Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és úgy érzem, hogy már nem bírom tovább hogy a szüleim nem akarnak sehova engedni! A barátaim minden hétvégén buliba járnak és bárhova elmehetnek de én nem. És ezért kissé kivülállonak is érzem magam. Próbálok alkalmaszkodni de a szüleim meggátolnak ebben. És az a rossz, hogy meg sem lehet velük beszélni a dolgot mert sosem hallgatnak végig és nem is érdekli őket amit mondok, na meg mindig az ő igazuk kell legyen. És annyira rossz mikor a barátaim mondják, hogy milyen jó volt a hétvége. Én ezért nem utálom a szüleimet mert tudom, hogy csak nekem szeretnének jót csak az zavar, hogy nem veszik észre hogy ez nekem rossz és milyen rosszul érzem magam miatta! Kérlek ha tudtok segítsetek.
2011. júl. 30. 22:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Ezen nem nagyon lehet mit segíteni. Nem tudja egy gyerek megváltoztatni a szülőt sehogy sem. Max ha engedékeny, de a tieid úgy látom nem. Ne félj ha már 18 leszel, engednek :) Én most vagyok 18 és a legszebb kor, amit valaha megéltem idáig.:) Nem vagy semmiről lekésve, nyugi:)
2011. júl. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
én sem engednélek sehová...örülj neki h ilyen szüleid vannak..de majd rájössz később erre magadtól is.
2011. júl. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2. szegény gyereked előre sajnálom. Kérdező, lehet mégiscsak beszélni kéne velük mégegyszer, mond el nekik hogy téged ez mennyire bánt, és teljesen magadbafordulsz ettől hogy nem lehetsz a barátaiddal. esetleg akkor ne bulizni menjetek, hanem valakihez ilyen házibuliféle.
2011. júl. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
szökjél elfele bulizni ecsém!
2011. júl. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is örültem volna ilyen szülőnek!Nem akarnak rosszat!Csak óvnak!És lehet úgy látják nem vagy elég érett ahoz hogy eljárj nehogy hülyeséget csinálj,ahogy sokan teszik!

(Kérd meg őket hogy nálatok legyen vmi kisebb buli!Azt talán nem ellenzik!)

2011. júl. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam 16,egy buli este 8-kor kezdődött,és éjfélre végetért.Max ittunk valami felest,és szépen hazamentünk.Ma a buli éjfélkor kezdődik,és reggel 6-ig tart,jelen vannak a drogok,kissé rosszabb a közbiztonság-a miértekről csak annyit,hogy nem létezett mifelénk "más" kultúra,a homoszexualitásról max filmekből tudtunk stb-és én még elengedtem a gyerekemet bulizni,(10 éve)de ő már az ő gyerekét biztosan nem fogja,mert megtapasztalta a veszélyeket.Ma már én sem engedném a gyerekemet 16 évesen sehová.És jó lenne nálunk is 21-re felemelni a nagykorúságot,mert egy 18 éves még ugyanolyan naív,mint a 16 éves.
2011. júl. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én mondjuk tökre nem értem,hogy mi az,amit este 10-ig nem lehet megcsinálni. Basszus,bármit. A dizsit meg ne sajnáld...
2011. júl. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért nem. Én 18 vagyok és sokat fejlődtem agyilag is 16 óta:D Nem vagyok már hülye:D:D:D
2011. júl. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
21 vagyok, és ha tehetném visszamennék az időben, és jól seggberúgnám magam...én szót fogadtam, és nem mentem sok helyre...megbántam.
2011. júl. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, nem értettem, hogy miért is igazából, de nem mehettem sehová (azért néha kiruccantam, az ablakon kimászva és le a létrán:)) A 18-at betöltöttem, azóta minden kipróbáltam, amitől egy szülő óvja a gyerekét (nem lettem se drogos, sem pedig alkoholista, és még jó munkám is van). Szóval nyugi, ha nem lehet beszélni a szülőkkel van más megoldás is vagy várd meg az a 2 évet, nem maradsz le semmiről.

20L

2011. júl. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!