Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a zűrös...

Hogyan segíthetnék a zűrös életű bátyámnak?

Figyelt kérdés
A problémák a 19. szülinapja után jöttek... akkor még elég kicsi voltam (6 éve volt) így nem nagyon értettem, mi is történik nem avattak be. Cigizett, elverte a pénzt, problémái voltak, és egy olyan barátnője, aki nem foglalkozott vele. Ezt úgy értem, hogy hajlamosak voltak lusták lenni, és egymás mellett két lusta disznó lett belőlük. 1 évig a szüleim tartották egy, iskolát fizettek neki, több százezres nagyság rendben, de onnan kirúgták, és közben semmit sem dolgozott. Ezután jött egy telefonos botrány. Azt hazudta a szüleinknek, hogy valami Karib-tengeri utazást akart nyerni. 2 hónapig több százezres mobilszámlák jöttek, mert később kiderült, hogy SMS- randira fizetett be, meg ilyesmik. Simán elvárta, hogy a szüleink fizessék ezt a kis buliját... Meg közbe adódtak alkohol és cigi problémái. És nem utolsó sorban focis botrányok, ugyanis eléggé huligánféle. Többször volt már egy-két kisebb balhéja. 21 évesen, nyáron egy régi haverja szuper munkát ajánlott neki. 3 hónap aratás a farmon és 300-400 ezer forintot kereshet vele. Ez jól jött volna neki, főleg hogy elég sok tartozást is maga mögé halmozott. Nyár végén aztán szüleim próbáltak segíteni neki, elrendezte e a pénzt, minden. Mondta, persze, persze a másik feléért ekkor, meg akkor megyek... Nem volt pénz, nem értettük. Be kellett vallania október környékén, hogy elkaszinózta. Haverjával bement, nyert, megörült, végül elvesztett mindent. Megint 1 év semmit tevés következett. Anyukám nagyon boldogtalan miatta, apukám pedig ideges. Nem tudtak vele mit kezdeni, minden este részegen jött haza. Aztán kitalálta, hogy ő elmegy Angliába. Anyukám nem engedte, semmi vagyonnal és biztos hellyel, persze nem. 23 évesen elköltözött itthonról. Most elvileg albérletben lakik a haverjával, takarítóvállalata van, és valami cégnél dolgozik. Úgy tűnik renbde jött az élete - de nem. Napról napra jönnek a levelek, ezt kell törleszteni, ezt vett, azt vett... Úgy tűnik sokat keres a két munkával, mégis sosincs pénze. Kocsmázik, iszákos és dohányzik. Ezen a héten is több levél jött ki. A bátyám pedig egy elég hihetetlen mesével állt elő - azt állítja elsikkasztott 2 millió forintot és bikákat vett a haverjával Romániából, hogy eladják nagyon jó áron. A cég rájött és zsarolják, most épp ezért kért a szüleimtől pénzt. Az évek alatt számtalanszor kisegítették ilyen, kisebb - nagyobb dolgokból. Most már a szavát sem lehet hinni, annyit hazudott. Bizonyítani nem tudja, hogy igaz ez a sztori, apukám szerint játékgépezik, és egyszer vagy hajléktalan lesz, vagy úgy megverik hogy kórházba kerül. Mielőtt a nevelést kezdené valaki fikázni, nagyon jó a családunk, jó neveltetés, és minden rendben van velem is és a másik bátyámmal. Nagyon szeretem, de most mit tehetnék vele? Aggódom és szomorú vagyok... most 24 éves és itt tart az élete. Már a kocsmába is csak úgy engedik be, hogy előre fizet, annyi a tartozása... és még emellett is sok bakija volt, de nem írtam le minden apró hibát is. Már így is nagyon sokat írtam. Borzasztóan rossz látni hova sodorta saját magát... :(
2011. ápr. 3. 01:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

nem tudsz tenni semmit. a magad életével kell törődnöd és nem hagyni, hogy elcsessze azt is.


tesód nem fizikailag beteg, hogy gyógyítani kelljen, segíteni. egyszerűen hülye.


Esetleg egy pszichológus tudna rajta segíteni, tudom, hogy betegség a játékgépezés meg ivás. De ahogy írtad, már ez előtt is hazug volt, és kihasználta a szüleiteket. Szerintem egy szar ember. Ilyen is van, szar, ha az ember rokona az.


Kapott sok esélyt, szeretetet, segítséget, kihasználta, átvert mindenkit. Nem hiszem, hogy érdemelne még bármit is ezek után. Felnőtt ember, ott cseszi el az életét ahol akarja.

2011. ápr. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
22%
Nincs baj a neveltetessel? Persze hogy ilyenne valik ha toljak a segge ala a lovet, ur isten. Ti vagytok a hulyek inkabb a masik tesoddal hogy nem hasznaljatok ki hogy ennyi eszuk van a szuleiteknek
2011. ápr. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én bátyám is hasonló kaliber már csak sírásó nem volt...sajnos vannak ilyen emberek nem lehet rajtuk segíteni amíg maguk sem tudják mit keresnek...és az a helyzet az élet sokszor igazolja is őket mármint a szerencséjüket tesómnak is volt már sok számlája balhéja és vhogy mindig megúszta...ez neki kb 16-17éves kora óta tart most 28...

el ne kiabáljam viszont egy ideje rendben van a magánélete de a sokadik munkahelye van csak reménykedünk h most nem hagyja ott...

2011. ápr. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
az én bátyámnak a párkapcsolata segít a leginkább bár én ezt is egy kicsit menekülésnek érzem elég kemény dió a kapcsolat is amibe benne van de addig is nem esik szét teljesen az élete ha van kiről gondoskodnia amúgy ő is csak inna és repkedne egyik munkahelyről a másikra...:(
2011. ápr. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigi módszer látványosan ide vezetett. Drasztikus változásokba kell kezdeni: nem szabad neki több pénzt adni. Majd ha a végrehajtók dörömbölnek az ajtaján, akkor rájön, hogy ez így nem mehet tovább. Tudom, hogy nehéz, de ha tudja, hogy mindig toljátok alá a pénzt, akkor hülye lenne változtatni az életén.
2011. ápr. 3. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

"tesód nem fizikailag beteg, hogy gyógyítani kelljen, segíteni. egyszerűen hülye."


igazad van, pszichésen beteg, és bizony gyógyítani, foglalkozni kell vele, ahogy látom, komoly függőség is van ebben (meg sok egyéb), próbáld meg pszichiáterhez juttatni

2011. ápr. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A tesódat valóban egy pszichológushoz kellene vinni. Talán az tudna valamit kezdeni vele. Másik, hogy nem kisegíteni, ha bajban van, de melyik szülő tudja megtenni, hogy nem segít, mert ha valami baja lesz, akkor saját magát okolja. Nagy erdő ez a kérdés, hogy mit lehetne tenni. Én kiengedtem volna Angliába, hátha a magára utaltság ráébresztené, hogy felelősséget kell vállalnia tettéért.
2011. ápr. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Eddig is tervben volt, hogy ha összegyűlik annyi pénze és kifizet minden tartozást, akkor kimegy. De a pénz sehol, tartozásai egyre lesznek és már fenyegetik is. Tudom, a szakember lenne a megoldás, de hallani sem akar róla. Az a baj, hogy igaziból mióta nem velünk él, fogalmunk sincs mit csinál, de már a szüleim is belátták, és 1-1 és fél éve nem adtunk neki pénzt, pedig folyamatosan kér. De régebben olyan is történt, olyan 3 éve, hogy a 11 éves húgától, vagyis tőlem lopott... az már egy kicsit ciki. Múlt hónapban eltűnt apukám pénztárcája, nem gyanúsítjuk őt, de hát itthonról tűnt el... Pedig úgy szeretem őt, és rossz látni tényleg ami vele történik. :(

2011. ápr. 3. 09:59
 9/14 A kérdező kommentje:

' Nincs baj a neveltetessel? Persze hogy ilyenne valik ha toljak a segge ala a lovet, ur isten. Ti vagytok a hulyek inkabb a masik tesoddal hogy nem hasznaljatok ki hogy ennyi eszuk van a szuleiteknek '


nem az életét teremtettük meg, csak az iskoláját fizettük, részben, a telefonszámlás ügynél pedig óriási csetepaté volt, nem teljesen nyugodtan vigyorogva fizettük ki, elhiheted... És az első balhéknál még naivak voltunk, azt mondtuk hogy 'buta kisfiú' és segítettünk neki. Foglalkoztak vele szüleink, minden tőlük telhetőt megtettek és mégis ez lett belőle. De nem azért mert a szüleim fizetnek neki, nem érteted meg a lényeget. Rosszul látod a dolgokat...

2011. ápr. 3. 10:03
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mondtam, hogy pszichológus, meg betegség az ivás, játékgép, stb, DE direkt kiemeltem, hogy már korábban is hazudós volt, és kihasznált mindenkit. Mint írta a kérdező, még a játékgépek előtt. Ebből pedig én azt veszem, hogy, hogy - ahogy már írtam is - szar ember. Nem tiszteli a szüleit, testvérét, senkit, csak élősködik. Nem szabad segíteni neki semmiben már.


Minden problémás viselkedésre rá lehet húzni, hogy betegség.

Beteg aki iszik, beteg aki agresszív, beteg aki gyilkol, beteg aki pedofil, stb stb...


Ez így nem működik. Létezik az egyéni felelősségvállalás. Valaki felelős kell legyen mindenképpen. Ha a "szegény beteg, segítségre szorul" szöveget követjük, akkor a szülők a felelősek. Viszont ugyanezt a logikát követve, a szülők szülei a felelősek, hogy olyan embereket neveltek, akik nem tudták megnevelni a gyerekük. De akkor a szülők szülei sem felelősek, mert azok szülei voltak a felelősek meg a környezet, de a környezet sem, mert a környezete is valaki más felelőssége miatt nevelte őket félre, stb stb.... Bogozza ki aki akarja.


Szerintem igeni mindenki vállalja a felelősséget a tetteiért. A srác azért, hogy nem akart rendesen dolgozni, csak bulizni és elcseszni a pénzt, adósságba verni magát, stb. Nem tarthatja mindig más a hátát.

2011. ápr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!