Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne jó megoldás ebben a...

Mi lenne jó megoldás ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy 18 éves lánya az előző házasságából. Az anyától menekülne a lány, ezért merültek fel megoldási javaslatok.


Nekem és a férjemnek is van egy-egy lakásunk. A férjem felvetette, hogy eladja a sajátját és abból vesz két kisebb/rosszabb minőségű lakást, egyik a lányáé, másik maradna a sajátja. Mi az enyémben élünk jelenleg, de ez a mérete miatt max. két embernek kényelmes.

Se jogilag, se erkölcsileg nem tudok ebbe beleszólni, de nem tartom a legszerencsésebb megoldásnak, mert van számos más is.

Tervezzük, hogy külföldre költözünk néhány évre (lány oda nem akar jönni velünk). A saját lakásomat, ahol most élünk ketten, szívesen felajánlom addig a lánynak. Jó helyen van, kényelmes.

Valamint a lány dédmamája a férjem szüleihez költözött a kora/állapota miatt, így az ő lakását is lehetne hasznosítani (felújítás), oda is beköltözhetne. Egy kicsit kevésbé van jó helyen, mint az enyém, mert tőlem 1 perc a metro, onnan 10 perc séta, de van troli is. Másrészt szerintem 10 perc séta is bőven belefér még egy fiatal lánynak (troli megálló viszont szintén 1 perc).


A harmadik megoldás, hogy ha visszajöttünk külföldről, az ott keresett pénzből, illetve a két lakás értékesítéséből vennénk egy házat - ahová szintén jöhetne a lány.


A férjem ötletét csak azért nem tartom jónak (az ő lakását eladni és két kisebbre, valószínűleg panelra cserélni), mert így a házvásárlás lehetetlenné válna belátható időn belül, a lánya önállóságát pedig két másik módon is meg lehetne oldani. Illetve ha létrejön a házvásárlás, akkor már lesz egy harmadik lehetőség is (pl ott leválasztani neki egy lakrészt).

Mivel még nem jár egyetemre (nulladik és évfolyamvesztesség miatt megcsúszott a gimnáziummal), az sem biztos, hogy a városban marad - lehet, hogy akkor meg vidékre fog költözni a leendő egyetem miatt, de ez csak feltételezés, amíg nem tartunk ott, nem tudjuk mi sem.


A kérdésem az lenne, hogy mennyire szólhatok bele a fentiekbe? A férjem bevont az ötletelésbe, de nem szeretnék a lánya ellen beszélni, egyszerűen gazdaságtalannak találom a lakáseladásos megoldást, amikor más lehetőségek is vannak.

Azzal semmi gondom, hogy esetleg a lánynak legyen ingatlana, de egyrészt van már a nevén egy, másrészt a háznál is lehetne papíron résztulajdonos (férjem meg tulajdonos helyett haszonélvező).


Szóval jogilag és pénzügyileg szerintem vannak jobb és járhatóbb megoldások is, úgy, hogy senki ne járjon rosszul.


Melyik lenne a lejobb?


2011. júl. 31. 07:14
 1/6 hollófernyiges ***** válasza:
Miért nem költözik a lány a férjed lakásába? Nem végleges megoldás, de ahogy írtad, annyi minden történhet még. Az ingatlanpiac nem olyan virgonc hogy csak úgy gyorsan, nyereséggel el lehessen adni egy lakást.
2011. júl. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ki van adva albérlőknek, valamivel nagyobb, mint az enyém. Nagyon jó helyen levő lakásról van szó, az albérlőkkel meg nagy szerencsénk van, rendesen fizetnek, a lakásra is vigyáznak, szomszédok is kedvelik őket.
2011. júl. 31. 07:37
 3/6 A kérdező kommentje:
Felmerült még a férjem szüleinek a lakása, de azt én vetettem el, mert rossz környéken van, oda még én sem mennék nyugodt szívvel, nemhogy egy 18 évest odaküldeni.
2011. júl. 31. 07:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Többen laknak nem éppen frekventáltabb helyen!

Még is élnek, tisztességes ember módjára!

Bizonytalan ideig az a megoldás. Legalább a lány szembesül a nagybetűs élettel!

Nem tarthatjátok burokban!

A menekülés az anyától ki tudja milyen alapokon nyugszik!

A biztosat ne add fel más ember éppen esedékes, bizonytalan életviteléért!

Szép dolog a gyerekről gondoskodni, de azt se felejtsd el hogy Ő már nagykorú! Álljon meg a saját lábán Ti megtettétek hozzá a segítséget!

2011. júl. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A férjem felvetette, hogy eladja a sajátját és abból vesz két kisebb/rosszabb minőségű lakást, egyik a lányáé, másik maradna a sajátja."


Olyan lakast nem kellene megvenni, amit mar maga a ferjed is rosszabb minosegunek nevez.


A masik meg az, hogy a lany mar 18 eves es azt mondod, hogy kulfoldre mennetek. Mire visszajottok, mar valoszinuleg a sajat eletet fogja elni a sajat parjaval, nem hogy hozzatok koltozzon a hazba.

2011. júl. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a férjed eladná a lakást akkor a kiadásból befolyó pénznek úgyis lőttek. Szóval nyugodtan költözhetne oda a kislány. Vagy, ami szerintem a legjobb, hogy a kiadási bérletpénzből adtok neki annyit, hogy egy saját szobát béreljen több másik egyetemistával együtt. Ez olcsóbb, nincs egyedül, és legalább bekerül abba a közegbe ahová fog járni. Sok ilyet lehet találni, szerintem ez a legjobb.


Nem jó ötlet eladni. Egyrészt mert árában manapság semmit nem lehet eladni, venni meg kettőt lehet hogy nem is tudnátok belőle, vagy olyan gagyit amivel sose mentek később semmire. Ennél még az albérleti szoba is jobb a lánynak.


Persze, nem szólhatsz bele, de tárgyilagos véleményt mondhatsz. Egyszer elmondod, aztán csináljon amit akar. Ha elbénázza a dolgait, hát elbénázza. Az ő baja. Te meg tudomásul veszed hogy nem lesz ház később. De beleszólnod ennél többet nem szabad szerintem, mert még te leszel a rossz. Esetleg.

2011. júl. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!