Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon közeli barátom mamája...

Nagyon közeli barátom mamája haldoklik! Hogyan tudnék neki vigaszt nyújtani? Mit tegyek? Úgy érzem nem hagyhatom magára! Mit lehet ilyenkor mondani?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 2. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Mond neki, semmitől sem kell félni! Én ha a helyedben lennék most egy lelki útravalót mondanék neki, hogy csak annyit csináljon hogy higgyen Isten egyszülött Fiában Jézusban tiszta szívből! Mert ha ezt elhiszi, akkor ha meghal is élni fog! Ez színtiszta igazság és ígéret a Bibliából minden embernek! A halállal nem ér véget semmi!!!

Erre bíztasd és akkor baj nem lesz! :)

2009. ápr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz kérdés. Ne is hagyd magára! Kérdezd meg, van-e olyan dolog, amit szívesen elmondana, de eddig esetleg nem merte, vagy akarta. Kérdezd meg, miben segíthetnél neki. Emlékeztesd rá, milyen nagyszerű embert /fiút, vagy lányt/ nevelt. Meséltesd a legszebb emlékeiről, ha nem fárassza nagyon és még képes rá. Kérdezd meg, kíván-e valami finomat. Amennyit csak tudsz, legyél mellette, hallgasd szeretettel, fogd a kezét. Ne lássa szemedben a kétségbeesést, inkább a bizakodást. Mondd el neki, hogy hiszel a gyógyulásában és a felépülésében.
2009. ápr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszön szépen a válaszokat, sokat segítettetek
2009. ápr. 2. 21:39
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
én pedig azt gondolom, hogy nem kell hegyibeszédet tartani a bibliáról, ilyesmiről. nem kell meggyőzni semmiről. a jelenléteddel tudsz segíeni, azzal hogy beszélgetsz vele arról, amiről ő akar, vagy ha épp csak együtt hallgattok.
2009. ápr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
az elottem állóval mélyen egyetértek elég ha a jelenléteddel ott vagy mellette, fogod a kezét. ha hiszel istenben imádkozhatsz is
2009. ápr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
83%

ilyenkor senki es semmi nem tudja ot megvigasztalni!!!

hidd el nyugtasd meselj neki te is azokrol a percekrol amikor neked is nagyon nehez volt tullepni de megis... mondd el neki hogy o akarmikor szamithat rad es hogy mindig mellette leszel joban rosszban!! ezzel megtudod nyugtatni picit de ennyi... megvigasztalni nincs mivel ilyen esetben :((

hidd el en is ebben a cipoben vagyok..annyi hogy engem baratnom vigasztalt es nekem pedig nagypapam haldoklik...es hidd el nem is lehet elmodnani ilyenkor hogy mit is erez az ember... fajdalmat vagy kint ?! nem tudom de azt tudom hogy nagyon nehez nekem is .. es hiaba mondjak hogy legyek eros .. ilyenkor nem lehet mikor soha nem volt beteg nagypapam es egyik naprol a masikba korhazba kerul.. es ra 2 hetre megtudom hogy par napja van hatra..orvosok szerint par het.. de mar masik nap haldokol az az ma :((( szoval borzalmas egy erzes... amit meg evek multan se lehet feldolgozni.. :(

amit tehetsz hogy nyugtatod nehogy hulyesegeket csinaljon vagy ne tegyen kart magaba az elkeseredettsegbe!!!

remelem segitettem :((

2009. ápr. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!