Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válaszolnátok? Csak kíváncsisá...

Válaszolnátok? Csak kíváncsiságból kérdezem.

Figyelt kérdés

Mostanában sokat foglalkoztat a lakásvásárlás kérdése.Nagyon nehéz mostanság,ugye.

Az lenne a kérdésem,hogy nektek van e saját házatok/lakásotok?Hogy jutottatok hozzá?Szülők segítettek,vagy ti teremtettétek meg az anyagiakat?És hány évesek voltatok?Hitel van-e rajta?Mennyi a törlesztő?


2011. júl. 19. 23:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

00:37-es


Nem akarjátok kiadni a lakást?

2011. júl. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

ma 00:42


00.37-es vagyok..Nem gondolkodtunk el ezen.Talán azért nem adtuk eddig ki,mert fogalmunk sincs a kiadással járó szabályokkal,és mivel nem tartózkodunk otthon így látatlanban nehéz kiadni.

2011. júl. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Van saját.4éves korom óta. Illetve úgy van, hogy fele a bátyám nevén fele az enyémen. Édesanyánk pedig a haszonélvező. Hitel nincs rajta.

Páromnak van saját, körülbelül 24éves kora óta. Az övén sincs hitel.

2011. júl. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
nincs. sem az én szüleim, sem anyósomék 1 forinttal sem tudnak nekünk segíteni. akik meg tudnának, sza.rnak a fejünkre... úgyhogy kétlem, hogy valaha lesz saját lakás/ház...csak ha megnyerjük a lottó 5öt...
2011. júl. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Jelenleg a szüleimmel élek, bár hivatalosan van egy lakásom, az öcsémnek egy külvárosi nyaralója, és van 1-1 üresen álló telkünk. A lakást a nagyszüleim használják, a nyaralót az egész család, a telkek pedig ki vannak adva, művelik őket egyelőre, de rövid időn belül belterületnek nyilvánítják a környéket. Tehát, örökségünk van, de eszünk ágában sincs kitúrni belőle senkit, sőt, ha rajtam múlik, remélem eléldegélnek még vagy 30-40 évet, és nem is lesz rá szükség. Egyelőre nem foglalkoztat ez a kérdés, még sok van hátra az egyetemből, mellette dolgozom is, és van lakásmegtakarítási számlám, ha egyszer úgy alakul, legyen miből elindulni.

22L

2011. júl. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

van, a nagyszüleimtől kaptam anno, mikor 17 éves voltam. egész életükben spóroltak, rengeteget dolgoztak.

nem is tudom hol lennék nélkülük, egész életemben hálás leszek nekik. sajnos már nem élnek :(


ez a lakás egészen 22 éves koromig ki volt adva, h gyűjtsük a pénzt a felújításra, mert nagyon gyatra állapotban volt.


most van egy szép, két szobás lakásom egy nagyon jó környéken, a párommal ketten élünk benne.

2011. júl. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Saját ház, apuék építették nekünk. Nagyon szerencsések vagyunk! Hitel nincs rajta. Két éve épült!

Én 28 vagyok, a férjem 29!

2011. júl. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

15 évesen örököltem apukámtól egy panelt, az ki volt adva, majd beleköltöztünk a férjemmel. Azóta eladtuk, és a férjem szülei segítségével lett egy szép családi házunk (így lett fele-fele a tulajdonjog), hitel van rajta egy kevés (mivel keveset kellett felvenni), így 35.000 a törlesztő.

26L

2011. júl. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Van. Panel 53 nm. Egy része Nagymamám lakásának árából (nevemre írattatta a lakását még régen), volt még plusz kis önerőnk, a többi hitel (nem sok hálistennek). Nem ez az első lakásunk, de ennek megvásárlásakor 33 éves voltam. Az első saját lakásunk vásárlásakor (az egy 30 nm-es volt) 32 éves voltam. A lakáscserére azért volt szükség, mert időközben született a kislányunk. Ja a törlesztő nem vészes, kb. havi 35 ezer forintot fizetünk. Tanácsom, csakis akkor szabad belevágni lakásvásárlásba, ha a fizetésed kis hányadát teszi csak ki a hiteltörlesztés!
2011. júl. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Saját nincs. Anyósom vette egy lakást Pesten és mi ebben élünk a férjemmel és a kisfiammal. Anyósom pedig vidéken az élettársával.

Szóval végülis anyósomé. Hitel azt hiszem van valamennyi, anyósom fizeti.

2011. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!