Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondhatnék egy régi havernak?

Mit mondhatnék egy régi havernak?

Figyelt kérdés

Szóval.. Az a helyzet, hogy volt/van egy régi haverom/barátom, akivel sosem volt túl közeli a viszonyunk, de "ellógtunk" egymással délutánonként. Idő közben én elkerültem itthonról, csak nyáron vagyok itthon, ő férjhez ment, családot alapított. Közös témánk nincs, biztosan Nektek is voltak ilyen személyek az életetekben, akikre nem haragszotok, csak egyszerűen eltávolodtatok, mert ilyen az élet.

Viszont, ő nem tud ezen így továbblépni, foggal körömmel ragaszkodik ahhoz, hogy úgy csináljunk, mintha minden olyan lenne, mint 16 éves korunkban, és egyszerűen nem veszi észre, hogy, ha találkozunk, kínos a csend, vagy csak ő beszél, de csak önti rám a sok baját, amivel elveszi az életkedvem, és ettől még szótlanabb leszek-ördögi kör.. Nincs kedvem vele találkozni, de akkor meg hív, levelet ír, hogy én miért hanyagolom őt, pedig ő mennyi mindent tett értem, és nem ezt érdemli.


Mit tehetnék? Nekem erre nincs szükségem, de nem akarok vele összeveszni. Nem azért akarok vele találkozni, mert ő fenyeget és erőszakoskodik, hogy legyen valaki, akire ráöntheti a világfájdalmát, hanem, ha netán össze is futunk, az legyen azért, mert kíváncsiak vagyunk a másikra, nem? De ha ezt elmondom neki, ki fog akadni, és azért áll neki veszekedni, nekem meg van nagyobb problémám is egy unatkozó, durcás családanyánál.


Szerintetek lehet ezt olyan formában közölni, hogy ő ne vegye személye elleni támadásnak, de megértse, hogy már nem vagyok az a kiscsaj a szomszédból, akinek füttyent, és ugrik?


2011. júl. 22. 14:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Örülök ha segíthettem! :)

(14.38.)

2011. júl. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!