Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek anyámmal? Miért...

Mit tegyek anyámmal? Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Szerintem anyámmal nem lehet kijönni.

Már nem lakom otthon, muszáj volt elköltöznöm tőle, mert kikészített.

Állandóan arra tér ki, hogy mi -testvérem és én- milyen hálátlanok vagyunk, nem megyünk hozzá eleget, nem adunk neki pénzt.

Hetente hazamegyünk egyébként, de, ha hazamegyünk, illetve hazamegyek, abban sincs köszönet.

Állandóan piszkálódik, "Ne ülj az ágy szélére, ne nyúlj ide-oda, rosszul húztad el a függönyt, szétszórtad a cukrot, stb..." Rosszul főzök, rosszul beszélek, rosszul gondolkodom. Minden rossz, amit teszek.

És állandóan figyelmezetet valamire, pl.: elintéztem-e már, befizettem-e már, befejeztem-e már ezt, vagy azt.

De, ha valamit szeretek, vagy valamiért lekesedek, ahhoz biztos, hogy van egy-két negatív hozzászólása, hogy milyen baromság, milyen unalmas, milyen fölösleges, milyen haszontalan.

És folyton hasonlítgat másokhoz, hogy ők mennyivel jobbak, mint én.


Én elég türelmes ember vagyok, de úgy érzem anyámat nem bírom már!

Kikészít engem.

Úgy elfáradok tőle, ha egy fél napot is nála vagyok, hogy elmondhatatlan.


Nem bírom ki őt!


Megértitek?

Vagy még türelmesebbnek kellene lennem?


Köszömöm a válaszokat előre is!

24/L


2011. júl. 30. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ó, de ismerős!

De ezzel nem tudsz mit tenni, évtizedek alatt belecsontosodott, hogy ő ilyen, nem fog megváltozni. Annyit tehetsz, hogy miközben meglátogatod, nem figyelsz arra, amit mond, de persze úgy, hogy ő ne vegye észre.

2011. júl. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Taktikazni tudsz, vagy csendben maradsz, vagy viccesen reagalsz, de mosolyogva...
2011. júl. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én amúgy nem tudom mi van a nőkkel 40 fölött, de állítom, hogy valami elkattan az agyukban:S

Maradjunk annyiban, h ismerős.

2011. júl. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van nálunk is csak én még itthon is lakok vele. Borzasztó. Nem lehet vele mit kezdeni. És én is 24/L
2011. júl. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem tanuld meg figyelmen kívül hagyni az ilyen megjegyzéseit (tudom, hogy nehéz)

én se szeretem, ha másokhoz hasonítanak

2011. júl. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos az én anyukám is hasonló, bár nem ennyire elviselhetetlen, de soha nem jó ahogy mi csináljuk, csak ahogy ő. Eleinte csináltunk háztartási munkákat. Például bepakoltunk a mosogatógépbe. Miután végeztünk ment oda, hogy átpakolja az egészet. Pár alkalom után már nem is csináljuk meg. Most meg azzal jön, hogy nem segítünk neki semmit. Meg is mondtam neki, hogy nem is fogunk, amíg így viselkedik. Ezt sajnos nem lehet megváltoztatni, csak elviselni lehet.
2011. júl. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En megertelek, de nem tudsz ezen segiteni. Megvaltozni mar nem fog. Minel feluletesebb kapcsolat...aztan lehet, hogy eszreveszi magat, de nem valoszinu.
2011. júl. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!