Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem tartjátok már gusztustalan...

Nem tartjátok már gusztustalannak hogy a WestBalkán ügyből "divat gyászt" csinálnak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem járok diszkóba, de borzasztónak tartom, ami a három lánnyal történt. Felháborító, hogy a hely tulaja és a személyzet nem éreznek felelősséget! Nem tudom, miért várnak az emberek arra, hogy majd a hatóságok tenni fognak valamit. Eddig is tehettek volna, mégsem tettek semmi jelentőset, megvárták a tragédiát. Nekünk civileknek kéne összefognunk a biztonságos és kultúrált szórakozóhelyekért!
2011. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

De igen, erről már leírtam a véleményemet egy másik kérdésnél is, és megírtam e-mail-ben egy habzószájú "gyászolónak" is. Természetesen én lettem lepatkányozva.


Nevetséges, hogy mindenki olyan emberek miatt siránkozik, és szemetel tele minden netes fórumot mindenféle körüzenetekkel, akiket nem is ismert. Mellesleg, olyan szintű cirkusz van a három lány halála miatt, mintha három és fél éve nem halt volna meg az ég világon senki.

2011. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Miért, szerinted ez nem sokkoló? 3 fiatal lány elmegy szórakozni, jól érezni magát, tele vannak célokkal, élvezik az életet, ami előttük áll. Azonban sosem térnek haza és ilyen tragikus és érthetetlen körülmények között kell elveszteniük az életüket. Aki szívtelen, az leszarja, aki emberi, azt megérinti.
2011. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

igen, de basszus, mindennap megyilkolnak valakit -.- minek kell így fel fúni? ilyen együttérző mindenki az országban???? jaaa, hogy jó reklámfogás, értem....


mint anno marian cozmánál. sajnáltam, meg minden...de azt elég felszínesnek tartom hogy olyan kispi*csák akik életükben nem néztek kézilabdát, azt se tudták ki volt körüzeneteket küldözgettek....

2011. jan. 17. 19:19
 5/12 anonim válasza:
30%

Szánalmas az egész 16 évesen nem diszkóba kell járni az felnőtt dolog..Szánalmasak az ilyenek és nem kell itt sírni hogy jajj csórik meghaltak, és?? másodpercenként halnak meg emberek.. Remélem ebből tanulnak majd a csicska tizenévesek hogy tanulni kell meg célokat kitűzni nem pedig arcoskodni hogy : "Hé én má' 15 évesen diszkóóba vóttam gecc"

Ennyi

2011. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha valamelyik hozzátartozómmal, vagy ismerősömmel történt volna, akkor érdekelne. Így viszont tényleg nem tudok mást csinálni azon kívül, hogy leszarom. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de olyanok miatt én nem szoktam siránkozni, akiket nem ismerek.


Azt meg végképp nem értem, hogy ezt a hármat miért kell kiemelni a közül az N ember közül, akik meghaltak, mondjuk azon a héten. Azt a szegény ürgét, akin 160-nal ment át egy kocsi, miért nem kötelező sajnálni? Vagy akinek a focipályán, meccs közben állt meg a szíve? Röhej, hogy a médiacirkusz hatására mindenki itt siránkozik olyanok miatt, akikkel valószínűleg még az életben nem találkozott, és tegnapig még a nevüket sem tudta.

2011. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
tökéletesen egyet értek az utolsóval
2011. jan. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú, ami történt, de igazán ez a családjukra és a közeli ismerőseire tartozik, énrám nem,mert nem ismertem őket,amúgy sajnos ilyen az élet elmész otthonról és sosem biztos, hogy haza is érsz (baleset, gyilkosság...)tele van a tv ezekkel.
2011. jan. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az is sokkoló, hogy November óta 117 ember fagyott meg Magyarországon! Ennek majdnem a fele a tulajdon lakásában, mert nem volt képes fizetni a fütést. 2011-et írunk, ez mégsem sokkoló. De az, hogy egy helyre betódulunk, ahol már lélegezni se lehet annyian vannak, és ebből tragédia lesz (most nem azért, de ha látom, hogy már egy tű sem fér el az emberek között, akkor nem megyek be, nem?), az sokkoló.


Na ez gusztustalan. Igen, szomorú, hogy meghaltak. De naponta halnak meg emberek munkavégzés közben, naponta halnak meg emberek az utakon, naponta hal meg valakinek a nagyanyja, nagyapja, naponta agyonlőnek valakit valahol a világban...

2011. jan. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi az,hogy divatgyász?!Igen is érthető ,hogy ekkora ügy lett belőle,hisz ismét a felelőtlenségnek,a pénz hajhájszásnak,a nemtörődömségnek lettek ártatlan áldozatai!A hasonlóan nagy bulik egyre gyakoribbak,a fiatalok kedvelik ezeket és mivel a szórakozó helyek ,amint láthatjuk,nincsenek megfelelően ellenőrizve semmiféle szempontból,így bárki gyermeke,barátja veszélyben lehet!

Jellemző,magyar hozzáállás,hogy csak akkor hajlandóak felemelni az illetékesek ,hatóságok a valagukat és ellenőrizni,amit ellenőrízniük kellene,amikor már megvolt a nagy tragédia(lásd,iszapömlés,stb..)

Ha nem engedtek volna be a kelleténél több embert,talán tragédia sem történt volna.



Más:Mégis,hány évesen járjon az ember szórakozni,kedves nem tudom,melyik hozzászóló?40 évesen?Nem.Szórakozni tizen-huszon éves korban kell,30-40 évesen normális ember a bulizós korszakon már rég túl van és komolyabb dolgokon jár az esze.


Én sem ismertem azokat a lányokat,mégsem közömbös számomra az eset.Minden haláleset szomorú,de ez az ügy még vérlázító is,a sok felelőtlenség miatt,ami mögötte van!Nagyon sajnálom,a lányokat.

2011. jan. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!