Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jól működő párkapcsolat...

Mi a jól működő párkapcsolat lelke?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy szerintetek mitől működik jól egy párkapcsolat, mi az az apróság, ami hosszú távú kapcsolattá tudja kovácsolni a szerelmet?
2011. júl. 20. 02:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a legfontosabb a a szeretet. Ami egy párkapcsolatban összetartó elem lehet az a közös témák illetve az hogy a két fél kiegészíti egymást... a hosszú távú kapcsolat titka pedig az őszinteség... Ez az én véleményem
2011. júl. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Hűség

Bizalom

Szeretet

Őszinteség

2011. júl. 20. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A szerelem mellett az, hogy jót feltételezel róla (bizalom) és hogy önmagad adod (őszinteség). És a közös értékrend.

Aztán fontos még a megújulás képessége, a közös élmények, az egymásra való odafigyelés, az önismeret és persze a szex is.

2011. júl. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A tisztelet és megbecsülés. Szerintem. Itt jókat olvashatsz: [link]
2011. júl. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az igaz szerelemnek és boldog párkapcsolatnak a barátság az alapja. Úgy értem, hogy azt szeretjük igazán, akit barátunkként is szeretünk, úgy is szeretnénk, jól kijönnénk, szex nélkül is. A barátság mellé még jön a szerelem( ami szerintem barátság és szexuális vonzalom)

Ha ezek megvannak már jó úton haladunk. Aztán persze fontos a bizalom, közös célok, jó kommunikáció, őszinteség. De az alapja a barátság, szerintem.

2011. júl. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Őszinteség, szeretet, SZEX! Utóbbi hiányában akármennyire is szeretik egymást a felek, sajna előbb-utóbb kiborítják egymást!
2011. júl. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
odefigyelés, türelem, megértés, nagyvonalóság, elfogadás, szeretet, humor
2011. júl. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerelem, őszinteség, hűség, bizalom, tudják megbeszélni a felek a problémákat, közös élmények. Akár jó, akár rossz és az utóbbinál kitartsanak egymás mellett.

2011. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

- értékrendek egyezősége, de minimum hasonlósága

- önkifejezések stílusa, módja, pontossága, és egyáltalán, a kölcsönös és megegyező törekvés arra, hogy kifejezzünk bármit is

- szexuális beállítottság ("perverzitások" egyezősége, szex gyakoriság, stb)

- humor (stílus, mennyiség, egyezőség)


ezeknek az egyidejű megléte és észrevétele már beindítja a szerelem folyamatát, aminek esetleges elmúltával is legalább van mihez visszanyúlni emlékek szintjén, ha a kapcsolat laposodni látszik.

2011. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!