Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Iskola vagy munka? Melyik...

Iskola vagy munka? Melyik lenne a jobb megoldás hosszú távon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanában sokat töprengek azon, hogy mi lenne a jobb megoldás. 3 éve elköltöztem a szüleimtől a fővárosba, úgymond szerencsét próbálni. Jelenleg a kereskedelemben dolgozom, egész jól alakulnak a dolgok, egy éve sem vagyok ott, de már szóba került az előléptetés. Viszont úgy érzem, hogy nem erre az életre vágyom. Érettségim van csak, gondolkodom a főiskolán, egyetemen. Nem tudom, hogy érdemes lenne feladnom a biztos munkahelyemet, ahol szakmailag szép jövő előtt állhatnék? De a diplomával még többre vihetném. Viszont annyi a diplomás munkanélküli. Kérlek adjatok tanácsot, hogy ti mit tennétek, vagy mit tettetek volna a helyemben ilyen fiatalon (23 éves vagyok).
2011. júl. 25. 16:04
1 2 3
 21/24 AndiBandi93 válasza:

Na még egy pszichológus-jelölt... Tudod hányan áhítoznak erre? Csak azért, mert a barátnődnek tanácsot adsz a pasikkal kapcsolatban, meg kivesézitek egymás lelki fájdalmát, még nem leszel pszichológus. Annyi jelölt van erre a szakmára, hogy lehet be sem jutsz, pedig félredobtál egy jó esélyt egy munkahelyen..

Ha mégis leszel olyan felelőtlen, és megpróbálod ezt a "lerágott csont" típusú szakot, akkor készülj fel, hogy sokat kell tanulnod. Ha levelezőin, ha nappalin, mindkét esetben meg fogsz szakadni. (ismerősöm a megye egyik legjobb gimnáziumában végzett és mégis egyik tárgyból a 3. vizsgán is megbukott..és NEM egy lusta, link alak... Készülj fel hogy nem piskóta amit követelnek. Az meg a másik, hogy ha az egyetemet választod a munkahelyed helyett akkor főleg nem lesz miből fizetni a lakbért.


Figyelj, itt ebben az országban nem törődnek az álmaiddal. Örülj annak ha van egy munkahelyed, ahol még elő is akarnak léptetni. Nem érnél vele semmit, ha munkahely helyett pár retkes papírod lenne, amivel még ki sem lehet törölni...

2011. júl. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Én munka mellett végeztem el a fősulit,mindenben támogatott a munkahelyem, a diplomával a kezemben azt mondták, megértik ha menni akarok máshova, sajnálják, de menjek. Azóta is itt vagyok,előléptettek,és nagyon jól érzem magam!
2011. júl. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Munka mellett megcsinálnék egy levelezős szakot, ami állalmilag támogatott (azaz nem fizetős). Hidd el, rengetetgen csinálják munka mellett. Én tavaly voltam, úgy, hogy dolgoztam, mellette a jogot elkezdtem, itthon meg a kislányom volt+házimunka. Minden vizsgám megeltt 1. évben, mondjuk el is ment majdnem minden szabim.Az ember nem menetközben tanul, hanem vizsgaidőszakban. (tapasztalat...:()
2011. júl. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
ember!!!! egyikse. magadnál vagy?? egyiksem a legjobb én megmondom mi jó a hosszú távon és sok pénzt is keresel vele!lazíts és játsz a neten és azért kapsz sok lóvét mert a játék ezt adja neked aztán vehetswz rajta valamit pl a játékosodnak egy ruhát.nem lesz szerencséd ha nem követed a tanácsomat!
2011. aug. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!