Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a bátyámnak?

Hogyan segíthetnék a bátyámnak?

Figyelt kérdés

Bátyám 29 lesz idén.Elég kellemetlen,de még sosem volt semmilyen kapcsolata sem nővel,ez alatt értem,hogy még csak nem is csókolózott,még csak nem is randizott,semmi sem volt.Még otthon lakik,anyukámék tartják el,persze dolgozik,meg tanul,de még nem lépett ki az úgymond nagybetűs Életbe.Sosem volt még bulizni,nem szeret inni,otthonülős fajta,nem szereti egyedül intézni a dolgait,sokszor anyát kéri meg,hogy kísérgesse ide-oda.Nincs sok önbizalma,pedig nem csúnya egyáltalán.Eléggé pesszimista típusú,sokszor rettentő fárasztó,és gyerekesen viselkedik.Konkrétan olyan mint egy nagy gyerek,aki leragadt a gyerekkorban,és ott érzi jól magát,nem akar onnan kilépni,neki így kényelmes.Talán fél a változástól,az ismeretlentől.Kérdeztem már tőle,hogy nem akarsz majd feleséget,családot,gyerekeket?De azt mondta hogy igen,de majd később.De mégis mikor,amikor már 40 éves leszel!??Abban a korban már igen nehéz ismerkedni,főleg szűzen,semmi tapasztalattal mögötted.Kezd aggasztani a helyzete.


Mielőtt bárki is írná,hogy homokos,nem,nem az,biztos,hogy hetero,több lány is tetszett már neki,de az interneten való beszélgetésnél tovább nem jutott senkivel sem.


Mégis hogyan segíthetnék neki?Nem akarom hogy ilyen maradjon,és addig szeretnék rajta segíteni amíg még itt vagyok a "közelben",amikor majd nekem is lesz családom,férjem,munkám,netán a világ másik felén,nem fogok tudni vele foglalkozni,de a szüleim nyakán se akarom őt hagyni.


20/L


2011. júl. 23. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy kivitelezhető-e, de mi lenne, ha tartanál egy kerti partit otthon? Nem kell rögtön nagy tömeg, néhány kedves ember, akikkel jól kijöhetne a tesód, hátha oldaná egy kicsit a feszültségét, és rájönne, milyen jó is az, ha emberek között van. Szerintem elsősorban a szocializációs részét kellene oldani a dolognak, nem egyből a lányos témára ugrani. Minden esetre sok sikert kívánok hozzá!
2011. júl. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mar miert akarnal "segiteni" neki? Majd O is megtalalja elete ertelmet. Most, egyelore, igy jo neki. Nem ertelmetlen, hisz van celja, tudja mit akar. Nehogy mar raakasz egy baratnot, aki csak megkeseritheti az eletet, mert Te ugy gondolod, hogy itt az ideje. Foglalkozz sajat jovojevel, Oneki is minden meg lesz a sajat idejeben.
2011. júl. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

8sajat jovojevel

sajat jovoddel

2011. júl. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
sose értem hogy lehet ennyi ideig elkerülni a társaságot... 29 év... na mind1. az első ötlete jó sztem
2011. júl. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért még benne van a fiatal korban, de már tényleg nem ártana kicsit a nőkkel is foglalkoznia. Ahogyan te is leírtad itt az önbizalommal vannak nagy gondok, és szerintem első sorban ezt kellene kiküszöbölni ezt a problémát. Annak örülj inkább hogy nem jár el inni meg minden, mert legalább nem issza el az agyát a pénzét és anyagilag sem lenne különösebb gondja baja. Ha segíteni akarsz neki akkor kérdezgesd nők terén hogy mi a helyzet, és mivel csak az msn es beszélgetésig jutnak el, valahogy vedd rá hogy veled is kicsit beszélgessen msn en te is ismerkedj velük egy kicsit, aztán hozz össze nekik egy személyes találkozót, és akkor elméletileg már mindennek magától kellene mennie. Ha személyesen ismerkednének össze akkor már jobb lehet e helyzete. Ne félj emiatt, amilyen "rosszul" kezdi olyan jól fejezheti be :)
2011. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az én öcsém is ugyanilyen, mondjuk ő "csak" 24 éves. Neki viselkedésproblémái vannak, hiperaktív (pl. van, hogy csak úgy hirtelen elkezd előre-hátra hintázni a széken vagy rázza a kezeit, ha épp nem köti le magát semmivel, szóval kicsit furcsa látvány), mert koraszülött volt és a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór is, csoda, hogy életben maradt. Talán emiatt gátlásos és ezért nem mer ismerkedni. A te tesódnak van valami olyan szokása, esetleg a külsején valami, ami miatt gátlásos lehet?
2011. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha segíteni akarsz neki, akkor első lépésnek tényleg próbálj meg valami kerti parti meg hasonló programokat szervezni. De itt se az legyen a lényeg, hogy lányok legyenek körülötte, inkább fiúk. Első lépésnek szerezzen haverokat, akikkel lóghat akár munka után. Aztán ha már velük elmegy valahová kikapcsolódni, előbb-utóbb csak belebotlik olyan lányba is, akiben megtetszik neki valami.

Ha esetleg neked vannak tőled idősebb fiú haverjaid ők tökéletesek lehetnének erre. Persze azért legyenek lányok (barátnőid) is azon a kis összejövetelen.

Amúgy mi érdekli? Van valami hobbija? Ebből is ki lehet indulni és e köré megpróbálni csoportos programot szervezni.

2011. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

'mert koraszülött volt és a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór is."


A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:43


Ennek semmi koze a viselkedesi problemakhoz, hanem neurologiai.

2011. júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A kerti parti jó ötlet:)Lehet hogy félre értettek,de haverjai vannak,egyetemről,innen-onnan,csak nem járnak el úgy külön sehová se,jobban szeret ő inkább itthon ülni,de majd noszogatom egy kicsit,hogy szervezzen vmi kiruccanást,vagy majd én,és elhívom az ő haverjait,meg az enyémeket is:)
2011. júl. 23. 10:49
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Minek akarsz ráerőltetni olyasmit, amihez nincsen kedve? Abból semmi jó sem szokott kisülni. Amúgy addig örüljön, míg nincs nő a nyakán. Legalább senki sem fogja az őrületbe kergetni.
2011. júl. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!