Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a bátyámnak?

Hogyan segíthetnék a bátyámnak?

Figyelt kérdés

Remélem lesz olyan aki elolvassa:)

A bátyám 28 éves lesz 3 hónap múlva,és még nem volt barátnője(!),nem is csókolózott,ezért biztos,hogy szűz is még,nem járt el soha bulizni,nem volt részeg,nem szívott el egyetlen szál cigit sem.Az utóbbi 2 nem is baj,de a többi szerintem elég gáz már ebben a korban.Igazából ő a tanulásnak szentelte/szenteli az életét,még mos tis tanul,egyetemre jár,amikor tini volt nem tudom,hogy milyen lehetett az élete,mert akkor még nagyon kicsi voltam,arra nem emlékszem,de az tuti biztos amiket fentebb írtam.A szüleink is tudnak róla,a dolgairól.Már őket is zavarja ez,de nem tudnak mit tenni.Mielőtt valaki azt írná,NEM,nem meleg a bátyám,mert a lányokat szereti,volt 1 lány aki nagyon-nagyon tetszett neki,sőt szerelmes is volt belé,de ez csak ilyen plátói szerelem volt,de a lány hazudott neki.Ez 2 éve volt,és még mindig utána siránkozik.Előtte egyetlen lány se érintette meg ennyire.

A másik nagy probléma,hogy elég gyerekes,vannak érdekes dolgai,nagyon sokszor idegesítő,én már egyszerűen nem tudom kezelni,mert én komolyabb vagyok mint kéne,ő meg hülyébb mint kéne lennie,és sokszor én nevelem,ami elég furán hangozhat,de így van.Azt hiszi,hogy milyen jópofa,meg vicces,közben meg az agyunkra megy már itthon a sok gyerekes,idióta dolgaival,amiket kb.egy óvodás szokott csinálni,vagy egy elmebeteg.Persze alapjába véve rendes,segítőkész,kedves,jószívű srác,csak nulla az önbizalma,gondolom ezért nem volt még barátnője sem,iszonyú határozatlan,döntésképtelen,és nem is önálló teljesen.Mások ebben a korban már dolgoznak,családjuk van,ő meg még itthon lakik velünk,és elvárja hogy a szüleink ettessék.Mondjuk van egy "munkahelye",ami azért nem olyan rossz,de mégis már lassan 30 éves,és még itthon van.

Hogyan segíthetnék neki,hogy végre ő is olyan normális legyen mint a többi hasonló korú?Mert egyébként idegenekkel,vagy másokkal tök jól el tud beszélgetni,de itthon velünk ilyen hülye.Nagyon zavaró már,és én is szégyenlem egy kicsit,bevallom,akármilyen ronda dolog.


16/L


2010. szept. 10. 10:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem el kéne mennie pszichológushoz. Olyan, mintha egy kicsit antiszociális lenne, bár írtad, hogy jól elbeszélget másokkal, de ez lehet, hogy csak felületes beszélgetés. Nem mer közel engedni másokat magához és nem mer felnőni, a benne lévő feszültséget meg rajtatok, otthon vezeti le hülyüléssel, mert nem szocializálódott elég jól. Úgyhogy egy pszichológus, coach biztos tudna segíteni. Valahogy le kéne vele ülni és átbeszélni, hogy Ti ezt látjátok, szerintetek ez a megoldás, próbálja meg.
2010. szept. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
azért nincs barátnője, mert senki nem fog egy ilyen fiúval összejönni... Nem tudom h nem-e túlzol, de ezek alapján elég negatív képet kapunk a bátyádról fel kéne nőnie...
2010. szept. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
Adjatok neki 200.000-ret, abból el lesz egy ideig egy albérletben, és rákényszerül az önálló életre, munkára.Cuccait is viheti.
2010. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem,nem túlzok,csak így leírás alapján másmilyennek tűnik,ahhoz hogy valóban megismerjétek,vele kéne lakni egy ideig.Azért nem olyan mint egy "élősködő",meg végülis így is jobb,mintha minden pénzünket elinná,elszórná,nem csinálna semmit.De akkoris zavar ez.Pszichológushoz biztos,hogy nem akarna menni.
2010. szept. 10. 10:47
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyébként kb.olyan mintha leragadt volna egy 5 éves szintjén,és mintha annak is képzelné magát,csak közben muszáj neki tanulnia,meg a napi feladatokat ellátni,de egyébként mint egy gyerek,és nem is akar nagyon ebből kijönni,sose hallom tőle,hogy "de jó lenne már elköltözni",sőt amikor ezt megemlítjük,még neki áll följebb.
2010. szept. 10. 10:50
 6/15 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ráerőltetni nem fogtok tudni egy nőt sem, ha ő nem akarja. Pszichológus tényleg nem rossz ötlet, mert kell neki az önbizalom építés, és mellette fontos az is, hogy adjon magára, és a higiéniára.
2010. szept. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, az az ok, hogy így nagyon kényelmesen levan? Ti mindent elétesztek, kaját kap otthon, mostok rá, éli világát. Ha ezt nem kapná készen lehet megmozdulna valamerre. Mit dolgozik egyénbként?
2010. szept. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ad magára,azért annyira nem rossz a helyzet,de néha mondani kell neki,hogy vegyél már másik ruhát fel!.Nagyobb probléma inkább,hogy nagyon rendetlen,mint minden pais,szanaszét hagyja a ruháit,a szobájában alig takarít,halmokban áll a sok ruha,könyv,tiszta rendetlenség van,és persze elvárja,hogy vagy én vagy az anyukám takarítsunk ki neki,amit néha még meg is csinálok szívesen,de van egy pont amikor azt mondom,hogy héé,állj,én nem cseléd vagyok,aki takarít utánad,hanem a húgod!Ráadául sokszor figyelembe se veszi a munkámat,pl.felsöprök,felporszívózok,felmosok a lakásban,ő meg bejön ganyés cipővel,végig a lakáson,széjjel hagyja a mocskos ruháit,és akkor nagyon begurulok,ő meg csak annyit tud mondani hogy "ja,bocs."

Aztán utólag mindig megbánom amikor csúnyán viselkedem vele,mert tudom,hogy ez csak tovább rombolja az önbizalmát,de egyszerűen már nem tudom kezelni.

2010. szept. 10. 10:58
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát itthon dolgozik,a kertben,zöldségeket termeszt,és eladja.
2010. szept. 10. 11:00
 10/15 anonim ***** válasza:
pszichodrámára küldeném vagy valamilyen más csaoportterápiára. Az sem rossz ötlet, hogy elküldeni albérletbe, éljen meg önállóan. Mondjuk leülni vele és megbeszélni, hogyha betölti a 29-et, akkor elköltözhet, mint felnőtt férfi és önálló életet kezdhet.
2010. szept. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!