Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyelnem kellne a származáso...

Szégyelnem kellne a származásomat? Cigány vagyok. Ez ok arra, hogy egy életen át próbáljam eltitkolni, megmásítani?

Figyelt kérdés

Én szeretem és a végletekig tisztelem a családomat. A nagyszüleim még igazi, vérbeli kis mauglik voltak, a falu szélén sátrazó, putrikban élő, erdőben felcseperedő vadócok. Őket az 50es évek környékén, szó szerint beterelték az iskolába. Szerencsére a teljesen írástudatlan, vándorló életet élő dédszüleim ez ellen nem lázadoztak, beletörődtek a sorsukba. A nagypapám elvégezte a 8 általánost, majd vasmunkás lett.A nagymamám szintén elvégezte a kötelezőt, majd igazi cigányasszonyhoz méltó módon, élete végéig háztartásbeliként élt. Szegények voltak, de becsületesen felneveltek 6gyereket. Édesapám már tanulhatott, ő volt lakatos, villanyszerelő, később pedig elvégzett egy hiradásipari technikumot is. 2nagybátyám tanárember lett, 3nagynéném közül egy körzeti orvos, egy énekesnő, egy pedig kereskedelmi dolgozó.

Mi hárman vagyunk testvérek. Én volnék a rangidős, másodéves hallgató az ELTE Jogi Karán. Az öcsém gimnazista a kishugom pedig 8-os lesz szeptemberben.

Ha összejövünk, igazi hangos, főzőcskézős, néha-néha veszekedős cigányok vagyunk. :)

Édesanyám pedig magyar lány. Testvérei és szülei sz első pillanatban ugyan, de megdöbbentek a választásán. Aztán rájöttek, apám ugyanolyan ember, sőt sokkal különb, mint sokan mások a világosabb bőrszínűek között.

Apai nagyapám, legnagyobb örömömre, még él. Amit ők véghezvittek a mamával, a legnagyobb elismerésre ad számot. Számomra és a családom számára mindenképp.


2011. júl. 19. 20:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
88%
nem, sőt örülj h kivétel vagy és büszkén vállald fel h cigány vagy és tanult ember normális családi háttérrel mert kellenek az ilyen kivételek is a sok tolvaj, gyilkos mellet.
2011. júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell szégyellened a családodat és a származásodat sem, de ha azt írtam volna, hogy igen és valaki azt is írja azt se hidd el. Az előítéletek megvannak és meg is lesznek, sőt ez tovább fog növekedni, míg nem a tiédhez hasonló történetek vannak túlsúlyban. Azt te is beláthatod, hogy egy ilyen sztori nagyon ritka. Én próbálok nyitott, közvetlen és mindig!!! pártatlan, vagyis előítélet mentes lenni a munkatársaimmal akik között sok cigány van. Sajnos gyakran kerül sor arra, hogy előjön a cigány vér és akkor én is azt mondom, miért kell nekem ezt elviselni? Miért??? Na de mindegy, a fő gond pedig az, hogy a cigányozás gond, de az, nem diszkrimináció, h valaki több pontot, több pénzt, nagyobb esélyt kap egy eu-s pályázatnál pl. mert cigány. ez diszkrimináció ugyanúgy a saját hazámban ellenem. És nem szólhatok. Ezt kell szégyellni, meg az egyén szégyellje a saját viselkedését ha az olyan. És sajnos még nagyon gyakran olyan...
2011. júl. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
100%
Tudod sajnos tényleg sok olyan dolog van amit szégyelni kell miattuk.Ha azt halom ahirekbe h licűncselés volt,pöcegödörbe fulladt a kisgyerek,késelés...oda sem kell néznem tudom hogy kik csinálták.A városba ha valakik ordibálnak az ember után és nem tudnak viselkedni szintén sajnos ez a helyzet és még sorolhatnám.Nagyon jól irta valaki...a cigány a magyart ugyanúgy utálja.Nagyon sok normálsiat ismerek,de nem egyszer azok is megmutatták h honnan jöttek sajnos,bizonyos helyzetekben.
2011. júl. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor is volt valami hasonló kérdés, asszem az hogy a cigány gyereket terrorba tartják a magyarok az iskolában, és hogy miért vagyunk mi rasszisták, hát elég sok "fajgyűlölő" válasz érkezett rá, azóta már sztem a GYIK ban hever.

Nem akarom fejtegetni én is gyűlölöm őket, sztem nem is kell mondani hogy miért, kevés az olyan cigány aki normális, ha fogalmazhatok így, nagyon kevés.

2011. júl. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell szégyellned.. Vannak rendes cigányok akik dolgoznak. A mi kis városunkban van egy család akik nagyon dolgoznak.. Az anyuka még egy beteg gyereket is örökbe fogadott.. a lánya Pécsen tanul gyerekorvosnak.. Szóval vannak ilyenek.. Soknak a cigányokról az jut eszébe rablás,lopás,késelés.. mert a java ezt csinálja de van pár cigány akik nagyon szorgosak.. Sajnálom az ilyen előítéleteket.. Sokkal jobb lenne a világ ha nem lenne ilyen. Szóval mindenkinek Peace!:-) 18L
2011. júl. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
100%
szerintem okkal lehetsz büszke a családodra, és szégyenkezned sem kell! Sok a keserű és irigy ember viszont, akik attól érzik jobbnak, jobban magukat, még a legszerencsétlenebbek is, ha a cigányokat szidják meg zsidóknak stb és így vezetik le a saját sikertelenségüket másokon. Velük ne foglalkozz, mert úgysem képesek változtatni ezen a mentalitáson!
2011. júl. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kellene! Inkább azokat, akik az aluljáróban "kölcsönkérik" a pénztárcát, meg a mobilt, akiktől nem merünk este végigmenni az utcán. Meg azokat, akik rettegésben tartanak egész helyiségeket. Meg akik "véletlenül, félelemből" megkéselnek.

Te - és családod - vagytok az üdítő kivétel.

2011. júl. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
98%

Tudod mit mondok?

Kifejezetten legyél rá büszke, mit értetek el, és nyugodtan vállald fel a cigány származásod.

Még ha le is tagadhatnád, akkor is!


Azért nincs pozitív példa a romákról, mert aki hozzátok hasonló, azt már a többség se tekinti "cigánynak", és ők se hangoztatják, hogy azok volnának.

Aki viszont a másik végletet képviseli, azt akkor is cigányozzák, ha a felmenői között se szerepelt az elmúlt 100 évben.


Sem nem szégyen, sem nem érdem: állapot. Meg kell tanulni együtt élni vele.

2011. júl. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
93%

nem vagyok rasszista.

de azért nem szeretem őket. ( vannak kivételek) mindig is ugy mondja/mondta anya hogy "nem az a cigány aki cigány,hanem aki úgy viselkedik. vannak magyarba rosszabbak is" és igaza van (: ha ez itt mind igaz amit leirtál akkor büszke lehetsz a családodra :D nekem is vannak cigány ismerőseim,és mindet csak tisztelni tudom,mert úgy nevelkedtek,hiába cigányok. De a 99% gyűlölöm!!!! ((:

2011. júl. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
96%

A probléma a következő: a mai világban a cigány egy pejoratív jelző lett ami a köznyelvben nem egy népcsoportot, hanem egy elítélendő viselkedésformát jelent. Ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni. A szememben az olyan emberek mint te és a családod, nem cigáényok vtok, hanem magyarok, számomra az a cigány, aki csal, lop, büdös, tróger, de gondolom nem pont nekem kell ezt bizonygatnom.

Aki nem alapból egy rasszista bolond, az úgysem a bőrszínből, hanem a viselkedésből ítél, én is. Tudod nem egy normális cigányt ismerek, senki nem bántja őket, ők maguk mondták, ha megismerik őket még pozitív diszkriminációban is részesülnek, annyira örülnek az emberek nekik.

Nekem ez a véleményem, remélem segítettem.

2011. júl. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!