Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válaszolnátok? Csak kíváncsisá...

Válaszolnátok? Csak kíváncsiságból kérdezem.

Figyelt kérdés

Mostanában sokat foglalkoztat a lakásvásárlás kérdése.Nagyon nehéz mostanság,ugye.

Az lenne a kérdésem,hogy nektek van e saját házatok/lakásotok?Hogy jutottatok hozzá?Szülők segítettek,vagy ti teremtettétek meg az anyagiakat?És hány évesek voltatok?Hitel van-e rajta?Mennyi a törlesztő?


2011. júl. 19. 23:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs.Nem támogat minket egyikünk családja sem anyagilag, úgyhogy nincs sok esély rá, hogy valaha lesz saját lakásunk.
2011. júl. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Van. 3 szobás panellakás. Fele az enyém, fele a húgomé, anyám a haszonélvezö. Van rajta hitel, 5 millió, 54 ezret fizetünk.

Nagy szemétség egyébként, mert régen nagymamám kaparta össze a pénzt egy 5 szobás nagy lakásra és egy nyaralóra. Apám szintén hozott egy nyaralót magával. Ezeken semmi hitel nem volt anno. Aztán 10 éves voltam mikor eladta anyám a lakást, vett belöle 2 garzont (mamának meg apámnak, mert akkor már elváltak), magunknak meg egy 2 szobásat.

Aztán apám visszakönyörögte magát, az ö lakását eladták, az árát felélték. Eszükbe jutott, hogy vidékre kellene költözni. Eladták a 2 szobásat, vettek potom összegért vidéken egy házat. Eladták apàm nyaralóját, hogy téliesítsék meg autót vegyenek. Anyám munkanélküli lett 6 hónapra, eladták anyám részéröl is a nyaralót és felélték. Azért így írom, mert mi a húgommal ebböl maximum vajaskenyeret láttunk, semmi mást. És 6 hónapon keresztül a vajas kenyér nem kerül 3 millió forintba de mindegy...

Na aztán apám részegen összetörte az autót, vidékröl nem tudtunk feljárni suliba. Nagymamám garzonjába zsúfolódtunk össze. Aztán szegény mama meghalt betegségben. Anyámnak támadt egy "szenzációs" ötlete, hogy eladja a vidéki házat és vesz itt Bp.-n megint egy lakást, hitellel kipótolva. Szegény húgom és én, kiskorúak lévén nem tudtunk mit csinálni, nem is tudtunk róla csak utólag. Ja és nagymamám lakását is eladta, az egész a hitelkiváltásaira ment.

Na ebbe gondoljatok bele! Indultunk egy nagy hitelmentes lakással plusz 2 nyaralóval, most van egy sokkal kisebb lakás hitellel.

Ehhez müvészet kell elherdálni.... Nna mindegy.

Csak azért sajnálom, mert nagymamám rengeteget dolgozott azért a két ingatlanért, anyám egy kanyit nem rakott hozzá de elherdálni azt tudta.

Remélem senki nem esik ebbe a hibába, én a mai napig nagyon ideges leszek ha feljön ez a téma...

2011. júl. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Öröklakásunk nincs.Egyikünk családja sem tud anyagilag támogatni minket,és nem hiszem ,hogy valaha is lesz lakásunk..Albérletben lakunk.
2011. júl. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Igen van, lett egy kis örökségünk, még hozzátettük a megtakarított pénzünket, aztán még felvettünk 4millió hitelt 819évre) és így lett 23évesen egy lakásom, (most 46körül van a törlesztője) melyben én vagyok a tulaj, apum a haszonélvező és anyum az adós, de a törlesztőt én fizetem. Nem bántam meg, akár meddig is tudok itt lakni(mert jelzálog van rajta) akkor is az enyém, és csinosítgatom, otthonná varázsolom, a barátommal élek benne.
2011. júl. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!