Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki segítsen! Mit tehetnék?

Valaki segítsen! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Segítségre van szükségem. 14 éves vagyok és lány. 4 testvérem van két bátyá, egy nővérem és egy hugom. A szüleim elváltak de még mindig együtt élnek, eleinte azért mert nem akartak minket elszakítani egymástól, mostmár csak azért, mert nem tudnánk finanszírozni egy másik házat. Apám alkoholista, egy éve bekerült a kórházba mert májzsugora van. Kiengedték nem ivott, de most újra kezdte. 4 doboz sör, egy üveg bor és valszeg az a feles amiről mi nem tudunk. Anyámnak különös elképzelései vannak a világról 10 éve nagyon vallásos. Sokat veszekszenek amibe általában bátyám is beszáll, az én szervezetem nem bírja. Egyszerűen olyan mintha gyomron vágnának. Egy hónapja alig eszem, nem érdekel semmi, már arra sem emlékszem mikor volt olyan nap amikor a gyomrom nem zsugorodott össze a félelemtől, mert mikor veszekedés van akkor abba verekedés és fenyegetés is folyik. Szóval egymásnak ugranak. Egyszerűen lehetetlen így élni. Anyukám nem dolgozik, apa is nagymamától kapja a pénzt. A másik bátyám és a nővérem éjjel nappal dolgoznak. És így se tudjuk a számlákat kifizetni. Egész nyáron itthon vagyok (nem tudok sehova menni, nincsenek barátaim) és ezt hallgatom. Mit lehetne tenni? Szeretnék véget vetni ennek a helyzetnek.
2011. júl. 25. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
kérd az intézeti elhelyezésedet és keress fel egy pszichológust
2011. júl. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi az az intézeti elhelyezés? Testvéreim is vannak, nem lehetek önző én bármenyire is nem szeretnék itt lenni, ők már szinte felnőttek nem dúlhatom fel az életüket.
2011. júl. 25. 15:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne akarj intézeti elhelyezést, azzal szerintem rosszabbul járnál, körül lennél véve miniatűr bűnözőkkel és hasonló felnőttekkel mint most. Nagyjából persze, mert biztos vannak jobb helyek is, de kevés lehet.


Beszélj anyukáddal, mondd el, hogy fáj a gyomrod, alig eszel, félelemben élsz....stb. Változtatnia kell az életkörülményeken. Beszélj a többi családtaggal is. Ne csak lássák rajtad, mondd is ki a problémádat, akkor nem mismásolhatják el.

2011. júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tetris ***** válasza:
Talán azért is vagy ennyire érzékeny mostanság, mert sok a szabad időd. Próbáld meg lefoglalni magad, hogy ne járjon folyton a problémákon az eszed. Én is azt javaslom, hogy beszélj anyukáddal a dologról. Talán az is segítene, ha munkát keresnél nyárra. Van még egy bő hónap a szünidőből. Ott, ahol a tesóid dolgoznak, nem tudnának neked is munkát szerezni?
2011. júl. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

intézeti elhelyezés=állami gondozás (és a mítoszokkal ellentétben annál sokkal jobb, mint hogy állandó terrorban élje valaki a gyerekkorát)


a testvéreid átélik ugyanezt, amit te, nem velük foglalkozz, hanem elsősorban magaddal...bármennyire, önző dolognak tűnik, de egy ilyen környezetből menekülni kell, ha nincs olyan rokonod, aki magához venne, akkor erre egy lehetőséged van, az pedig az intézet...a testvéreidnek meg nem egy idegileg tönkretett 14 évesre van szükségük testvérként, hanem egy egészséges emberre...

2011. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam már a nyári munkát szerezni, de azt mondták, hogy minimum 15 évesen és szülői beleegyezéssel. Ez a nyár elején volt már akkor szabadulni akartam. Debrecenben élek, nagyon szeretnék már dolgozni, de hova vesznek fel egy 14 éves lányt? Nekem mindenek előtt vannak a testvéreim, utálnám magam ha valaki a szememre hányná, hogy rosszul cselekedtem.
2011. júl. 25. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!