Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy győzzem meg hogy elengedjen?

Hogy győzzem meg hogy elengedjen?

Figyelt kérdés

Most leszek végzős a gimiben, és az ELTE-n szeretnék továbbtanulni. A szüleim nem támogatnak benne. Jobban mondva csak anyukám nem akar engedni. Félt Pesttől, és hogy elzüllenék. Pedig nem vagyok olyan típusú, nem járok bulizni, nem iszok, nem dohányzok, jó tanuló vagyok. Volt egy barátom, akivel elengedett volna, de vele szakítottunk, egyedül pedig nem mehetek.

Mit tehetnék? Hogyan tudnám rávenni anyukámat hogy elengedjen? Ha nem mehetek bele fogok betegedni, 5 éve erről az egyetemről, szakról álmodozok.

19/L


2011. júl. 29. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
19 éves vagy, oda mész és azt csinálsz, amit akarsz. Nehogymár a szüleid szabják meg mit és hol tanulhatsz, nemhogy büszkék lennének rád.
2011. júl. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

hány éves ez a suli, hogy 20 éves korodra fejezed be?

amúgy meg oda menj, ahova akarsz, nem szólhatnak bele

2011. júl. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Felnőtt ember vagy, tudsz Te dönteni egymagad. Egyébiránt meg édesanyád inkább örüljön annak, hogy komoly terveid vannak továbbtanulást illetően - ráadásul az ELTE-re, ami azért nem olyan rossz hely (tudom, most finoman fejeztem ki magam :D )
2011. júl. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

19 vagyok én is, idén kezdem az egyetemet szintén Pesten. Szüleim nálam is kiakadtak hogy Pestre akarok menni, de leültem velük és közöltem hogy FELNŐTT NŐ vagyok és én döntök a jövőmről, ha tetszik, ha nem. Ez a te életed, ne hagyd hogy irányítsanak... neked kell eldöntened hogy mit akarsz kezdeni a jövőddel.Ülj le velük és beszéld meg.


19L

2011. júl. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Évvesztes ember alapból 19, mikor befejezi a gimit, ha 5 éves a suli, kijön a húsz. Ennek nincs jelentősége.


Menj az ELTE-re, ha akarsz, a Te döntésed, és elég szomorú, ha ennyire nem képes megbízni Benned.

2011. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, de nem szeretnék úgy Pestre jelentkezni hogy csak utólag tudják meg.

Amúgy 7 évesen mentem iskolába, és nulladikos nyelvi osztályba járok, így jön ki a 20 év.

És a szüleim sose lesznek rám büszkék, mert mindig lesz mibe belekötni. Pl most abba hogy csak egy nyelvvizsgám van...

2011. júl. 29. 10:48
 7/12 anonim ***** válasza:

ne foglalkozz velük, te egyél magaddal elégedett, és azt csináld, amit szeretnél, később megbánod különben

anyudat meg addig is próbáld szoktatni a gondolathoz

2011. júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte én is megijednék, ha az én gyerekem menne olyan messzire, DE!

Ha olyan a szak, amit tényleg ott érdemes elvégezni, és erős, tehát van benne jövő azt mondanám, oké.

De egy sima büfészakért nem kell olyan messzire menni.


Milyen szakra mennél tehát? :)

2011. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Megmondod, ez van és sajnálod, hogy ennyire nem bíznak meg benned, mert te nem adtál rá okot. (gondolom én!) De az őkedvükért nem fogod feladni az álmod és azt fogod tanulni, amit te szeretnél, nem ők fognak téged 40 évesen is eltartani.

Amúgy meg felnptt vagy. Legyél életképesebb, állj ki magadért. A te jövőd.

2011. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tényleg nem adtam rá okot :)

És természettudományi képzés lenne, földrajz szak. Van több helyen az országban, de ott a legjobb.

2011. júl. 29. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!