Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit a legjobb megoldás ilyen...

Mit a legjobb megoldás ilyen helyzetben (lopás gyanúja a családban)?

Figyelt kérdés

Ez egy hosszú sztori, de tényleg nagyon számítok a véleményekre.

Van egy párom, akivel 2 éve vagyunk együtt, egy éve együtt is élünk, nagyon szeretjük egymást, családot tervezünk. Van 3 kisebb testvére (14 éves hármasikrek, 2 fiú és egy lány) és kitaláltam, hogy vigyük el őket nyaralni a szülővárosomba, biztosan élvezni fogják. Édesanyám felajánlotta, hogy szálljunk meg nála, addig ő és a testvérem a nagyimhoz mentek aludni, így volt a legésszerűbb, de eléggé meglepődtem, mivel anyának az a lakás a mindene, mivel sokat küzdött érte (válás, zaklatás...stb.) és a szabadságát jelképezi, amiért sokat szenvedett. Szóval odavittük őket és nem is volt semmi gond, de mikor elmentek, akkor anya észrevette, hogy eltűnt a szempillaspirálja. Kerestük, de nem találtuk, ezért megkérdeztem a páromat (aki közben visszaért a gyerekekkel), hogy nincs-e náluk véletlenül? Erre a kislány kiszaladt a fürdőbe, hogy oda rakta. Na már most azt a szempillaspirált a fürdőszoba szekrényében tartották, így véletlenül biztosan nem tudta elrakni (pl., hogy hozzáfogta a ruhájához, vagy ilyesmi). Édesanyám elkönyvelte, hogy a kislány lopta el, de nekem egyszerűen hihetetlen, hogy ő ilyet tenne ugyanis ismerem már annyira, hogy ezt megállapíthassam. Kiváló tanuló, a testvéreivel mindent megoszt, egy nagyon jólelkű, jószándékú kislányt ismertem meg benne, ráadásul nem is sminkel. A párommal már megbeszéltem és ő el akarja mondani a testvérei édesanyjának (féltestvérek, az édesanyjuk nem ugyanaz), hogy tisztázzuk az ügyet. Én azonban nem tartom jó ötletnek, mert egy ilyen meggyanúsítás után biztosan nem tudnék a párom családjának szemébe nézni.:( Édesanyám is azt mondta, hogy hagyjuk a fenébe, mert nem olyan nagy dologról van szó, de persze érzi mindenki, hogy itt nem ez a lényeg, hanem az, hogy egyáltalán tesz-e ilyet a kislány (vagy esetleg a tesói). Én nem hiszem, hogy ő volt, vagy legalábbis nem szándékosan, a párom természetesen szintén így gondolja, de édesanyám meg van róla győződve, hogy direkt tette el és valóban minden ellene szól, ezért nem tudok mit mondani a védelmében.:( Érdemes ezt tovább firtatni, vagy hagyjuk a fenébe? Félő, hogy bennem is megerősödik idővel a gyanú és később bizalmatlan leszek velük, de annak is megvan a lehetősége, hogy emiatt kiutál a család, ha kiderül, hogy valahogy mégis megmagyarázható véletlenről van szó. :( Utálom ezt a helyzetet, mert nagyon szeretem a páromat és nem is vesztünk össze emiatt, értelmesen meg tudtuk beszélni, de én nagyon nem szeretném, hogy ezt tovább ragozzuk, mert félek a következményektől, ugyanakkor ott van a lehetőség is, hogy mégis szándékosan vette el és ki tudja mi lesz, ha büntetlenül megússza.

Ki mit gondol erről?:(


2011. aug. 21. 23:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
77%
Jesszus, egy szempillaspirál miatt ilyen litániát írni...
2011. aug. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Pont ezt írtam, hogy nem az értéke a lényeg, mert le lenne szarva, de a lopás igenis bűn, még ha csak egy ceruzát lop is valaki. Látom nem értetted meg a lényeget.

A továbbiakban megkérnék mindenkit, ha csak ilyen válaszokat tudnak adni, inkább ne is válaszoljanak, mert erre nem vagyok kíváncsi. Aki érti a lényeget, annak várom a véleményét.

2011. aug. 21. 23:11
 3/31 anonim ***** válasza:
86%
sztem simán ki akarta próbálni, és nála maradt... szimpla figyelmetlenséget valószínűbbnek tartok.
2011. aug. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon is értettem a lényegét.....
2011. aug. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
55%
Örülnék ha ennyi gondom lenne. Mi a teendő ilyenkor? Semmi. Ez egy szempillaspirál!
2011. aug. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Kár, hogy ez a válaszodban nem tükröződött. Inkább ledegradáltad a problémát, ami nekünk igenis probléma, mert mi még egy szál gyufát sem tudnánk ellopni, főleg egy idegen házából.

Kedves 2. válaszoló!

Persze, én is ilyenekre gondoltam, a probléma most az, hogyan győzzem meg erről édesanyámat, hogy emiatt ne romoljon meg a kapcsolata a párommal, de emiatt óhatatlanul is feszültség van köztük, ezért nem tudom, hogy mit tehetnék.:(

2011. aug. 21. 23:18
 7/31 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem hagyjátok a fenébe, nem ér annyit a dolog, hogy családi viszály kerekedjen belőle.
2011. aug. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
58%

URAMISTEN!... 8-o

Na, ha én lennék a pasid, nyomban lelépnék ebből a családból, akik a biliben is EKKORA vihart képesek kavarni!...


Aki egy rühes szempillaspirálra 2 mondatnál többet képes szánni, arról nincs mit mondani...

2011. aug. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
70%
Legalább visszatette.
2011. aug. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
75%

Vedd már észre, hogy itt az anyukáddal van valami baj!...

Semmiféle lopásról nincs itt szó, mert ha a kislány el akarta volna LOPNI, akkor nem adta volna rögtön elő!...

(Pusztán nem ugyanoda tette vissza, ahol volt.)


Lamentáltok napokig olyan baromságokon, amiken a falusi vénasszonyok szoktak a kispadon... :-P

2011. aug. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!