Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet át vészelni a...

Kira1216 kérdése:

Hogyan lehet át vészelni a gyászt?

Figyelt kérdés
1 hete meghalt az édes anyám autó balesetbe.Persze az én hibám ha nem kellett volna értem jönni hogy vigyen haza a próbáról mert én idióta ki ficamitottam a bokám akkor még most is élne. 1 hete nem mertem tükörbe nézni. Ez olyan mintha meg öltem volna őt. Ő volt a mindenem az egyetlen aki még élt a családomból. Olyanok voltunk mint két legjobb bnő vagy két testvér. Mindig mindent meg beszéltünk. Hogy lehet ezt kí birni? Nincs többé elment és már nem jön vissza hozzá :'( segítsetek kérlek :(
2011. júl. 30. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Édes szívem, ez nem a te hibád. Ezt felejtsd el. Emberek vagyunk, megszületünk, élünk, meghalunk. Mindenki így működik. Anyukádnak sajnos most jött el az idő. Szerintem ne legyél egyedül, menj barátokhoz, ide oda, aztán majd az idő segít.
2011. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nem a te hibád! kár is ezen törnöd magad. sajnos így alakult, ez megtörténhetett volna máskor is, máshol is. Nem is akarná, hogy magadat hibáztasd. Próbálj a szép dolgokra emlékezni, azokra a percekre, amiket együtt töltöttetek. Nem tehettél volna ellene semmit. Sajnos eljött az ideje, nem tudtad volna megakadályozni. Részvétem, és kitartást!
2011. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nehezen.

A lényeg az, hogy ne akard elnyomni. Ha úgy érzed, sírnod kell, akkor sírj, ne szégyelld ezt. Ha úgy érzed, beszélni akarsz róla egy barátnőddel, akkor beszélj vele. És ne hibáztasd magad! Ez a legfontosabb. Idővel jobb lesz. De ezt azidőt ki kell várni.

2011. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzá szólásokat. Azt hogy segíteni akartok. És hogy lehet ezt a fájdalmat túl élni? Vajon lehet egyátalán valaha ezt megszüntetni? De mi van akkor ha az nap nem jön értem? ha nem nyavajgok és haza jövök egyedül, Akkor most is élne. Lehet h le járt az ideje de nem így :'( :'( :'( Sajnos akiket barátoknak hittem azok most nincsenek mellettem. Ki röhögnek és azt mondják meg ölted az anyukádat. és ha igazuk van? és ha az én hibám h így sikerült ? :'(
2011. júl. 30. 11:54
 5/14 anonim ***** válasza:

off:Akik azt mondják,hogy te ölted meg anyukád azok

nem a barátaid!!!


On:Az idő majd segít,enyhít a fájdalmadon!

Legfőképpen pedig akkor fogsz megnyugodni,ha elhiszed,hogy

nem te vagy a hibás anyukád haláláért!Kitartás!

2011. júl. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nem a te hibád!!!!!ha nem megy érted,akkor elmegy máshová és lehet,ott történik baj.ez volt neki megírva.biztosan nagyon nehéz neked most,főleg,hogy a barátaid ilyen tuskók.tényleg sírj,menj ki a sírhoz,beszélgess vele,írd ki magadból.csak annyit tudok segíteni,hogy még egyszer elmondom,nem a te hibád,ne hibáztasd magad.ja és egyél azért,mert ha te is lerobbansz,nem lesz jobb.hidd el,anyukád nem téged hibáztat,fentről vigyáz rád mindig és biztos nem szeretné,ha belebetegednél ebbe a helyzetbe.ő azt szeretné,hogy örülj,mosolyogj,boldog legyél.könnyebb lesz idővel,csak adj magadnak elég időt.küldök neked hatalmas ölelést!
2011. júl. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Jézusom...hagyd ezeket az embereket a francba, jó messzire kerüld el őket. Ne hibáztasd magad, most zavaros minden, majd ha kitisztul te is tudni fogod, hogy nem a te hibád. Ennek sajna így kellett lennie, senki nem él örökké.
2011. júl. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Jézusom! Ilyenre ne is gondolj, hogy te ölted meg, mert ez nem igaz!!! Jól írták előttem, hogy megszületünk, élünk majd meghalunk. Ki előbb, ki utóbb. Aki ilyeneket mond neked, hogy igenis megölted az édesanyád, egyszerűen meg se halld! Jegyezd meg, hogy ez nem így van! Erőt kívánok, hogy feltudd dolgozni ezt a tragédiát! Se nagyi se keresztszülő senki? Annyira sajnálom!
2011. júl. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ne higgy azoknak, akik azt mondják, megölted anyukádat. Ez nem igaz, hallod??? ha nem ment volna érted? ez a szülő dolga. Ha a gyerek bajban van, vagy szüksége van rá, akkor mennek. Nyilván senki nem tudhatta, hogy ez fog történni. Sajnos így alakult. De nem a te hibád. Ha magadtól mész haza, lehet, hogy neked lett volna bajod, és az sem lett volna jobb. Nekem amikor meghalt a nagymamám, 2 hétig sírtam minden nap. Még el tudtam tőle búcsúzni, mielőtt elvitték. Ez segített. Nálad ez nem működik, gondolom. Én beszéltem hozzá, elmondtam, hogy hiányzik, bocsánatot kértem tőle mindenért, amit mondtam, csináltam. Elmondtam, hogy szeretem, hogy minden nap gondolni fogok rá. Aztán minden nap egy kicsit könnyebb volt, a temetés után még inkább. Az tényleg a végső búcsú volt. Gondolj a szép dolgokra. Ne haragudj, hogy szomorú dolgokat írtam, nem bántani akarlak vele, csak a tapasztalataimat mondtam el, hogy nekem hogy sikerült túl tennem magam rajta. Kitartást kívánok neked!
2011. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezek nem barátok, nem kívánom nekik, pedig megérdemelnék ezt a fájdalmat. Nekem is meghalt, idővel enyhül, de nem szűnik meg. Amikor megszületett a babám, akkor megint nagyon erősen fájt, hogy nem lehet itt velem. A balesetről nem tehetsz, állítólag addig vagyunk a földön, amíg valamilyen dolgot meg nem oldunk. Anyukád megoldotta.
2011. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!