Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ebben a helyzetb...

Mit csináljak ebben a helyzetben? Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, ez az utolsó évem. A párommal élek, ő dolgozik. Tavaly én is dolgoztam a suli mellett, de idén nem tudok, nagyon sok órám van, négy teljes napot a suliban töltök, az ötödik napnak csak a felét. Sajnos anyukám elvesztette az állását, így most elég nagy bajban vannak otthon. Eddig is folyamatosan csúsztak mínuszba, holott semmi extra dologra nem adnak ki. Most nem tudnak engem támogatni.

A párom viszont kiakadt, hogy ő nem akar eltartani. Hiába teszek meg mindent, amit tudok (azt se tudja, hogy kell a mosógépet elindítani, soha semmit nem kell csinálnia itthon), hiába tudja, hogy egy éven belül munkába tudok állni, akkor sem. Pedig akár vissza is fizetném neki...


Na most ilyenkor mit csináljak? Gondoltam rá, hogy kollégiumba menjek, de akkor is pénz kell, és egyszerűen nem tudok szerezni. Meg nem is akarok, mert ha szerzek pénzt, akkor már a barátommal is ok lenne a dolog.

Egyedül azt a "megoldást" látom, hogy otthagyom az egyetemet, és elmegyek valahová árufeltöltőnek vagy hasonló munkára. De ennek semmi értelme nem lenne, ráadásul elpocsékoltam volna négy évet a semmire.. gondoltam levelező képzésre is, de az a szakomon nincs.


Valami ötlet? Mit tehetnék? Nagyon szeretnék lediplomázni :(


2011. szept. 28. 13:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

ami más is...

teljesited a tárgyaid egy részét,mellette melózol,teljesitett tárgyak jók 2-esre...

és végzel 1 évvel később,mert jövöre megcsinálod a tárgyak másik felét.

ennyi,én igy csináltam végig

2011. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

" nem tudok szerezni. Meg nem is akarok, mert ha szerzek pénzt, akkor már a barátommal is ok lenne a dolog. "

nem értem...

2011. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
50%
diákhitel?
2011. szept. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos nem nagyon tudok megoldást, de azon mindenképp elgondolkodnék, hogy egy ilyen emberrel komolyra fűzzem e a kapcsolatot!! Szánalmasak az ilyen férfiak!

Esetleg kereshetnél hétvégi vendéglátós, árufeltöltő munkát, vagy alkalmit! A vendéglátós munka még ma is elég jól fizet, ráadásul jattos is!

2011. szept. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%
a barátnőm péntek délután és szombatonként pékségben dolgozott. és ösztöndíj is van,tanulj jobban. és igen,diákhitel,ha megkéred novemberben már megy is a pénz.
2011. szept. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

Megpróbálnám megbeszélni az élettársammal, hogy írjunk szerződést, hogy visszafizetem neki részletekben a pénzt ha munkát kaptam, vagy végső esetben diákhitel az utolsó évre... De ne hagyd abba az egyetemet:/ Pláne nem árufeltöltésért.

Azt viszont még megérdeklődhetnéd, hogy más egyetemen van-e levelezősön a szakod, és átjelentkezhetsz-e.

Első is jót mond amúgy.

2011. szept. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
és ha gyereketek lesz akkor is így fog hozzád állni?
2011. szept. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az ösztöndíj lenne a legjobb, csak mivel tavaly dolgoztam, nagyon takarékon csináltam az egyetemet (azaz átmenésre hajtottam), így most az nem lesz. És következő félévben sem, mert nem adtam le időben az indexem és most láttam, hogy azzal elvágtam magam az ösztöndíjtól.

Gondolkoztam a munkán is persze, de ha elkezdenék hétvégén dolgozni, akkor nem maradna időm tanulni, tehát csúsznék. És ha a kormány bevezeti, hogy sokszázezret kelljen fizetni az utolsó évért (eltöltöttem egy évet más egyetemen, szóval nincs lehetőségem államilag támogatotton csúszni), meg a felvett, de nem teljesített kreditekért, akkor nem lesz diplomám.

No meg a másik, hogy nagyon szeretném ebben az évben visszamenőleg is átnézni az anyagokat, mert hogy őszinte legyek, fogalmam sincs, mit tanultunk tavaly. Csak vizsga előtt gyorsan beletömtem a fejembe, de nem szeretném államvizsgán is így csinálni, olyan diplomát szeretnék, ami mögött tudás is van.


Tudom, kifogás kifogás hátán. De tényleg nem szeretném kockáztatni a diplomám. Lehet, hogy diákhitel lesz a dologból, de azt nagyon nem szeretném :(

2011. szept. 28. 14:04
 9/22 A kérdező kommentje:

Ha gyerekünk lesz... mivel elég nagy a valószínűsége annak, hogy meddő vagyok, így ettől tartok a legkevésbé.

De a szerződés jó ötlet, megpróbálom :)

2011. szept. 28. 14:06
 10/22 anonim ***** válasza:
75%
Diákhitel.
2011. szept. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!