Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés a szerelmeddel...

Összeköltözés a szerelmeddel miközben anyuciék fizetik a lakbért?

Figyelt kérdés
Párom összeköltözne velem albérletbe. Ő meg tudná keresni a havi lakbér+rezsi felét, ám én még tanulok, szüleim támogatnak. Szeretném megkérdezni hogy van-e itt olyan, aki ilyen helyzetben volt, és a szülei fizették a lakbér rá eső részét? Vagy ez nagyon nagy pofátlanság?
2011. júl. 26. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha a szüleid megtehetik, akkor nem pofátlanság, de akkor is vérciki...
2011. júl. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én az apámtól kapott gyerektartásból fizettem az én részem.
2011. júl. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy ha egyedül laknál is fizetnék-e, egy városban vagytok-e?

Mert ha mondjuk más városba mész tanulni és a szüleid akkor is fizetnék, ha egyedül laksz akkor ok, de ha csak azért, hogy összeköltözzetek az elég gáz. Meg szeintem egyébként sem egy egézséges dolog addig összeköltözni amíg nem vagytok önállóak.

2011. júl. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak rajtad múlik,hogy mennyire érzed annak.Nekem nem lenne képem felnőttet játszani,miközben nem tudom magam eltartani,de ez csak én vagyok.
2011. júl. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Én azt gondolom, hogy ha a család megteheti, hogy támogat, akkor ez a normális, hogy segítenek az önálló élet kezdetekor, mondjuk amíg tanulsz és nem tudsz rendesen teljes állásban elhelyezkedni.

Manapság persze "vérciki"-nek minősül, de aki diplomára sportkocsit kap és azzal villog, arra meg elismerően néznek... Fújjj.


Szóval ha megbeszéled a szüleiddel, és nekik ez nem aránytalanul nagy teher, akkor nem látok benne olyan őrült nagy gondot. Nyilván ha a 3 kistesód félig éhen halna emiatt otthon, akkor gáz, vagy ha a szüleid utolsó fillérjeit vinné el, hogy te külön lakj...

De ha ez nem okoz ilyen gondot, és szívesen adják, akkor ne szégyelld, hogy támogatnak.

2011. júl. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk mindkettőnkre apukám fizeti a lakbért, de nálunk az a különleges helyzet, hogy úgy alakult, hogy apuval laktunk együtt az albérletben, majd apu elköltözött a párjához, nekem meg közben lett barátom. Hivatalosan még nem költözött ide, de a cuccai nagy része itt van, meg kb havonta 2x alszik otthon. Én most végeztem, ő még csak másodéves lesz, úgyhogy esélytelen, hogy egyik napról a másikra magunk fizessük az albérletet, így mindenkinek megfelel egyelőre.
2011. júl. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ciki, csak pénzkidobás, de ha titeket ez nem zavar... Én akkor se pocsékolnám a pénzem, ha milliomos lennék!
2011. júl. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát mivel jelenleg is anyámék fizetik a lakásom sajnos, ha úgy alakulna, hogy barátom is ugyanabba a városba kerülne, és maximum ugyanannyiból ugyanúgy meg tudnánk oldani, akkor még beleférne. De ennek ellenére pofátlanságnak érzem, akármiért is ők fizetik (de ugye ez van, ha az ember nem kap kolit, meg diákmunka is fehér holló szint... :/)

Bár gondolom csak ketten szeretnétek a lakásban lenni, de még egy garzonnak is annyi a díja, meg a fenntartása, hogy azt nem hárítanám a szüleimre, akármennyire jól állnának is.

Meg ez már a felnőtté válásnak egy komolyabb szintje, és ehhez szerintem már az önállóságnak az önfenntartás része is tartozik.

2011. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nálunk nem a lakbért fizette anyum, csak a rezsit. mivel van saját lakásom.

nem ciki, ha megterhelő lett volna számára, akkor nem ajánlja fel. ennyi.

2011. júl. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Nálam is ez van, egyetemre járok, a koliba nem vettek fel, egyébként is albérletben kellett volna laknom így is-úgy is, akkor már nem hiszem, hogy nagyobb pofátlanság, hogy vele lakok, mintha valaki idegennel.

Suli mellett pedig egyszerűen nem fér bele, hogy dolgozzak, most is az órarendemben talán egy olyan napom van, amikor van egy 1 órás szünetem az órák közt, amúgy mindig reggeltől estig egyfolytában laborok, és ezekkel azért otthon utána meg előtte is jó sokat kell ám foglalkozni. Igaz a nyár az más, ilyenkor én is dolgozok, de évközben nem fér bele. Az egyetlen pénzforrásom olyankor az öszöndíj, az meg a házra, rezsire nem lenne elég, viszont egyéb kiadások (kaja, bérlet.. stb), nagyjából kijövök belőle.

2011. júl. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!