Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen tanácstalan vagyok,...

Teljesen tanácstalan vagyok, össze vagyok zavarodva segítségre van szükségem. Folytatnátok a helyemben ezt a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Közel 2 év után fogunk szétmenni a párommal, a héten még elvileg beszélgetünk erről. A párom nem volt képes belém szeretni ez idő alatt. Már volt emiatt egy kisebb krízis a kapcs. elején, akkor időt hagytam neki, hogy nála is kialakulhasson, ezek után szépen homokba dugtam a fejem. Nem volt semmi probléma, nagyon szépen megvoltunk egymással, én soha nem éreztem ennyire boldognak magam. A páromon is úgy vettem észre, hogy egyre inkább szeret, minden erre mutatott, kezdtem biztonságban érezni magam, a szorongásom, ha teljesen nem is, de részben enyhült. De az utóbbi időszakban megint előjöttek a kétségeim... és pár napja kirobbant belőlem, hogy nem is szeret igazán... nagy nehezen sikerült kihúznom belőle, hogy nagyon szeret és ragaszkodik hozzám, de nem szerelmes és ő próbálta magában kialakítani a dolgot, sőt néha úgy is érezte, hogy talán szerelmes, de belátja, hogy nem az és sose volt az. Aztán felvetettem, hogy így nem kéne folytatni ezt a dolgot, mert fiatalabb már én se leszek és ez egész így nagyon nem korrekt. Ő is így gondolta. Azóta eltelt pár nap és én nem vagyok se élő se holt, nem bírok enni, rettenetes szorongások törnek rám, nem bírok aludni, belehalok. Most ő is gondolkodik, meg én is. Tudni kell, hogy én már házasságban, gyerekben gondolkodtam, gondolatban berendezkedtem arra, hogy mi együtt maradunk örökre. Ő is megerősített ebben, de mint most kiderült, azért mondta, mert ő is ebben szeretett volna hinni... Szívem szerint rohannék hozzá vissza, azóta minden éjjel róla álmodom, de az eszem azt mondja, ezt így nem lehet folytatni. Lehet erre közös jövőt építeni, hogy érzelmileg nem kiegyensúlyozott a kapcsolat? Érdemes arra várnom, hogy hátha vele teljesül az álmom, hogy egy család legyünk? Egyáltalán mit tegyek? Nagyon köszönöm annak, aki végigolvasta.

25 N


2011. júl. 26. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
sztem a szeretet többet ér mint a szerelem..a szerelem egyszer elmulik....ha kialakult a szeretet akkor mi a gond??:))) ha jol megvagytok nincsen gond....nem szerelemmel szeret....és??:)))szeret és kész....évek multán is ha szeretni fog nincs belőle baj mert igyéltek majd egymás mellett....szeretetben
2011. júl. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Ó, már látom, hogy jönnek a "de hát ilyen egy igazi kapcsolat ,a szerelem úgyis elmúlik" hozzászólások.

Én személy szerint nem hogy 2 évig, de 2 hónapig nem tudnék olyannal lenni, aki nem szerelmes belém (és viszont), pláne nem tervezném vele élni az életem. De ez én vagyok, nem élhetek szerelem nélkül.

2011. júl. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd..Semmi értelme annak,ha ő nem szerelmes beléd,mint már írtad 2 év után sem sikerült elérned,hogy megszeressen.Csak magadat csapnád be vele.25éves vagy.Fiatal,még előtted az élet.Most gondolj bele,hogy az önzőséged miatt család-gyerek sikerülne,de elhagyna,mert jönne valaki,akit meg tudna úgy szeretni,ahogy téged nem.Megérné?Nem.

Ne legyél önző,add meg neki az esélyt a boldogságra mással,add meg az esélyt magadnak,hogy találj valakit,aki annyira fog szeretni,ahogy te őt.

20L

2011. júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
akkor gondolom neked kedves utolsó hozzászoló havonta uj "szerelmed " van ;)
2011. júl. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Régi időkben, ha fordított lenne a helyzet, vagyis ő nagyon szerelmes lenne, de te nem igazán (mivel te vagy a nő) akkor azt mondom, az anyagi biztonság miatt megfontolandó ilyenre alapozni egy családot. De a mai világban erre NEM SZABAD!!!


Igen, idáig benne volt ebben a játékban, mert egyébként gondolom minden másban illetek egymáshoz, és jól el tud veled lenni, mint baráttal. De mivel nem szerelmes, ezért nem szabad ezt a kapcsolatot többnek tekinteni. Hiába vagy oda érte, ha ő egyszer nem. és ha belemész egy ilyen házasságban, pár év múlva lehet hogy majd jól megcsal meg elhagy egy olyan nőért, akibe viszont beleszeret. Ez óhatatlanul meg fog történni. Még akkor sincs arra garancia hogy nem lesz a képben más, ha most lángol a szerelem, de így, hogy szerelem hamva sincs, tök reménytelen.


Ha jót akarsz magadnak, azonnal lezárod ezt a kapcsolatot, és igyekszel kigyógyulni a pasiból.


32/N

2011. júl. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Figyelj, ő nem lesz beléd szerelmes soha. Az ilyen dolgokat nem lehet erőltetni, vagy megvan, vagy nincs. Szerintem mindenképp abba kell hagyni ezt a kapcsolatot, mégpedig minél hamarabb, mert csak egymás idejét raboljátok. Egy olyannal összeházasodni és gyereket vállalni, aki bevallottan nem szeret, meg nem érdemes. Mert előbb-utóbb úgyis talál valakit, akibe tényleg szerelmes lesz, és akkor lelép, akár van gyerek és házasság akár nincs. Ha ez mégsem történne meg, mert hűséges, vagy csak nem talál magának senkit, akkor is csak egy kínlódás lesz a kapcsolat mindkettőtök részéről. Szerintem engedjétek szabadon minél előbb egymást.
2011. júl. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

10:33


Nincs havonta új szerelmem..De ami nincs,azt nem kell eröltetni.Vagy jön a szerelem vagy nem,ezt nem lehet kiharcolni,eröltetni.Én nem maradok olyan ember mellett,akihez CSAK RAGASZKODOM, mert a ragaszkodás és a szerelem között óriási különbség van,és nem játszom ki mások érzelmeit.. ;)

2011. júl. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

előző vagyok. ez a sokak által emlegetett éljünk szeretetben duma rendben van, ha elmúltál 50 éves :) De könyörgöm, a kérdező 20on éves!!!! és még nincs gyerek! Aki ezt mondja, mégis hogy garantálja neki, hogy a pasi 10 év múlva is mellette marad a nagy szeretet nevében? hogy nem talál olyan nőt akibe tényleg beleesik? És úgy gondolom, ha a kérdező belemegy most abba, hogy vele marad, mert a pasi netán ugyanúgy azon a véleményen van mint pár válaszoló hogy a szeretet a legfontosabb egy férfi-női kapcsolatban, akkor ha később szerelmes lesz, és lelép, mert le fog, akkor a kérdező ugyanúgy hibás lesz, mert már az elején tisztában volt azzal, hogy ez a kapcsolat nem olyan mint lennie kellene.


Szerintem a fájdalmas dolgokon jobb minél hamarabb túl lenni. Egyébként nekem is volt ilyen, nagyon oda voltam a pasiért, de rájöttem hogy ő értem nem. ugyanúgy mint a te pasid kedves kérdező. Nagyon szeretett meg tisztelt, meg kedves volt meg minden, csak éppen a lángolás nem volt meg. erre másfél év után jöttem rá. Pedig eleinte ő oda volt értem, csak aztán elmúlt nála... Én azonnal szakítottam, mert minek egy ilyen kapcsolat. és én akkor 28 éves voltam. És jól döntöttem. Azóta is barátságban vagyunk, néha találkozunk, de már egyáltalán nem is tetszik :) ez a legjobb az egészben :)


32/N

2011. júl. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem az nem olyan, hogy majd "kialakul" meg majd "kialakítja magában".

A szerelem az vagy van, vagy nincs.

Az egy kamu szöveg, hogy "Már csak egy kis idő, és szerelmes leszek" meg "Úgy érzem, kezd kialakulni a szerelem."

Ez nem igaz, ha szerelemes vagy, szerelmes vagy, ha nem, akkor meg a fejedre állhatsz, és alakítgathatod az érzést, akkor se leszel az.


Neked is megalázó, hogy olyan ember mellett vagy, aki nem szerelmes beléd, csak ragaszkodik hozzád, miközben lehet, hogy várna rád valaki, akivel átélhetnéd a kölcsönös szerelmet.

És neki is rossz, nyilván hiányzik neki valami, különben nem állnátok így.

Egyszerűen nem Ő a Te embered. És Te sem az Övé.

Fogadd el ezt, nem jött össze, hát nem jött össze.


De ne hazudjatok magatoknak boldogságot, mikor már ilyen fiatalon érzitek, hogy valami hiányzik a kapcsolatból.

Lépjetek tovább mind a ketten, így esélyt adva magatoknak a boldogságra.

2011. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtatok, megerősített abban, hogyan kell döntenem. Nagyjából ugyanezt mondja a családom és a barátaim is. Viszont próbáltam magam arról meggyőzni, hogy a szerelem így is úgy is egy illékony dolog, valószínű, hogy pár év után már bennem is átalakulna egy nagyon erős szeret-kötődésbe, és akkor ki lennének egyensúlyozva az érzelmi viszonyok. Erről mi a véleményetek?
2011. júl. 26. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!