Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mekkora lúzer az az ember,...

Mekkora lúzer az az ember, akinek 30 évesen nincs semmije?

Figyelt kérdés

Pl. 1,5 éve nem talál munkát (volt egy rövid ideig pl. alkalmi), szüleivel él, ők is szegények, nincs se lakása, semmije, párkapcsolata sem:(


Mondjuk végzettsége van (felsőfokú) de nincsenek lehetőségek, amihez nem kell nagy végzettség oda meg túlképzett...


Pénztelenség

Lehetetlenség

Csóróság


Egyszóval semmi


Ja és a házhoz van láncolva egy bizonyos ok miatt így nem tud pl. Pestre vagy külföldre menni:S


Mi lehetne tenni?

Van még olyan aki így van????


akkora lúzernek érzem magam:(


2011. júl. 28. 13:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem mész a családdal együtt?
2011. júl. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
és önbizalomhiányom is van. Nem tud a család menni velem minden ideköti őket (munka állatok, rokonok)
2011. júl. 28. 13:05
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Akkor nem értem te miért vagy a házhoz láncolva, ha nekik van munkájuk.
2011. júl. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

Azt hittem, h rólam írtál, mondjuk van férjem, és vagy kisfiam, de a többi stimmel.

Fel a fejjel, majd csak lesz valahogy.

2011. júl. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Lényegtelen, de itt lényeges.


Van aki így van?

2011. júl. 28. 13:09
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem rólad írtam, kedves hozzászóló, mivel nekem párkapcsolatom sincs:)
2011. júl. 28. 13:10
 7/17 anonim ***** válasza:
33%
Tudom, hogy azt a választ várod, hogy ááh, dehogy vagy lúzer, hogy mondhatsz ilyet? De sajnálom, tényleg az vagy. A párom 28, sajét lakásunk, kocsink van, önerőből. Állj már a sarkadra, kicsit. Igaz, nehéz munkát találni, tudom, de ha csak sajnéltatod magad, nem is fog menni. Menj Pestre vagy külföldre, kezdj magaddal valamit. Így nem lesz jobb. És nőt se hiszem, hogy könnyen találsz magadnak így, munkanélkülien, szülőkkel lakva... Muszáj kezdj valamit magaddal...
2011. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nő vagyok, és igen lúzernek érzem magam, mint írtam is!
2011. júl. 28. 13:30
 9/17 anonim ***** válasza:
97%

A szerencse forgandó. Ahogyan az előző kedves hozzászólásból látszik, van akinek 28 évesen megvan mindene a saját erejéből.. Erre lehet büszke valaki, de nem lenéző. A valóság ugyanis az, hogy ők képezik a kivételt szerintem, akiknek sikerül, és nem azok, akiknek nem. Az én környezetemben sok huszonévesnek van lakása, autója, férje, gyereke, de kivétel nélkül mindenki apucitól kapta anyagi javait, s a többségnek családja is azért van, mert nem talált munkát/nem akart dolgozni. Pedig a főváros határán élek, nem egy elmaradott helyen..

Én még "csak" 26 éves vagyok. Remélem 30 éves koromra sikerül stabilizálnom a helyzetemet, de még csak most jutottam oda, hogy tanulni kezdjek (azt, amire korábban nem volt lehetőségem), és végre olyan munkám legyen, ami tényleg érdekel (szerintem sokan ebben is kompromisszumot kötnek). Lakásról nem is álmodom.. munkanélküli vagyok, tömérdek hitellel a nyakamban. Nem volt ez mindig így.. 19 évesen elköltöztem itthonról, sínen volt az életem, jegyben jártam, dolgoztam.. De én nem bánom, hogy így alakult. Szerintem így, felnőttebb ésszel már másképp látom a dolgokat, és most végre megtaláltam az utamat, ami tényleg az én jövőmhöz vezet.

Milyen felsőfokú képzettséged van? Nekem informatikai lesz, és ha nem tudok vele elhelyezkedni, szerintem vállalkozással fogok próbálkozni. Ha a te szakmád is lehetőséget ad ilyesmire, akkor máris lehet egy rugalmas munkád..

Ne érezd magad lúzernek. Ezzel csak az önbizalmadat rombolod. Sok más ember is jár hasonló/rosszabb cipőben.. Abból kell gazdálkodni, amilyen lehetőségeid vannak. Akár még tanulhatsz is valamit, aminek úgy gondolod, nagyobb hasznát vennéd ott, ahol laksz..

2011. júl. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

13:11

Nagyon szép dolog, hogy önerőből, 28 évesen ennyi mindenetek megvan, de ahogy az előző hozzászóló is írta, nem kell lenézni azokat, akiknek nincs.

Sajnos ez a szerencsén is múlik, nem csak a hozzáálláson.

Az én barátom 31 éves, évek óta keményen dolgozik, még sincs saját lakása (tesójával lakik egy panelban, ami a szülőké), sem kocsija, és ez a helyzet nem rajta múlt/ik.

Nemrég áttették a munkahelyéről egy másikba, ahol többet dolgozik kevesebb pénzért. Na erre varrj gombot. Pedig évek óta annál a cégnél van. A számítógépe elromlott, hitelre tudott csak újat venni, most azt is nyögi. Szóval van aki még egy ilyen "apró" dolgot is csak hitelre tud venni, nem hogy egy kocsit. Emellett legtöbbször heti 6 napot dolgozik. Szóval igen, a te párodnak valószínűleg van jól fizető állása, ahol nem is kell halálra melóznia magát egy magasabb fizetésért, de van aki becsületes munka mellett sem tud talán fele annyit sem keresni (dupla annyi munkával...).

Nem hiszem hogy a barátom "lúzer" lenne emiatt, inkább nagyon is becsülöm, hogy még nem kattant meg...

L/24

2011. júl. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!