Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők akik egyetemre "szánják...

Szülők akik egyetemre "szánják" a gyereküket. Mit tennétek, ha a gyerek mégse menne?

Figyelt kérdés

hogy reagálnátok le?

ma dőlnek el a ponthatárok.

sajnos bizonytalan vagyok.

nyelvre jelentkeztem, de nem tudom, megéri-e 3-5 évet ott rostokolni.

fontolgatom, hogy kimennék külföldre, nagybáttyám kint dolgozik, és lenne is rá lehetőség, de nehéz dönteni.

ha tegyük fel, felvesznek, de mégis inkább kimegyek, nem tudom, mit szólnának a szüleim (főleg anyám, ő tuszkolt gimibe, és szeretné mindenáron, ha egyetemre járnék).

nekem nem olyan fontos. elvégezném, ha úgy adódna, de ha nem, akkor se lennének szívfájdalmaim.

Mit javasoltok?

Ti mit szólnátok, ha a gyerek mégse menne?


2011. júl. 21. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha felvesznek, ott a lehetőség, hogy halassz 1 évet. Én így teszek, ha felvesznek, kimegyek 1 évre Svájcba nyelvet tanulni.
2011. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

szerintem menj ki külföldre. többet érsz vele, mintha úgy punnyadsz évekig az egyetemen, hogy nem is igazán tudod, mit akarsz. ne törődj anyukád véleményével. ez a te életed. nem kell mindenkinek egyetemre mennie.

amúgy van egy jó film, ami témába vág. az a címe, hogy "Felvéve". ajánlom, hogy nézd meg, ha tudod. :)

2011. júl. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Ott a pont az elsőnél, halassz egy évet és kipróbáltad milyen külföldön, csinálj meg egy évet és kipróbáltad milyen az egyetemen, aztán dönts :-)

De ha nyelvre jelentkeztél, akkor mindenképpen hasznos a külföldi kiruccanás, addig úgy sem tudsz igazán külföldiül amíg nem nem éltél anyanyelvi környezetben.

Ismerős egy irodában dolgozik akik kifelé menő magyarokkal dolgoznak, azt mondja sok az aki angol tanárnak tanult de nem bír beszélni, nem bír megszólalni, hát akkor meg mit tanult eddig ugye? Ezért kell kimenni.

2011. júl. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Én helyedben mennék, anyukád meg idövel be kell hogy lássa, hogy ez a te életed, te döntessz felette. Amúgy külföldön egyetem nélkül is nagyobb jövö vár, mint Magyarországon.
2011. júl. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem akarsz 3-5 évet rostokolni? Akkor én mit szóljak? :D 22 éves leszek és most megyek főiskolára, mert előbb szakmát tanultam 4 évig, utána meg 3 év érettségi. 3-5 év múlva még fiatal leszel. Én örültem volna, ha 18 évesen mehettem volna főiskolára, de általánosban elszúrtam és ezért kellett először szakiskolába mennem. Gondold meg, gondolj arra, hogy Neked mi a legjobb.
2011. júl. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Hát nézd, én 26 vagyok, és várom a ponthatárokat, mert csak mostanra jutottam el oda, hogy elkezdhessem az egyetemet. Nekem semmi segítségem nem volt hozzá, lélekben sem támogatott a családom..

A szüleid szerintem a legjobbat akarják neked, ma az érettségi alap minden munkahelyen, és felsőfokú végzettség szükséges ahhoz, hogy kicsit jobban menjen a szekér, de még ez sem biztosíték rá. A kezedbe akarnak adni mindent, amit tudnak, a többi már csak rajtad múlik..

Véleményem szerint a nyelv szakkal jól járnál, ne érezd rostokolásnak, mert a jövődet építed ezzel. Ne azon elmélkedj, van-e kedved tanulni, hanem hogy elérheted-e a céljaidat tanulás nélkül. Mit csinál odakint a nagybátyád? Külföldön sem lehetsz végzettség nélkül akármi.. egyszerűbb melókat persze elvégezhetsz jobb pénzért, de életed végéig komolyabb előrelépés nélkül dolgozni szerintem lélekölő dolog lenne.

Egyébként mire szeretnéd használni a nyelv szakot? Milyen pályát képzeltél el magadnak?

Ha felvesznek, még van időd szeptemberig gondolkodni, hogy halassz-e egy évet, sőt utána is bármikor megteheted, hogy kipróbáld magad külföldön. De a sikerért mindenhol meg kell dolgozni, nem szabad mindent egy lapra feltenni..

2011. júl. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az a lenyeg, hogy legyen ambicioja valami fele. Ha ez nincs meg, akkor nagyon merges lennek magamra es a gyerekre is, hogy 18 eves korara semmit sem akar. Nem kell feltetlenul egyetemre mennie, de akkor erdekelje olyan szinten valami jo szakma, amit szeret csinalni es meg tud belole szepen elni. Barmit csinalhat, amit szeretne, amig tisztessegesen keresi a penzt. Engem nem zavar, ha nem megy egyetemre, de ne egy sima erettsegije legyen, hanem egy hasznalhato szakmaja ebben az esetben.


En egyetemet vegeztem, de ha elolrol kezdenem, lehet, hogy inkabb 2-3 szakmat kitanulnek es vallalkozo lennek. Tanulni meg kesobb is lehet az eletben, ha mar van egy jo szakma. Fontos, hogy kelendo szakma legyen. Fiuknak sokkal nagyobb a valasztek ezekbol, hisz beloluk hiany van, mig ezredik mukormos, fodrasz vagy kozmetikus nem kell a faluba.


Kesobb is mehetsz egyetemre. Csak a halogatassal az a gond, hogy sokan ugy vannak vele, hogy majd, majd es sosem teszik meg kesobb, mert mar benne vannak a munkaban. A szemelyisegeden is mulik, hogy mit akarsz. A szuleidnek figyelembe kellene venni, hogy te mit akarsz es attol, hogy kimesz par evre kulfoldre fiatalon, meg jarhatsz egyetemre kesobb.

2011. júl. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!