Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család vagy karrier 22 évesen?

Család vagy karrier 22 évesen?

Figyelt kérdés
1 év munkaviszony adott, viszont a megszerzett szakma után csak fél éves tapasztalattal mernétek gyereket vállalni?
2011. júl. 31. 14:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
53%
Naná, hogy család! A gyerek sokkal többet "ad", mint a karrier. És sokkal jobb fiatal szülőnek lenni. Utána meg, ha lassan is, de beindulhat még a karrier, ha vágysz rá.
2011. júl. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
33%
Kicsit még karrier... 25-26 évesen is fiatal anyuka leszel, nem késel le semmiről. Viszont ha megvan a gyerek, utána jópár évig csak "gyerekezős" korszakod lesz, arra készülj fel :))
2011. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
35%
Család. A férjem nagyon gazdag volt amikor 20 évesen megismerkedtünk, 23 évesen már meg is volt az első gyerek. Ő akkor persze nem 20 volt, hanem 40. A karrier ezek után már nem volt számomra fontos. Most van 3 gyerekünk, és még csak 35 vagyok. Nem minden a karrier, csak ha valakinek ez annyira fontos. Egyik barátnőm férje a felső tízezerhez tartozik, mégis a karrier volt számára a minden. Lehet hogy elválnak rövidesen, mert a gyerek téma szóba sem jöhet addig nála amíg nem lesz ő is sikeres mint a férje. Szerintem ez nem éri meg.
2011. júl. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%

Elmondaná az, aki lepontozott engem, hogy miért tette?

Miért baj, hogy 24 éves koromra szívesen lennék anyuka, hogyha van egy szerető férjem és biztonságos anyagi hátterünk? Hogy miért baj az nektek, hogy én inkább a családot választom MOST és később a karriert?


Ha arra bíztattam volna a kérdezőt, hogy felelőtlenül vállaljon gyereket 22 évesen munka és férj nélkül, megérteném, de így tényleg nem tudom miért nem hasznos az én válaszom a szemetekben...? Magyarázzátok már el.

2011. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%

Amint a valaszokbol latod, teljesen egyenfüggö, ki hogy gondolja. Ha en meg egyszer ennyi idös lennek, az eddigi tapasztalataim alapjan a csalad mellett döntenek.

Mindig nagy csaladot akartam, legalabb 4-5 gyereket, annak ellenere, hogy nalunk a 2 gyerekes csaladmodell jellemzö. De csak 30 evesen talaltam meg az "igazit", akivel meg idö kellett, hogy addig eljussunk, hogy egyaltalan gyerekvallalason gondolkodjunk... Viszont ha barmikor, közben talalkoztam volna olyannal, aki hozzam hasonloan gondolkodik es ugy erzem, összeillünk, es a feltetelek is adottak, akkor barmikor, gondolkodas nelkül belevagtam volna, feladva a "karriert"!!

Kb. 25 eves koromig nem is gondolkodtam azon, hogy karriert kene epitenem, inkabb csak vartam az "igazi"-t, de hiaba. Mivel nem törtent semmi, ekkor kezdtem el tanulni az erdeklödesemnek megfelelöen, es bar joval elöbbre jutottam (anyagilag, több szakma), karriernek nem nagyon neveznem, amit elertem. Ide-oda kaptam, es mert minden erdekel, több mindent kiprobaltam "melyebb szinten", ami sok idöt-energiat igenyelt. Mostanra, a 40-hez közel, mar konkretabban latom, pontosan mit szeretnek, es ezt inkabb a koromnak es a tapasztalataimnak tudom be. Tehat szerintem nekem mindenhogy jobb lett volna elöbb a csalad, utana karrier, de ezt nem tudtam elöre es a lehetösegek is meghataroztak. A helyedben a szivemre hallgatva döntenek! :)

2011. júl. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nekem van már egy 3 éve tartó, jól működő kapcsolatom, együtt is élünk 2.5 éve. Tényleg minden a lehető legnagyobb rendben van, szüleim által van is már külön lakás a fejünk felett. Viszont még egyetemre járok, és én még ebben nem gondolkozom. Sajnos kell az anyagi háttér, hogy nyugodtan alapítsak családot. Nemsokára 22 éves leszek, szeretnék min. 1 évet dolgozni (remélem, nem kell ecsetelnem, miért:) ), és szeretném, ha a párommal mindketten akarnánk is a dolgot, de ahhoz megfelelő kereset kell legalább az egyikünk részéről. Ráadásul én még várnék vele olyan 4-5 évet. Szeretnék még egy kicsit vele lenni, utazgatni kettecskén, és ugyebár gyerekkel ez nem ugyanaz. Mai fejjel úgy gondolom, hogy 27-30 éves korom körül szeretném majd az 1. gyerekem.

Tehát én egyelőre a karriert választanám, de csak azért, mert szeretnék még egy kis pénzt gyűjteni meg egy kicsit még a párommal lenni kettecskén.

2011. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
67%

Én 19 évesen, egyetem, és munka mellett bevállaltam a babát, nem bántam meg :)


Nézd, sokan mondják, hogy "biztos anyagi háttér" így meg úgy, biztos munkahely, satöbbi.

Tisztázzuk, sosem lesz aktuális anyagilag a gyerek! Soha! Oké, 10-15 év múlva lehet, hogy jobb anyagi körülményeid lesznek, de a biológiát nem tudod becsapni, járkálhatsz majd kezelésekre, rohangálhatsz beültetésért, szedhetsz gyógyszereket, és ez sem lesz olcsó. Sőt.

Nem élünk királyként, de amire szükségünk van, arra mindig futja, semmiben sem szenvedünk hiányt, sőt, így fiatalon több energiám van mindenre.

Az egyetemen tanulmányi ösztöndíjas vagyok, ugye most a bébi miatt nem dolgozom, háztartást vezetek.


Nekem bejött :)

19/L

2011. júl. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
24%

Az is nagyon igaz, amit az elsö old.utolso irt: en is eszrevettem minden eddigi munkahelyemen, hogy hiaba nem terveztem gyereket (amikor nem volt kivel), 20 evestöl 35 eves koromig minden munkahelyen ugy kezelt a fönök, hogy "na ö barmikor elmehet gyesre", nemhogy"elöreleptetes"....stb. Söt, miutan ferjehez mentem, evekig emiatt nem talaltam munkat.

Viszont, bar en a gyerek mellett irtam a velemenyemet, szerintem az ne tartson vissza, hogy 30 utan beültetesek, kezelesek utan rohangaszni, mert erre normal modon nincs szükseg, szerintem ez tulzas. (Ugye többen vagyunk, akinek 35 felett normal modon összejött fel even belül?) Bar tudom, hogy ezt olvasni mindenhol manapsag, de sok függ a gondolkodasmodtol, hozzaallastol is. Aki ezt hiszi magarol, annak nagyobb esellyel ugy is lesz. Szerintem csak gondoljatok a regi vilagra, amikor senki nem gondolkodott ilyeneken, mert nem volt a medianak ez a befolyasa, es mindenfele orvosi közbeavatkozasok nelkül sorra születtek a gyerekekek, a nö termekeny evei alatt. A fogamzasgatlo is inkabb a lelki hatasa miatt lehet akadaly, erröl pont egy nögyogyasszal beszeltem: a nök 17 evesen meg a teherbeesetöl felnek, majd megszokjak, hogy fogamzasgatlo mellett nem lesznek terhesek. Ennek hatasara mar el sem hiszi belül magaban, hogy csak ugy siman terhes lehet, miutan 20 evig nem volt, egyszerüen mashogy gondol az együttlet következmenyeire, es ez is befolyasolhatja.

ma 14:49

2011. júl. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%
En 22 evesen szultem tervezetten. Szerintem akkor megoldhato, ha a ferj idosebb, van stabil allasa, mert a mai vilagban nagyon nehez valamilyen hatter nelkul. Ha valaki nem 22 evesen szul, hanem 32 evesen, ugyanugy kimaradnak neki evek, csak nem a huszas, hanem a harmincas eveibol es akkor mar ott van a kockazat, hogy nem jon ossze konnyen a baba meg az en szuleim is boven harmincasok voltak, mikor engem vallaltak es en eldontottem, hogy nem igy szeretnem. Nem jo a nagy generacios szakadek. Nekem 32 evesen iskolas gyerekeim lesznek, oda megyek dolgozni toluk, ahova akarok es kozben a csaladi eletet sem hanyagoltam el, nem pici babaval kezdek harmincon felul. En szeretnem az unokaimat is latni, a leheto legtobb idot tolteni veluk, nem 70-80 evesnek lenni, mikor esetleg szuletik a 40 eves gyerekemtol egy unoka. Persze mindenki ugy csinalja, ahogy neki tetszik es ahogy neki hozza az elet. Ha egyszeruen valakinek nincs megfelelo partnere es anyagi hattere, mire szulne 22 evesen?
2011. júl. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
"de így tényleg nem tudom miért nem hasznos az én válaszom a szemetekben...? Magyarázzátok már el." Én megmondom. Ha valaki itt a gy.k. - n, legyen az bármilyen kategória, azt írja hogy ő elégedett az életével, anyagilag sincs semmi gondja, boldog és kiegyensúlyozott életet él, netalán Fidesz párti (politika, ugye), azt a sok irigy azonnal piros kézzel látja el. Ettől megnyugszanak, majd mennek másnap a segélyért. Én sem állok valami fényesen százalékban, de kit érdekel? Én vagyok aki 23 évesen szült és gazdag a férje. Érted már?
2011. júl. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!