Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyelnem kellne a származáso...

Szégyelnem kellne a származásomat? Cigány vagyok. Ez ok arra, hogy egy életen át próbáljam eltitkolni, megmásítani?

Figyelt kérdés

Én szeretem és a végletekig tisztelem a családomat. A nagyszüleim még igazi, vérbeli kis mauglik voltak, a falu szélén sátrazó, putrikban élő, erdőben felcseperedő vadócok. Őket az 50es évek környékén, szó szerint beterelték az iskolába. Szerencsére a teljesen írástudatlan, vándorló életet élő dédszüleim ez ellen nem lázadoztak, beletörődtek a sorsukba. A nagypapám elvégezte a 8 általánost, majd vasmunkás lett.A nagymamám szintén elvégezte a kötelezőt, majd igazi cigányasszonyhoz méltó módon, élete végéig háztartásbeliként élt. Szegények voltak, de becsületesen felneveltek 6gyereket. Édesapám már tanulhatott, ő volt lakatos, villanyszerelő, később pedig elvégzett egy hiradásipari technikumot is. 2nagybátyám tanárember lett, 3nagynéném közül egy körzeti orvos, egy énekesnő, egy pedig kereskedelmi dolgozó.

Mi hárman vagyunk testvérek. Én volnék a rangidős, másodéves hallgató az ELTE Jogi Karán. Az öcsém gimnazista a kishugom pedig 8-os lesz szeptemberben.

Ha összejövünk, igazi hangos, főzőcskézős, néha-néha veszekedős cigányok vagyunk. :)

Édesanyám pedig magyar lány. Testvérei és szülei sz első pillanatban ugyan, de megdöbbentek a választásán. Aztán rájöttek, apám ugyanolyan ember, sőt sokkal különb, mint sokan mások a világosabb bőrszínűek között.

Apai nagyapám, legnagyobb örömömre, még él. Amit ők véghezvittek a mamával, a legnagyobb elismerésre ad számot. Számomra és a családom számára mindenképp.


2011. júl. 19. 20:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
53%
Egyszer majd rajtad meg a családodon is kiüt a cigányság ne félj :)
2011. júl. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
100%
Valóban félelmetes volt végigolvasni ezt a monológot.Olykor azon is elmerengek,hogy ha kinézek a munkahelyem ablakán,miért főként cigányokat látok az utcán.Tényleg egyre többen vannak,és nagyon sok a cigány kisgyerek is.Ha valóban ez a fajta cigányság ilyen módon szaporodik,és ennyire hányaveti módon élnek,akkor nem tudom mi lesz az országból.Tökéletesen igazuk van,ha nem dolgoznak:amíg szülni képesek és az állam támogatja őket:minek tennék?
2011. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
56%
nekem volt cigány kollégám és kolléganőm, ők szóltak rá más cigányokra. én úgy gondolom, hogy aki megdolgozik a pénzéért, tanul, vagy próbál azért tenni, hogy pozitív irányban kitűnjön, és próbál beilleszkedni (mindegy milyen származású), semmi kifogásom ellene. hozzáteszem, nekem is gyűlt már meg bajom cigányokkal, és nem cigányokkal is, és minden, ismétlem minden embert megvetek és elítélek, aki más kárán vagy munkája árán próbál boldogulni, és még szépen éldegél is. úgyhogy én drukkolok neked:)
2011. júl. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
22%

Mi, a többség tettünk-e valami hatásosat, használhatót azért, hogy a cigányság többsége ne így éljen?


Vagy csak szidjuk őket, gyűlölködünk itt a "köznép" soraiban, ügyeskedünk, pénzekkel zsonglőrködünk a politikai elitben.

2011. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
59%
Előítéletes vagyok, vállalom. Te hiába állítod magad rendes, tisztességes cigánynak, semmilyen téren nem fújnék veled egy követ semmilyen tekintetben. Tanult ember vagy, bizonyára megérted, hogy az előítéletesség=védekezés, semmi egyéb.
2011. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
64%
A származásod soha nem kell szégyellned ahogy a családodat rokonaidat sem. Inkább légy büszke magadra arra amiket elértél az ELTE egy nagyon jó iskola. Ahová nagyon okos emberek jutnak el. Nem az számít milyen a bőröd színe vagy hogy honnan jöttél hanem az hová tartasz hogy milyen ember vagy mik az érték rendjeid. Elég szomorú hogy ebben a világban mindent az elő ítéletek és a rasszismus ural. Szerintem meg ez a szégyen.
2011. júl. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
81%
tudjátok, akik a negatív kritikát írták, nem értem őket. nekem is volt gondom cigányokkal, sőt, valamelyiket leköpném, kedves kérdező, tisztelet a kivételnek, de ez ugyanúgy igaz némelyik magyarra is. rosszul vágyok bármilyen embertől, aki más pénzén élősködik. szidjuk a cigányokat, a magyarok meg milliárdokat sikkasztanak, lopnak... ugyanúgy ölnek, lopnak, csalnak, családokat írtanak és erőszakoskodnak, de erre annyit mondunk, de az nem feltűnő, vagy neki lehet, mert magyar? miért? ez a baj, hogy nem vesszük már észre a jót akkor sem, ha ott van, és némelyik cigány, aki próbál alkalmazkodni, az ilyen negatívumok miatt válik azzá, ami.
2011. júl. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
24%

Na jól van, én őszinte leszek:

Igen, kell szégyellned !


Off: A hosszú válaszos kommentelő döbbentett rá, hogy valóban tennünk kell valamit ! Az összes magyar utálja a cigányokat. Nekünk magyaroknak itt van MAGYARország, a cigányok meg menjenek a sunyiba, ha képtelenek a beilleszkedésre ! Nem 1-2 év alatt kellett volna beletanulniuk a dolgos, becsületes létbe, több évtized állt rendelkezésükre.



Remélem, hogy Isten tényle megsegít, és segít megváltoztatni a cigányok hozzáállását, különben nem kell csodálkozni, hogy 2100-ra elfogyunk.

Gyerekek, 90 év ! Ennyi lenne a magyarság ? Több, mint 1000 éve itt vagyunk, és most nekünk kell menekülnünk a SAJÁT országunkból ? Hát én már nem csodálkozom rajta, hogy mindenki húz elfele...

2011. júl. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
76%

Senki nem tehet arról minek születik, de ha már megszülettünk, próbáljuk a legjobbat kihozni a dologból. Te megtetted, egyetemre jársz és van jövőd, de ez a romák nagy részére nem jellemző (sajnos).

Úgy vélem, ha zavar, hogy a többi miatt ítélnek meg, próbálj tenni valamit, hogy a többi cigány figyelmét felhívd arra, hogy nem normális amit csinálnak, hátha rád hallgatnának, hiszen te is közéjük tartozol.

Szerintem ez a megoldás a cigány problémára, rámutatni, arra, hogy ez nem helyes, (és jobban büntetni) ugyanakkor végre megmutatni a cigány kultúrát, mert én például szinte egyáltalán semmit nem tudok a cigány hagyományokról,lehetne cigány fesztivált rendezni (tudom nem ez a kérdés, de szerintem jó ötlet)

2011. júl. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
semmi problemat nem latok a csaladoddal, sot...aki egeszen az orvosi kar elvegzeseig vitte cigany szarmazasukent, az egeszen kiveteles lehet. valoszinuleg az a baj, hogy a media meg a politika nem tolja szem ele az ilyen cigokat mint amilyenek ti is vagytok, igy az emberek nem latjak a ciganysagnak ezt a reteget, amely ugyan eleg kicsi (sajnos), de ketsegtelenul letezik. semmi okod a szegyenkezesre, inkabb meg buszkenek is kellene lenned a csaladodra es magadra is.Nyelvtanilag helyesen irsz, szepen fogalmazol, tanult ember vagy, hol itt a problema...ne suppedj bele a sosrstragediaba, ami a ciganysagot erinti, haladj tovabb az eletben, es probald meg apolni a jo ertelemben vett cigany hagyomanyokat, ennyi. Amugy te felcigany vagy, nem full cigany, ha anyukad magyar. bar szerintem ez nem szamit szinte semmit, mert kulturalisan kb ott vagy, ahol a tobbsegi magyarsag kozepretege. A tesoid gondolom szinten a tovabbtanulast tervezik. Az eltitkolas minden esetben kartekony. Lehet nehez manapsag felvallalni a cigany szarmazast, de gondolom meghasonulni sem akarsz ebben az egeszben nem? Miert nem vallalod fel pl a cigany kulturat, ami szep es jo belole pl cigany zene, nyelv, stb? ezt valakinek meg kell mutatnia hogy letezik, mert amugy csak a gyulolkoodes fogja dominalni az emberek gondolkozasat a ciganyokkal kapcsolatban. Tessek itt van szamodra a lehetoseg, tanult, kulturalt ciganyemberkent apolni a cigany hagyomanyokat :) sok idiota irt be ide is, ne foglalkozz veluk, a gyulolet beszel beloluk, nem kepesek atlatni a helyzetedet.
2014. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!