Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit kéne tennem? Nem...

Mégis mit kéne tennem? Nem akarom elveszíteni

Figyelt kérdés

Van egy legjobb barátnőm,immáron 4 éve.

Nagyon szeretjük egymást sülve főve együtt voltunk amikor csak tehettük.

Sajnos ebben a tanévben eléggé keveset tudtunk találkozni,mert mindkettőnk nagyon elfoglalt volt, ezidő alatt nagyon megváltozott.

Hisztis lett,és mindig az van amit ő akar, ha nem akkor hisztizni kezd. Van egy barátnője akivel (elmondása szerint) csak a suliban van el jól mivel az osztálytársa és nem akar egyedül lenni,és mindig mondja,hogy ez a lány állandóan minden hülyeségen megsértődik. Szerintem nagyon átvette a stílusát,mert ujjabban ő is sértődékeny lett.

Ráadásul állandóan mondja nekem,hogy aludjak nála, mert ,hogy ő "kettesben" akar velem lenni,és én meg nem akarom lemondani(hogy ne bántsam meg) ,de nem akarok folyton nála aludni,ráadásul egyre kevésbé bírom elviselni a hisztijeit,meg,hogy olyan lett mint egy kis hülye p*csa.

Mit tegyek, nem akarom megbántani?

(bocs a témakörért,de kb olyan ő nekem,mintha a testvérem lenne)


2011. júl. 26. 15:19
 1/6 A kérdező kommentje:
18/L
2011. júl. 26. 15:19
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs más út,mod el neki,hogy téged ez idegesít.Ha nem mondod el nem válltozik semmi és tényleg rámegy a barátság.
2011. júl. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is mondd el neki hogy nem bírod elviselni a a hisztiket amiket levág. Nem pont így. :)
2011. júl. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1, Nem veszítheted el, ami sosem volt a tied...

2, Az önzőség nem káros, csak ha túlzásba viszik. (Mint annyi minden mással, itt is ez a helyzet.) Tehát legyél Te is önző, és ne hagyd, hogy mindig az legyen, amit Ő akar.

3, Engem kevés dolog zavar annyira, mint a hiszti, amit a zsarolás egyik undorító formájának tartok. Ez persze nem muszáj, hogy bármit is mondjon neked; tedd azt, amit jónak látsz! :)

2011. júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad, gyakorlatilag legjobb barátnők vagytok, már négy éve. Egy igaz, és ŐSZINTE,-ezt hangoztatnom kell- barátságban nem szabad, hogy egy ilyen dolog vessen neki véget, hogy ő most egy kicsit más stílusban van, hisztizik. Mivel még fiatalok vagytok, ő még rengeteg fog változni, és direkt nem azt mondom hogy változhat, mert változni fog ő is, úgy ahogy mindenki, majd abbahagyja.

Az őszinte szót ki kellett hangsúlyoznom, mert egy ilyen barátságban ez a legfontosabb, őszintének kell lenned, meg kell mondanod, hogy téged ez egy kicsit zavar, régen nem volt ilyen, talán egy picit változtasson ezen. Ha felkapja a vizet, ne vitatkozz vele, hagyd rá, úgyis fog rajta gondolkodni.

Hadd meséljem el az én történetemet, nem untatni szeretnélek, hidd el: Nekem is van egy legjobb barátom, immár 10. éve. Mindig együtt csináltunk mindent, egy programra se mentünk el egymás nélkül, de volt egy időszaka, amikor nagyon megváltozott. Megismerkedett az akkori barátnőjével, akivel elég komoly kapcsolatuk lett, de a csaj elviselhetetlenül bunkó volt, lenézett mindenkit, és én sem tetszettem neki, igaz ez kölcsönös volt, érezte is. Lényeg, hogy a haveromat abszolút ellenem akarta fordítani, ő persze nem akart ellenem fordulni, de a csajt sem akarta otthagyni, ebből is látszik hogy teljesen más volt. Más esetben ha választania kellett volna, inkább én, örök barátságnak, mint egy csaj. A barátom akaratlanul is átvette az ő stílusát, velem is olyan volt, egyáltalán nem az ő sítlusa volt. Két hónapig bírtam. Iszonyúan elegem lett belőle, leültettem, és elmondtam neki, hogy ez és ez van. változtasson, nekem ez a stílus sértő, és rosszul esik, nem tetszik. Felhúzta magát, de két nap múlva felhívott, hogy ne haragudjak, igazam volt. Azóta nincsen neki meg a barátnője, -igaz, nem emiatt- de ő ugyanaz mint volt:) Bocsi a hosszú válaszért, de éreztetni akartam a helyzetet:)

2011. júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm:)

hát mindenképpen megpróbálom rávenni magam,hogy beszéljek vele,csak még várom a megfelelő alkalmat.

2011. júl. 26. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!