Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet át vészelni a...

Kira1216 kérdése:

Hogyan lehet át vészelni a gyászt?

Figyelt kérdés
1 hete meghalt az édes anyám autó balesetbe.Persze az én hibám ha nem kellett volna értem jönni hogy vigyen haza a próbáról mert én idióta ki ficamitottam a bokám akkor még most is élne. 1 hete nem mertem tükörbe nézni. Ez olyan mintha meg öltem volna őt. Ő volt a mindenem az egyetlen aki még élt a családomból. Olyanok voltunk mint két legjobb bnő vagy két testvér. Mindig mindent meg beszéltünk. Hogy lehet ezt kí birni? Nincs többé elment és már nem jön vissza hozzá :'( segítsetek kérlek :(
2011. júl. 30. 11:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Először is, kedves kérdező, fogadd őszinte részvétemet.


A kérdésre a válasz: nem átvészelni kell, hanem MEGÉLNI. Bármekkora fájdalom is szakadt a nyakadba - megértelek, én jó ideje a teljes volt családomat gyászolom -, akkor is át kell menni a gyászon, mert "megúszni" nem lehet.


Nem a te hibádból halt meg az édesanyád. Ez súlyos önvád, hamis önvád, ami nagyon gyakori a gyász első idejében.

Nem tudsz mást tenni, gyászolj!


Normális az, ha még egy-másfél év múlva is problámid vannak a gyász miatt. Utána már nem. Ha utána sem bírsz a gyásszal (pl. rémálmok gyötörnek, egy csomó apróbb tesi bajod jelentkezik, vagy álmatlanság györör, depresszió, vagy túlzott önvád stb.), vannak kiválóan képzett pszichológusok, pszichiáterek, akik segítenek a gyászfeldolgozásban (a szülő levesztése fiatal korban nagyon nagy trauma!), vannak gyász-segítő csoportok, még a neten is vannak címek.


Minden jót és kitartást!

2011. júl. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
sziasztok mindenkinek nagyon hálás vagyok azért amit mondtatok. És valamennyivel könnyebb az hogy ide leírtam és ilyen aranyosan válaszoltatok és segítetetek nekem. Hát ez úgy történt hogy fel hívtam anyut hogy jöjjön értem mert ez és ez történt. Ő jött értem :'( és ott ahol a próba terem van ott van egy kanyar és be akart fordulni parkolni és jött egy kocsi ami bele szaladt persze az illető be volt rúgva. Oda rohantam a kocsinkhoz és láttam ahogy anyu már alig kap levegőt és azt mondta nekem minden renben lesz és hogy harcoljak mindenért az életben én meg mondtam hogy ékni fog ne mondjon ilyet de egy vas darab át szúrta a tüdejét és meg fuladt. Én könyörögtem a mentösöknek hogy segítsenek hogy tegyenek valamit de azt mondták már nincs mit tenni :'( Én segíteni akartam de nem tudtam. Persze a msáik egy láb töréssel meg úszta. Ezt nem értem ő volt be rúgva ő volt a hibás és ő ussza meg. sajnos nincs senkim mert már mindenki meghalt édes apám már kis koromban meghalt. Tesóm nincsen. Mamám 2 éve halt meg :( Egyedül maradtam a nagy világban :( mit csináljak? KÖSZÖNET MINDENKINEK.Anya biztos nem akarná hogy bajom essen de..... mindenkinek egy nagy ölelés :) köszönöm :)
2011. júl. 30. 21:28
 13/14 anonim ***** válasza:
és akkor most hol vagy? kivel?hány éves vagy?
2011. júl. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia. Őszinte részvétem anyukád miatt. Ne hibáztasd magadat, nem a te hibád. Nekem is meghalt anyukám 13 éves voltam és most 24 éves vagyok. Nagyon nehéz időszak volt ez nekem és a két testvéremnek is. Az idő majd könnyebbé teszi, de mindig hiányzik, sokat gondolok rá, sírok is utána sokszor. Úgy képzelem, hogy fentről néz minket és segít nekünk én ezzel nyugtatom magamat. Miután meghalt sokáig nem tudtam feldolgozni, hogy meghalt, sokáig nem mentem ki a temetőbe hozzá, mert rossz volt úgy látni, hogy ott fekszik és nem jön vissza többet. Nekem évekbe telt amire fel tudtam dolgozni, hogy nem jön többet, nem láthatom, nem beszélgethetek vele, nem tud tanácsot adni ha valami gondom van. Nagyon rossz a mai napig is.
2011. júl. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!