Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim azt sugalják belém...

A szüleim azt sugalják belém h nem vihetem semmire nem vagyok semmire sem jó (pedig gimnáziumba járok, jók a jegyeim) annyira nem értem ezt a viselkedést. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 21:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne figyelj rájuk, tanuljál továbbra is jól és lesz belőled valaki.
2011. okt. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszik, hogy így inspirálnak, hogy mégjobb legyél. De nálam ez fordítva sült el
2011. okt. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

21:34


Hogy sült el?

2011. okt. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Először is komolyan kérdezd meg hogy mi a bajuk veled mik az elvárásaik és ha mondjuk nem stimmel a te elhatározásaiddal próbáld megbeszélni ezt velük is. Ha nem változnak próbáld úgy alakítani az életed hogy minél hamarabb elköltözz. Biztos lesz aki majd azzal jön hogy ők neveltek fel tartozol nekik bla bla. Lehet hogy ez így van de nincs joguk semmire sem tartani a saját gyereküket hisz még nem is éltél szinte. Párom is ilyen volt szerencséjére bekerültem az életébe és el tudott költözni hozzánk de nagyon nehéz feladat neki visszaadnom az önbizalmát és elhesegetni a mulyaságát. Ne ess ebbe a hibába. Ugyanolyan értékes vagy mint ők! Vagy még talán értékesebb is...
2011. okt. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez volt. Már egyetemre járok, itt is jól tanulok, de most meg szomszéd országbeli ösztöndíjra pályáznék - persze itthon támogatás nulla, szerintük úgysem bírom ki Ausztriában. Elég rosszul esik, kicsit, mintha vissza akarnának húzni, hogy nehogy nekem jobb, sikeresebb életem legyen, mint nekik. Mintha maguknak inkább akarnának jót, mint nekem...

A fontos az, hogy magadban higgy és megpróbáld kizárni az ő negatív gondolataikat. Ne higgy nekik, csak szilárdan folytasd tovább a dolgaidat, minden kitűzött célt igyekezz elérni, tégy meg mindent a dolgok érdekében, ne hagyd, hogy ők hátráltassanak! Ehhez sok kitartás és lelki erő kell, de sajnos ezzel a szülők nem nekünk akarnak jót. Pontosabban, ha mégis, lehetne annyi eszük, hogy ezzel jót nem tesznek - max. maguknak, mert lesz egy semmirekellő, önbizalomhiányos, otthonmaradó gyerekük, aki majd öreg napjaikon elgondozza őket. A sikeres, önbizalommal teli gyerek meg elköltözik, saját élete lesz... na, melyik az előnyösebb az önző szülőnek?! :S

20/L

2011. okt. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Tudod hányszor pont azok vitték valamire akikben senki se hitt?


http://www.youtube.com/watch?v=bwBF0NnS-D4


És tudod miért? Mert ők maguk hittek önmagukban. Más nem számít! (Amúgy meg van egy gyanúm hogy a szüleid se vitték valami sokra és elég rosszul éreznék magukat ha a gyerekük többre vinné mint ők - sajnos vannak ilyen irigy szülők).

2011. okt. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
4. voltam, szerintem úgy sült el másképp az előttem szólónál hogy inkább beburkolódzott és elhitte hogy semmire sem képes, pont mint az én párom...
2011. okt. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg nem figyelni rájuk! Nem könnyű, de megéri.
2011. okt. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

21:38


De miért hitte azt a párod ,hogy semmire se képes?

Mi történt vele?

2011. okt. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek akik megtörnek a szokásosnál is nagyobb szülői nyomás alatt, ők ugyanolyanokká fognak válni mint a szülei, ugyanannyi önbecsülésük lesz (segítek: nulla).

Aki pedig nem képes újra felállni, helyrerázni az önbizalmát igazi sikerélményekkel az soha nem lesz boldog.

2011. okt. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!