Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek működőképes lehet...

Szerintetek működőképes lehet egy olyan párkapcsolat, ahol az egyik fél a másikkal ellentétben SOHA nem volt szerelmes?

Figyelt kérdés
Tehát soha nem érezte azt a bizonyos pluszt a másik iránt, nem volt szerelmes, vonzalmat érzett és szeretetet és azt, hogy jó a másikkal a másik viszont az életét is odaadta volna érte, úgy szerette?
2011. szept. 4. 16:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
akár működhet is...
2011. szept. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Eléldegélhetnek így egy darabig, viszont az a fél, aki nem volt szerelmes a párjába egyszer csak szerelmes lesz valaki másba, és érezni fogja, hogy az sokkal jobb és szakítani fognak. Kivéve persze, ha az a fél lemondott a szerelemről.
2011. szept. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
működhet, csak a szerelmes félnél egy idő után be fog telni a pohár, amiért mindent beletesz a kapcsolatba, de nem kap vissza semmit...ez egy megalkuvó kapcsolat, amiből nem nagyon szoktak jó dolgok kisülni
2011. szept. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek a szerelemben.
2011. szept. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: ti vállalnátok így ezt a kapcsolatot, ha ti lennétek az a fél, aki SZERELMES?
2011. szept. 4. 17:05
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ennyire szerelmes lennék (már voltam ennyire szerelmes viszonzatlanul sajnos) akkor valószínűleg vállalnám, mert nem tudnék logikusan dönteni a rózsaszín köd miatt. Próbálnám nem észrevenni, hogy ő nem szeret annyira engem, mint én őt, mert az lenne az egyetlen lényeges dolog, hogy velem van és ha nem is annyira, mint amennyire kéne, de szeret.
2011. szept. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Talán a másik fél is szerelmes, csak nem tudja, hogy ez a szerelem.

Tényleg, szerinted mi a szerelem?

Mert az, hogy az életedet adnád, az nem. Ezek csak szavak. Neki nincs szüksége az életedre, nem kérte.

Szerintem az a szeretet, amikor azt adod a másiknak, amire szüksége van. Amikor úgy szereted a másikat, ahogy NEKI jó, nem úgy, ahogy neked jó.

Szerintem egyszerűen agyonnyomod őt a nagy és felesleges érzelmi kitöréseiddel, ehelyett, hogy elfogadnád olyannak, amilyen.


Hogy belemennék-e? Ha a vonzalom és a szeretet és a "jó a másikkal" érzés mellette lenne VÁGY, akkor igen, mert ez a szerelem. Ha nem lenne vágy, akkor nem.

2011. szept. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Ja igen, és ha úgy érzed, hogy nem tudod úgy szeretni, ahogy neki arra szüksége van, akkor az a szeretet, hogy elengeded (extrém esetben kifejezetten elküldöd, az ő érdekében). És ez a "másikra" is vonatkozik természetesen.
2011. szept. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Te honnan tudod hogy ő nem szerelmes beléd?Kérdezted már őszintén?Amúgy ha igen és azt mondta nem szerelmes "de"kedvel,szerethető vagy,elvan melletted,akkor ez nem igazi kapcsolat.Ez abban az esetben működik,ha már házasok vagytok és a szerelem egy idő után átalakul szeretetté(sok év után).Szerintem így nincs értelme.Te folyton elégedetlenkedsz,és nem vagy boldog,a párod sem boldog,sőt inkább szánalmas azért valakivel együtt lenni "mert épp nincs más,és ameddig nincs más,addig jó lesz ő is".De ha neked ez így megfelel.....Hidd el,jobb ha szakítotok,te is megtalálod azt,aki szeret,és ő azt akit szerelemmel szeret.Ez hosszútávon nem működik sajnos! : (
2011. szept. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem működhet, mert ha azt érzed szerelmes vagy valakibe, ott sok minden húzódhat a háttérben, sokszor nem tudod megmagyarázni, miért pont őt szereted, lehet, hogy csak a családi mintát követed, pl. sokan alkoholistákba lesznek szerelmesek, vagy mindig olyat találnak, aki agresszív, veri őket. Nem a "szerelem"-től fog működni egy kapcsolat, hanem attól, hogy beleteszel mident, figyelsz rá, stb.
2011. szept. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!