Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Iskola vagy munka? Melyik...

Iskola vagy munka? Melyik lenne a jobb megoldás hosszú távon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanában sokat töprengek azon, hogy mi lenne a jobb megoldás. 3 éve elköltöztem a szüleimtől a fővárosba, úgymond szerencsét próbálni. Jelenleg a kereskedelemben dolgozom, egész jól alakulnak a dolgok, egy éve sem vagyok ott, de már szóba került az előléptetés. Viszont úgy érzem, hogy nem erre az életre vágyom. Érettségim van csak, gondolkodom a főiskolán, egyetemen. Nem tudom, hogy érdemes lenne feladnom a biztos munkahelyemet, ahol szakmailag szép jövő előtt állhatnék? De a diplomával még többre vihetném. Viszont annyi a diplomás munkanélküli. Kérlek adjatok tanácsot, hogy ti mit tennétek, vagy mit tettetek volna a helyemben ilyen fiatalon (23 éves vagyok).
2011. júl. 25. 16:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
9%
Az egyetemek/főiskolák csak alibiként szolgálnak a sok munkaundoros fiatalnak.
2011. júl. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
65%
Számos mérnöki diplomával el tudsz helyezkedni, akár külföldön is, de némelyik bölcsész szakos végzettség arra sem jó, hogy kitöröld vele, mert keménytáblás.
2011. júl. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
73%
2011. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
80%

A diploma igenis sokat ér, ha jó diploma. Csak sokan irigyek, de nagyon, azért mondják, hogy nem lehet vele elhelyezkedni.

Ugyanúgy munkanélküli a szakmunkás is. Kedves barátomnak 4 szakmája van, mégsem kap munkát sehol. Ha véletlen akad valami meló, azt sem a szakmájában végzi. Pedig egyáltalán nem rossz szakmák.


Ha úgy érzed tanulni szeretnél és diplomával többre vinnéd, akkor hajrá.

2011. júl. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
47%

Na jó, így biztos ne menj egyetemre, már a hajam égnek áll ettől a "legyen kreatív meg lehessen emberekkel foglalkozni" dologtól. Tipikusan ilyen pl. a kommunikáció, ha elvégezted, kreatívan kitalálhatod, hogy élj meg munkanélküli segélyből, és foglalkozhatsz emberekkel, akiket próbálsz meggyőzni, hogy szereztél is valami használható tudást.


Találd ki, mivel szeretnél foglalkozni. Tanítanál? Vasutas lennél? Jogász? Műkörmös? Építész?

Ha már tudod, mit szeretnél csinálni, akkor tanuld azt, legyen akár egyetem, akár szakma.

De az is megoldás, ha most még vársz és spórolsz, és ha netán kirúgnának, akkor lesz annyi pénzed, hogy abból tudod finanszírozni magadnak a tanulást.

2011. júl. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Miért nem mész pszichológusnak?

Nem tudom egyébként mennyire tudsz tanulni, mert az egészségüggyel foglalkozó egyetemek elég kemények, de kétségtelenül emberekkel foglalkozhatnál. Szóval orvosi, akkor diplomás ápoló, mentőtiszt, ezek mind jó végzettségek és garantáltan nem leszel munkanélküli, csak nem egyszerű elvégezni.

2011. júl. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
A pszichológián vagy a szociológián gondolkodom.
2011. júl. 25. 18:50
 18/24 anonim ***** válasza:
47%
Azok nagyon telitett szakmak...hacsaknem szinte kituno voltal, eselyed nem nagyon lesz allamilag finanszirozott pszichora bekerulni...a szociologia meg...azzal nem nagyon lehet elhelyezkedni. Tobb regi oszt. tarsam is arra ment. Egy kivetelevel mindig munkanelkuli, pedig 2 eve vegeztek. Az az 1 pedig olyan munkakort tolt be titkarnokent, amit erettsegivel is lehetne. Jol gondold meg...
2011. júl. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
67%

A szociológiához, vagy ismeretség kell vagy gyakorlat.


Papírral ott nem mész semmire. :(

2011. júl. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
67%

"A lexikális tudás, tudod sz@rt sem ér,

ezért nem kapkodnak sok diplomás pancserért.

A papír az papír, gyújtósnak való,

16 év után a szívedbe karó."


Az idézet Fankadeli: új világot építek c. számából

2011. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!