Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a barátom anyukája...

Miért ilyen a barátom anyukája? Miért nem engedi, hogy nálunk aludjon?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a barátommal, én 19, ő 18 éves. én már egyetemre járok, így csak kéthetente vagyok otthon és olyankor szeretném ha pl szombat este nálunk aludhatna a barátom. de az anyukája nem engedi:(

és ebben az a legfurcsább, hogy rendszeresen járok hozzájuk, meg ő is sokat van nálunk (azzal nincs gond), ha náluk vagyunk, van úgy hogy órákat tudok beszélgetni az anyukájával, nagyon szeretem és tisztelem őt :) különleges nő, tanár, a diákjai is egytől egyig oda vannak érte. mindenben támogat, sokszor ad tanácsot, néha mondogatja is h örül h így megszelídítettem a fiát :)

viszont ha feljön az ottalvós téma, mereven elzárkózik a dolog elől. nem azért teszi mert zavarja h lefekszünk egymással (egyszer eljött velem tablettát felíratni és mondta h mennyire örül h felelősségteljesek vagyunk), és igazából nyáron elmegyünk sátorozni napokra kettesben, az is rendben van.

már mondtam az anyukájának h ha az a gond h azt hiszi h zavarna a barátom, akkor erre ne gondoljon, mert a nagymamám mindig szívesen látja, akár estére is (vele élek). ha megkérdezem, hogy mégis miért nem, akkor azt mondja nem tud racionális okot mondani, illetve az egyetlen ilyen ok eddig az volt, hogy nem akarja h a barátom húgai erről vegyenek példát és túl korán hozzák fel a barátjukat.

szóval minden lehetőség kilőve, én mégis kíváncsi lennék pár szubjektív véleményre, hátha ti jobban látjátok a lényeget :)


2009. ápr. 5. 01:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Másnál sem aludhatna vagy csak nálatok?

Te sem aludhatnál náluk? Azt sem engedi meg?

2009. ápr. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
másnál aludhat (pl haveroknál) és ezt kihasználva szokott néha titokban nálunk aludni. tudom, nem szép dolog de annyi vitája volt már belőle és az anyukája egyáltalán nem engedett. én pedig szintén nem alszom ott nála, mert 5en laknak együtt, mi nagyival csak ketten, azt pofátlanságnak érezném, mintha betolakodnék. meg szerintem nagyi se engedné mondván h járjon csak a fiú a lányhoz udvarolni :)
2009. ápr. 5. 01:21
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg furcsa, hogy nem engedi nálad aludni, holott általában a fiukat valamivel szabadabban szokták nevelni. Én 17 évesen már a barátnőmnél aludtam és anyukám egy szót sem szólt, csak mindíg megkérdezte, hogy biztos nem zavarom-e őket.
2009. ápr. 5. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem kimondtad az okot, ha még ez nem is tűnik nyomós érvnek. Azért nem engedi el hozzád, hogy a fiatalabb testvérei ne tudjanak azzal jönni, hogy "bezzeg a bátyj már 18 évesen ezt meg azt csinálhatott, mi meg nem", ha később arra kerülne a dolog, hogy az édesanyjuk nem engedi meg nekik, hogy az ő barátjuk náluk aludjon mondjuk 15-16 évesen. Sok tini úgy van vele, hogy ha valakinek lehet valamit, akkor neki miért ne? Bizonyos szempontból talán igaza van, bár nem tudom, hogy ez mennyire használ. Maga a tény, hogy lefekszel vele nem zavarja, mert gondolom a testvérekkel nem esik erről szó, de ha a bátyjuk nem aludna otthon, arról tudnának. Nem hiszem, hogy ezen a gondolkodásmódon tudnál változtatni benne, szerintem itt majd az idő lesz a megoldás. Amint kicsit idősebbek lesztek, meg fogja engedni. Egyébként neked engedi az anyuka, hogy náluk aludj? Fordítva működik ez vagy ez nem merült még fel?
2009. ápr. 5. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Két nagy fiú (17, 21 éves) anyukájaként mondom, butaságnak tartom, hogy ilyen dolog miatt időnként hazugságra kényszeríti a barátod anyukája a saját fiát. Együtt aludni igenis jó és kár ettől az örömtől megfosztani a fiatalokat mondvacsinált, álszent, prűd indokokkal. A saját anyukám is ezt tette anno, kb 30 éve, akkor az volt az indok, "mit szólnának a szomszédok, vagy pl a nevelőapád!?" Szerinted én mit tettem ilyen indokok hallatán? Naná, hogy hazudtam... Na, én pont letojom, hogy mit szólnak mások, mi a véleményük az idegeneknek. Sokkal inkább az érdekel, hogy a saját értékrendem szerint mi fér bele és mi nem az életünkbe. Önámítás azt képzelni, hogy a testvérek nem tudnak egymásról alapvető dolgokat, pl nem tudják, hogy a bátyjuk nemcsak kézen fogva szokott sétálgatni a réten a barátnőjével, hanem uram bocsá', szeretkezni is szoktak, (igaz nem éjszaka, mert az már túl nyilvánvaló lenne). Még a pár éves gyerek is tudja, megérzi, ha pl feszültség van a családban, hiába próbálnak előtte jópofizni a szülők egymással. Nálunk mindkét fiam erős karakter, ha én ilyen értelmetlen korlátokat támasztanék eléjük, szerintem közölnék velem, hogy "vizsgáltassam meg magam". Nem érdemes olyan korlátokat szabni, ami a mai élet természetes velejárója, mert törvényszerű, hogy hazugság lesz belőle a fiatalok részéről.

Én a barátod helyében megkérdezném az anyukát, hogy az neki jobb, ha barátod inkább hazudik, mint esetleg a mama szembenézne a valósággal és elfogadná azt, ami természetes? Lehet, tényleg jobb a lelkiismeretének, hiszen akkor úgy nézhet a tükörbe, hogy ő bizony "nem engedte meg"...

2009. ápr. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, 18 évesen erre engedélyt kell kérni?



Az logikus hogy a húgai miatt, dehát azért mégis fura kissé.

2009. ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz az apukájánál, talán ő engedékenyebben kezeli a kérdést. Vagy nem? Szerintem benne inkább találhatnál szövetségesre, és ő meggyőzhetné a feléségét, hogy ebben a korban -különösen manapság már- eltúlzott a tiltása.
2009. ápr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Első vagyok. Hát, azért mégis "idegen" vagy neki, a családjának és gondolj bele, hogy éreznéd magad, ha a reggeli és esti megszokott életmenetedet egyszercsak meg kell osztanod egy idegennel..esetleg kérdezz rá, hogy ez zavarná-e.
2009. ápr. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

utolsó: ezt nem igazán értem. egy idegennel mint a barátommal, hát azt nagyon szívesen megosztom :) vagy egy idegennel mint a családjával? gondolom így értetted. nem szeretnék ott aludni náluk, egyrészt fel sem vetődött még, másrészt fent leírtam h zavarban érezném magam meg Nagyi se engedné (az udvarlás miatt:).

egyébként ma beszéltünk róla a barátommal, ő azt mondta azt látja mögötte h az anyukája nehezebben dolgozza fel h el akar picit szakadni ilyenkor a családjától. az apukája elég szkeptikus a tipikus ha anyád belemegy akkor én is típus. a másik ami szerintem még valószínű h lehet mikor a haverjaihoz engedi el, tudja h velem alszik, csak egyszerűbb abban a hitben ringatnia magát h mégsem

2009. ápr. 5. 12:54
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Ez tök hülyeség az én barátom 15 éves korom óta itt alszik nálunk sőt már én is aludtam náluk és senki nem cirkuszolt. Milyen dolog az hogy egy 18 éves felnőtt embernek az anyja szabja meg hogy hol aludhat és hol nem.Lehet fél hogy teherbe ejt a fia. Eléggé gáz!
2009. ápr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!