Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóba került, hogy a párom...

Szóba került, hogy a párom nagykorú lánya hozzánk költözne. Az anyjának milyen jogai vannak ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A lány már nem igazán bírja otthon az anyja balhézásait, szóba került, hogy hozzánk költözne (18-at betöltötte).

A kérdésem az, hogy ha ez megtörténik és az anyja megjelenne verni a tamtamot, akkor akarata ellenére nem viheti el a lányt, ugye?

Illetve a saját lakásomból kitessékelhetem, vagy ha ő nem akar menni, akkor jogosan fenyegetőzhetek rendőrséggel?


2011. júl. 29. 14:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

A lány felnőtt, oda megy, ahova akar (és ahol befogadják.) Az anyjának ebbe jogilag beleszólása nincs. (De esetleg a szűlőtartást megítélhetik neki, ha a lány már keres.)

Kitessékelheted. Fenyegetheted rendőrséggel, jogilag megteheted. De ha befogadod a párod gyermekét, erkölcsileg már kérdéses, vajon szép dolog-e kitenni, hiszen nem biztos, hogy az anyja visszafogadja.

2011. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

semmilyen jogai nincsenek, sem a lányát visszavinni, sem a lakásodba belépni


a kiscsaj kérje a csp-t saját jogán

a gyerektartást meg bírósági úton kell rendezni

2011. júl. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rosszul fogalmaztam! A lányt eszem ágában sincs kitessékelni. Az anyjára értettem, mert néha nagyon agresszív tud lenni. Tehát ha nem tágít, akkor akár rendőri segítséggel is ki lehet tessékelni az épületből az anyát?
2011. júl. 29. 14:44
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
első, a kérdező nem a gyereket, hanem az esetlegesen balhézó anyukát akarná kitenni
2011. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

14:42 vagyok. Bocsi félreértettem a kérdést, a lányról írtam az utolsó mondatokat.

Természetesen az anyját simán kirakhatod.

2011. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Semmi gond, én fogalmaztam félreérthetően.
2011. júl. 29. 14:45
 7/15 A kérdező kommentje:
Ha esetleg erőszakkal vinné el a lányát (sanszos), mondjuk az utcáról vagy máshonnan, amikor mi nem vagyunk otthon, az jogilag minek számít? Fizikailag az anya az erősebb és sajnos ezzel is számolni kell.
2011. júl. 29. 14:46
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Tudom hogy nem ezt kérdezted, de azért gondoljátok át, te ismered a családod, de egy 18 éves legtöbbször balhézik a szabályok ellen, vagy csak mert valami baja van amit nem tud igazáz mit kezdeni, és ha egyszer hozzátok költözik nyilván nem küldheted el később.
2011. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
"Ha esetleg erőszakkal vinné el a lányát (sanszos), mondjuk az utcáról vagy máshonnan, amikor mi nem vagyunk otthon, az jogilag minek számít?" emberrablásnak, de minimum személyi szabadság megsértésének...ha meg is üti, akkor testi sértéssel is vádolható
2011. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

14:46

Ez jogilag a szabadság megfosztása, sőt emberrablás. ezért még le is csukhatják. Én a helyetekbe előre figyelmeztetném az anyukát, ha valóban kinézitek belőle, hogy ilyet tenne, hogy ha megpróbálja, rendőr lesz hívva.

2011. júl. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!