Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez a viselkedést azt mutatja,...

Ez a viselkedést azt mutatja, hogy ki akarom őt sajátítani?

Figyelt kérdés

Legegyszerűbben úgy lehet ezt leírni, hogy zavar ha párom másokkal van.

Tudni kell róla, hogy neki nagyon sok haverja van. Van vagy 30 akikkel heti kapcsolatban van, de sokkal (kb 8) napi jellegű kapcsolatban van. Sok haverja munkanélküli, és ezért folyton páromhoz mennek, akik a saját házánál dolgozik, úgymond ott van a "munkahelye". És ez a nyár, neki is olyan mint valami diáknak, pangás van. Na szóval párom folyton ráér arra, hogy a haverjai legújabb sztorijait hallgassa. Ezek többsége bulizós, ivós fiatal srác, akik hetente más nőket visznek az ágyba. Egyrészt zavar hogy páromnak ilyen történeteket kell hallgatni. Másrészt miért kell napi szinten órákat foglalkozni velük? A helyett hogy mi csinálnánk valamit, folyton csak a haverok. Szalonnát sem lehet sütni, kettesben, mert folyton van ott valaki. Múltkor sikerült, 5en jöttek!!! Persze mindenki csak benézett pár percre, de a dolog úgy elhúzódott, hogy végül egyedül sütöttem meg...

A másik ami még zavar, hogy folyton a tesója menne velem mindenhova. Itt a nyár, és annak is semmi dolga, unatkozik már 1.5 hónapja.

A nyár mindig nehezen telik nálunk sajnos. :(

Páromat "szórakoztatják" a haverjai, lefoglalja a tesója, ugráltatja az anyja. Én meg lessek ki a fejemből egyedül itthon, mert még az idő is rossz már mióta!

Mit tegyek?

Már 5 éve ez megy.. Egyébként voltunk együtt kirándulni, jól sikerült, de az csak pár nap volt.


2011. júl. 25. 11:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, ki akarod sajátitani.
2011. júl. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is kisajátítod. Ne tedd, vagy elveszítheted.
2011. júl. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy unatkozom én is, ezért többet szeretnék vele lenni. Nyári szünet van a fősulin is, munka nincs, már próbálkoztam több helyen!
2011. júl. 25. 11:27
 4/16 A kérdező kommentje:
Esetleg valami tipp hogy mit lehetne csinálni?
2011. júl. 25. 11:27
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem akarod te kisajátítani csak azt szeretnéd hogy több időt együtt töltsetek ezzel nincs semmi gond. Ezt vele beszéld meg hogy kettesbe is szeretnéd ha együtt lennétek! De elválasztani a haverjaitól semmi kép se tedd! De amilyen helyzetbe most vagy az engem is biztos nagyon zavarna! Próbáld meg te is jól érezni a haverjaival együtt magad!
2011. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szervezz olyan programot ahova csak ketten mennétek bizti nem fogja vissza utasítani.
2011. júl. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzőekkel. Tényleg kisajátítod a párodat. Ne gondold, hogy más párok sokkal többet vannak együtt mint ti. Sokszor van nálunk is, hogy a barátom haverjai átjönnek(szalcsipörcsi, filmezés, kártyázás stb) és akkor velük vagyunk együtt. Hangsúlyozom az együtt szót, mert így is együtt vagytok, csak vannak még körülöttetek mások is. Gondolj bele, hogy mi lenne, ha minden napot csak kettesben töltenétek. Mit csinálnátok? Oké, hogy beszélgetés, illetve egyéb ilyen dolgok. De azon kívül? Kellenek más emberek is körétek, hogy ne legyen unalmas az élet.

Itt sajnos neked kell hozzászoknod a helyzethez, mert a haverok mindig ott lesznek neki, ha esetleg esküvőre kerülne a sor, akkor a házaséletetek alatt is. Gondolom ragaszkodik hozzájuk, ami nem is baj, de ha neked ez problémát jelent akkor beszéld meg vele, hogy egyenlően ossza el az idő közted ill. a haverjai között. A többi csak rajtatok áll.

2011. júl. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem neked kellene valamivel elfoglalni magad, meg saját baráti kört szerezni.
2011. júl. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Miért gondoljátok hogy kiakarja sajátítani magának baj az ha kettesbe is szeretne vele lenni? Szerintem nincs azzal semmi baj.
2011. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Már miért akarná kisajátítani?

Mert -a leírása alapján- a párjának nincsenek napi szintre leosztott feladatai és rengeteg a felületes kapcsolata?

Ráadásul ilyen kapcsolatok rengeteg időt és energiát emésztenek fel.

Már eleve, az is szembeötlő amiért ennyire sok a felesleges kapcsolata. Jó dolog a sok ismerős, viszont ártalmas a semmit mondó.

Ugyan ezt nem lehet innen eldönteni, hogy így van e de normál esetben felnőtt ember nem lébecol a barátaival 24/24h-ban. Hanem még akkor is mindig keres magának egész napos hasznos teendőket, amikor nincsen munkája.

Más felől ez egy régi, jól bejáratott rendszer. -.-

Félreértés ne essék, részemről nagyon nagy jelentőséget tulajdonítok a közösségeknek. Egy mediterrán országban nőttem fel. Ám az ilyesmit még ott se véleményeznék jó szemmel.

2011. júl. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!