Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van még értelme a 30-as éveim...

Van még értelme a 30-as éveim közepén szakmát váltani?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy amit idáig tanultam, és csináltam (dolgoztam) nem érdekel. Teljesen mást szeretnék csinálni, de még ahoz is tanulnom kellene? Valakinek sikerült 30-on túl, és ha igen miből mi lett?
2011. júl. 20. 20:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm asztalosból villanyszerelő lett 35 évesen. Volt értelme.
2011. júl. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
És természetesen ki kell tanulni a szakmát, és kell papír.
2011. júl. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Persze, manapság szinte kötelező, v továbbképeztetned magad, v akár másba belevágni. Minél több lábon állsz annál jobb. Barátnőm még a fősuli befejezése előtt megcsinálta a műkörmöst is.

Én az okj-kat javaslom. Tanulni nyilván sokat kell, de mihez nem?

2011. júl. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 46 vagyok, most visszamegyek tanítani. Azelőtt dekoratőr voltam, grafikus, megint tanár. Válts, ha úgy érzed. Nemkéső. Egy ismerősöm 42 évesen tanult ki kozmetikusnak.A másik (tanár) makettcéget alapított,nagyon jól megy, most 48 évesen beíratkozott pszichológiára. A gitártanárnő és a biztosítási üzletkötő is elvégezte a pszichológiát, most csoportokat vezet. A bátyám villamosmérnök, szánt-vet. A férjem fényező, könnyűszerkezetes lefedéseket épít. Az angoltanárnő gyerekmegőrzőt nyitott. Az ápolónő jógaoktató lett. A tanárnőből kézműves. Ezeket ismerem. Ja a másik mérnöknő az szociális ápoló lett. 50 évesen!!!
2011. júl. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
attól függ mit szeretnél, mert lehet nincs rá igény, és akkor fölöslegesen képzed át magad
2011. júl. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja a varrónő ismerősöm, 52 éves, most értettségizett le, hoyg bankban dolgozhasson. Idén érettségizett, gondolhatod milyen nehéz volt neki.
2011. júl. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan próbáld ki magad másban, ha érdekel és szereted a kihívásokat miért ne. Tanulni mindig kell az sosem árt, fejleszted magad. Én is elgondolkoztam ezen, rem. összejön, de még semmi biztos nincs, kell 1-2 dolgot intéznem és aztán hajrá..
2011. júl. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Fater az 31 éves korában autószerelőből-kazánfűtő

42 évesen pedig kazánfűtőből-biztonságiőr

Úgyhogy jobban keres több juttatást kap úgyhogy volt értelme :D

2011. júl. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindenre van igény, ha a legjobbak közt vagy.
2011. júl. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi lenne az?
2011. júl. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!