)

Édesanyám pedig magyar lány. Testvérei és szülei sz első pillanatban ugyan, de megdöbbentek a választásán. Aztán rájöttek, apám ugyanolyan ember, sőt sokkal különb, mint sokan mások a világosabb bőrszínűek között.

Apai nagyapám, legnagyobb örömömre, még él. Amit ők véghezvittek a mamával, a legnagyobb elismerésre ad számot. Számomra és a családom számára mindenképp.


2011. júl. 19. 20:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
2011. júl. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
97%
Nekem személy szerint semmi bajom nincs a cigányokkal, vagy bármilyen más néppel faji alapon, tehát (legalábbis előttem) semmi okod szégyellni.
2011. júl. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 A kérdező kommentje:

a cigány szó nem sértés. egy valóban sajátos népcsoport megnevezése. aki ezen megsértődik, az nem ismeri a jelentését. ezzel az erővel én is sértegetek mindenkit, amikor "lemagyarozom" :)

azzal én is tisztában vagyok, hogy bizonyos bűncselekmények elkövetői, tettek okozói mind-mind cigányok.

de nem minden cigányember koszos cigány, mint ahogy nem minden magyar büdös paraszt. :)

én egy kicsit ide is, oda is tartozom. Mégis, ha azt akarom, hogy előítéletek nélkül elfogadjanak, rengeteget kell mesélni magamról. Mintegy magyarázni a bizonyítványomat.

Van egy tanárom, aki kerekperec eldöntötte, hogy nyilván romaügyekkel kapcsolatosan tervezem a jövőmet. Nos, nem tartom kizártnak, de valójában a családjog érdekel.

2011. júl. 19. 20:40
 24/72 ava87 ***** válasza:
98%

Neked aztán semmi szégyellnivalód nincs, sőt, te, és a családod igazán példamutató életet éltek: ezt így is lehet. Ott van az, hogy tisztességesen éltek, tanultok, dolgoztok, és ezek mellett mégis megőriztétek a jó értelemben vett mentalitásotokat, identitásotokat. Ez nagyon becsülendő. Semmi szégyellnivaló nincs itt.

Sok sikert kívánok neked, és az egész családodnak az életben, csak így tovább :)

2011. júl. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
100%

Nem,neked nem kell szégyellned! Én megmondom kerek perec,hogy azt a fajta cigányt,ami az embereknek elsőre eszébe jut a cigány szó hallatán(lop,csal,hazudozik,időseket félemlít meg stb.) utálom mint a szart,márpedig a többség ilyen. Te legyél büszke arra,hogy "fehér holló" vagy a cigányok között. Én eddig mindig azt mondtam,hogy a rendes cigány olyan mint a Jeti. Biztos van,mert beszélnek róla,csak még senki nem látta.... Hát úgy tűnik tényleg van.


26/N

2011. júl. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
100%
Te is magyarázkodsz, hogy mi mindent elértetek, legyél büszke magadra. De sajnos ez nincs a homlokodra írva, és a cigányság tényleg nem akar beilleszkedni.Sőt tényleg ne sértődj meg, de az olyan cigányok, akik elértek valamit, mélyebben megvetik őket, mint a magyarok, pont azért, mert hiába normálisak, ezek miatt meg vannak bélyegezve.
2011. júl. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
95%
igen, ebben az országban, ha nem akarod magad agyonveretni, akkor tagadd le :S ...toleráns országokban ez nem gond ;)
2011. júl. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Bár több hozzád hasonló ember lenne!
2011. júl. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
61%
Fura, ha vki cigányos kérdést tesz fel, mindenki pötyög a billentyűzeten ezerrel, mindenkit foglalkoztat ez a dolog, nem hiszem hogy ennyire jó véleményekkel van az emberek többsége itt...Bezzeg ha normális kérdés van feltéve 5-6 válasz ha érkezik.
2011. júl. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell szégyelni semmit és senkit :D nekem is meggyűlt már a bajom néhánnyal de mégis nekem van 10 barnább bőrű barátom és ők mindig kiálltak mellettem...volt régen egy legjobb barátnőm ő benne kis magyar vér se volt..de össze voltunk nőve, sajnos visszaköltözött a régi falujába..azóta nem találkoztunk..
2011. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!