Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudtátok ez? Milyen szülők...

Tudtátok ez? Milyen szülők lehettek ha engedély adtak erre?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin olyan sokszor olvasok depressziós,lelki beteg fiatalokról akik állandóan öngyilkosságról beszélnek.Gondoltam utána nézek,hogy ez a mai világ népbetegsége,vagy régen is voltak ilyen problémák.Ledöbbentem,hogy miket tudtam meg.

Tudtátok,hogy John Kennedynek az egyik húga depressziós volt,és az apja kérte az orvost,hogy hajtson végre a 23 éves lányán lobotómiát mert hangulatváltozásai vannak,és érdeklődik a férfiak iránt. A lobotómia után élete végéig intézetben élt élő zombiként.

Tovább olvasgatva sok helyen olvastam,hogy sok szülő a fiatal gyereküknél lobotómiát kértek,mert depressziós, öngyilkos hajlamai vannak,vagy csupán erős migrénes fejfájásuk volt?? Holott tudták,hogy a beteg vagy meghal,vagy teljesen megváltozik,és más ember lesz belőle.

De legjobban azon akadtam ki,hogy 1936-ban António Egas Moniz szintén lyukat fúrt páciensei fejébe, és alkohol befecskendezésével pusztította el az agysejteket. Mindezért 1949-ben Nobel-díjat kapott.

Milyen szülők vagy hozzátartozók lehettek azok akik engedték,hogy ilyen embertelen eljárásban részesüljön a gyerekük,családtagjuk???


2011. júl. 25. 15:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
OFF: nézd meg az Ópium című filmet, ha érdekel a téma!
2011. júl. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

A szülők (és az orvosok is) azt hitték akkoriban, hogy ez a megfelelő módszer.

Ki tudja, lehet, hogy amilyen gyógyszereket szedünk most, a távoli jövőben azt fogják mondani, hogy ilyen-olyan embertelen mellékhatásai vannak stb.

Szóval a problémát nem szabad sarkítani, az orvostudománynak számtalan mellékvágánya volt, mire idáig fejlődött, ahol most tartunk.

2011. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Volt idő, mikor az epilepsziás nőket máglyán égették, mert azt hitték boszorkányok. Nem volt olyan ismereti hátterük, azt hitték ez a megfelelő gyógymód.
2011. júl. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!