Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig erdemes varni a valaszra?

Meddig erdemes varni a valaszra?

Figyelt kérdés
2,5 eve vagyunk egyutt a parommal, en N (32N, 36F). mindketten elvaltak vagyunk, neki van egy kisfia. Par napja feltettem neki egy kerdest, hogy nem e szeretne meg egy gyereket. eloszor azt hitte, hogy terhes vagyok es mosolygott, meg felcsillant a szeme. aztan mondtam, hogy nem, csak szeretnem a temat megbeszelni vele. azt hittem jon a beleegyezes, de nem. gondolkodasi idot kert. nem ertem miert, annyit mondott csak, hogy egy gyerek felnevelesebol mar kimaradt, mivel kulon el a felesegetol es hogy vegig kell ezt gondolnia, de nem miattam. kerdem en , nem biztos magaban, hogy velem szeretne elni? meddig varjak a valaszra? elhamarkodni sem szeretnem a tema ujboli felhozatalat, ill pusholni a dolgot. nagyon szeretem. es mivel nem vagyok mai csirke vegig kell gondolnom a nemleges valasz lehetoseget is. ti mit csinalnatok? kicsit szetszortak a gondolataim... :)
2011. júl. 30. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Én biztos várnék még, nem vagy azért annyira öreg. És 2,5 év nem olyan sok.
2011. júl. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Ne kérdezd, hanem mond, hogy most belevágtok. Az én párom még terhesség alatt is olyan volt, mintha fel se fogná. Most meg a legbüszkébb apuka.Ha nem szeretne gyereket nem csillant volna fel a szeme.
2011. júl. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Nehéz. Egy férfi nem tud biológiailag "kifutni" az időből, egy nő viszont igen.

Bár a mai kor nagy hangzata, hogy "40 évesen is szülhet egy nő" szerintem (!!) akkor állja meg a helyét, ha vagy többedik gyermekről van szó, vagy a próbálkozások hosszú sora után végre akkor sikerült.


Viszont a párod már tudja mivel jár egy gyermek, tudja hogy biztosítani kell a jövőjét. (máshogynem gyerektartást csak fizet)És akkor is 2 gyereke lesz, ha neked egy. Vagyis általa neked is kettő lesz, ha úgy vesszük.

Picit pihentesd még a tmát, de 35 éves korodig érdemes dűlőre jutni.Remélem, akkor már sikeres igennel fog a válasz jönni....:)

2011. júl. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a kapcsolatotok már nem mondható olyan frissnek(kinek mi ugye),én adnék még neki egy hónap haladékot.Ha addig nem hozza fel a témát,akkor ülj le vele beszélni.Mond meg neki,hogy te már elmúltál 30 éves és már vágyódsz a gyermek után(ami egy természetes dolog).Beszéljétek át együtt,rágjátok át alaposan,és tegyetek fel ezzel a témával kapcsolatban egymásnak kérdéseket.De legfontosabb az őszinteség.Ha arra juttok hogy párod,egy valamiért nem akarja,akkor ne vágj bele a gyermekvállalásba(legalábbis vele ne),mert...Igen egy bizonytalan emberből lehet a legbüszkébb apuka...vagy nem.

Ebből a szempontból valamennyire kell,hogy ismerd a párod.

Ha viszont azt mondja,hogy ok..úgyis kimaradt ebből és szeretne veled közösen egy babát,akkor induljon a project. Sok sikert!


Ez nem tanács,csak vélemény,természetesen nem kell betartani...mindenki úgy él ahogy jó neki!(a lepontozóknak)

2011. júl. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem max. két hét alatt el tudja dönteni mit akar.


Neked is tudnod kell, hogy gyereket akarsz-e mindenáron, vagy a pasival akarsz-e élni gyerekkel vagy anélkül.


A gyerek egy nagyon sarkalatos kérdés a kapcsolatban, nehezíti is a kapcsolatot, jó lenne, ha ő is akarná a babát.

2011. júl. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, megertelek, hasonlo cipoben jarok en is. En 31 vagyok, 5 hete szakitottunk a parommal a gyerek miatt. Igaz, mi csak par honapig voltunk egyutt, de o hatarozottan megmondta, hogy majd csak 40 eves kora utan akar gyereket (most 33). En megmondtam neki, hogy bar nem holnaputan akarok teherbeesni, de nem akarok varni 39 eves koromig. Ki tudja egyaltalan, hogy most mennyi ideig kene probalkozni? Semmi nem garantalja, hogy rogton terhes leszek az elso probalkozasnal. Szoval en most ujra randizgatok. Nyilvan a te helyzetet mas, 2.5 ev nem par honap. Vszont jobb tiszta vizet onteni a poharba, hogy adott esetben neked is legyen idod ujrakezdeni valaki massal, aki szeretne meg gyereket. 1 honapot mondok en is.
2011. júl. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!