Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adott egy munkalehetőség, de...

Adott egy munkalehetőség, de csak hétvégente lehetnék otthon. Bevállaljam?

Figyelt kérdés

140 000 Ft-t keresnék havonta, napi pár óra alatt (nem haladja meg az 5 órát). A munka nagyon könnyű, alig kell valamit csinálni. Eddig minden ok, csak az a baj, hogy a párom nem enged el. Szakítani fog, ha elvállalom a munkát. 1,5 éve vagyunk együtt, de szerinte a távkapcsolatoknak nincs értelme. Ha nem ez volna az egyetlen munkalehetőség már hónapok óta, akkor nem vállalnám el, de nincs más! A szüleimmel sokat veszekszem emiatt, menjek el dolgozni, de hova?

Ti mit tennétek a helyemben?

24/l 28/f


2011. szept. 9. 12:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
36%

Hát ennyiért én sem vállalnám, de párom sem. Csak azért lennél távol tőle ilyen sokat, hogy ilyen keveset kelljen dolgoznod? Mert hogy nem a nagy pénz miatt az tuti, ugyanis ez nem nagy pénz....


Én (és párom is) inkább dolgozunk napi 8-10 órát ugyanennyiért, de minden nap együtt fekszünk, kelünk. Ez többet ér minthogy 8 óra munka helyett csak 5-öt dolgozzak és 3-ban a tökömet vakarjam otthon. Egyedül persze, mert a párom nincs velem..


Más lenne a szitu, ha mondjuk 2-300 ezret ajánlanának cserébe a távkapcsolatért. Akkor azt mondanám, persze, mindenképp, hiszen ilyen sok pénzért megéri mert tudtok a közös jövőre félretenni. De 140 ezer szarért-hugyért semmiképp nem éri meg.

2011. szept. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban minden munkát meg kell ragadni.Nem lehet válogatni,mert 100 ember van a helyedre,és ezt a párodnak is meg kellene érteni.5 nap hamar elmegy,ezen kívül én azt sem értem,mi az,hogy nem enged,nem vagy a tulajdona,a férjemnek több év házasság után sem kell semmihez engedélyt kérnie,mondjuk mi meg tudjuk beszélni a dolgokat.És gondolom eltartani sem fog,ha nem enged dolgozni.
2011. szept. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
hol dolgozzak helyette 8 órát, ha nincs más lehetőség? kedves első, válaszolj! írtam, hogy nincs más munka, eddig nem találtam mást!
2011. szept. 9. 13:00
 4/26 anonim ***** válasza:
45%

ELső vagyok, nem könnyű a munkakeresés, de nem lehetetlen. Tudom, mi is benne voltunk/vagyunk. Akad.


De mivel a véleményem kérdezted, válaszoltam, és most sem változott. Én tovább keresnék. Olyan nincs, hogy nem lesz másik munka, mert nem hiszem hogy egyetlen munkáltató keres csak munkaerőt..

2011. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%

No és támogat a párod anyagilag? Hogy joga legyen nemet mondani? Mert különben nincs. Azért persze fontold meg.

Én itt Budapesten nem találok munkát. Gyári munkát 80 E Ft-ot ajánlottak, napi 12 órás munkáért. Hah! Csak sajnos öreg vagyok bohócnak. Ugyanezért a munkáért 6 éve még 120 E-ret fizettek. A válságot is velünk fizettetik meg. Nagyon nehéz tanácsot adni. Én bárhová elmennék, hogy a két gyerekemet el tudjam tartani.

2011. szept. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem vállald el! Nem kell ezt csinálnod életed végéig. Mellette tudsz tovább keresni az igényeidnek jobban megfelelő állást.

Vagy a párod olyan jól áll anyagilag, hogy gond nélkül el tud tartani kettőtöket?

Ezt beszéljétek még át a pároddal. Egy stabil kapcsolatot nem fog tönkretenni az, hogy néhány hónapig (amíg lesz másik munka) csak hétvégente találkoztok.

2011. szept. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
még egy info: lesznek olyan hetek, amikor hazajárhatok.
2011. szept. 9. 14:24
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező!


Ez milyen típusú munka? Én nagyon rossz megyében élek. Felelősség van a vállamon, 8 órába, kapom ennek a felét.


Nem tudom nektek milyen igényeitek vannak, de elég érdekes a kedves párod felfogása. Nem hiszem, hogy ebben az országban nagyon lehetne válogatni.

2011. szept. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
83%
a barátnőd hozzáállása elég gázos. ő miért nem tud veled menni? vagy, ha tényleg nem tud, akkor sem kéne ultimátumot adnia, ez nem épp arra utal hogy odáig lenne érted. egy igazi társ támogat, és nem csak akkor akar veled lenni, ha minden a terv szerint alakul. a helyedben én ehhez a kapcsolathoz nem ragaszkodnék... szóval menj!
2011. szept. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos én is az a típus vagyok mint a barátnőd nekem sem kapcsolat ami távkapcsolat.Nekem is fontos a közös kelés stb..

Mi együtt lakunk már a párommal. Tavaly volt egy munkahelye ahol idegileg kikészítették. Mondtam neki hagyja ott , nincs értelme.Nem kell minden áron a munka. Mondjuk az én fizetésemből is kijöttünk csak nem tudtunk félrerakni. Én is azt mondanám a páromnak hogy ne menjen. Munka ilyen olyan mindig akad. Szerintem ne menj.Én nem piszkáltam a párom, hagytam hogy keresse az útját. Azóta önállóan dolgozik és már elég sok maszek munkája van.

2011. szept. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!