Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jobb: fiatalon megházasod...

Mi a jobb: fiatalon megházasodni, gyereket szülni és elválni, vagy idősebb korban megházasodni és gyereket szülni?

Figyelt kérdés

A családban ma felmerült ez a kérdés, mert az egyik rokonunk 38 éves és még csak most megy férjhez, gyereke sincs. Egy másik rokonunk 20 évesen férjhez ment, született 2 gyereke, de 30 éves létére már elvált nő 2 gyerekkel. A család azt mondta, hogy "De legalább van gyereke" a másiknak nincs.


Melyik a jobb?


2011. júl. 31. 23:17
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
54%
A 38 évesnél már nagyon ketyeg a biológiai óra ilyenkor szoktak a nők, rossz kompromisszumokra jutni magukkal. Jobb, ha egy nő, fiatalabban szül, akkor lekerül róla ez a teher.
2011. júl. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
72%
Arany középút: 25-35 éves korban szülni.
2011. júl. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
33%
De legalább nem pán péter szindrómás, aki huszonévesen családot alapít. Régebben is ez volt a normális. Aki meg gyökér meg karrierista az vessen magára és majd ríhat 40 évesen miért nincs családja (férje, gyereke)
2011. júl. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
31%

Nem tudom, de ezt a kettőt nem lehet szembe állítani egymással.

A személyes véleményem az, hogy 38 évesen férjhez sem mennék már, első gyereket meg főleg nem szülnék.

2011. júl. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom, 20 évesen nem tervezte a válást, így alakult. A másik meg nem talált megfelelő párt magának. Nem lehet így összehasonlítani a kettőt.
2011. júl. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
56%

Hát...ha a 38 évest nem zavarta,h nincs gyereke/férje, és nem ette a penész ezek hiánya miatt, akkor az a jobb.


Ha magányos és szomorú életet élt, és minden vágya egy gyerek volt, akkor az a rosszabb.


Szerintem.

2011. aug. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 PincheFili válasza:
100%
Elég provokatív a kérdés. Most ("jó" szokásunkhoz híven) oszoljunk két csapatra, és ugorjunk egymás torkának? Ahogy látom, páran meg is tették már. Családosok vs gyermektelenek... Véleményem szerint ha valaki fiatalon megtalálja élete párját, az ne büszke legyen, hanem örüljön neki, hogy úgy alakult, aki meg egyedülálló, az se tartsa magát se többre, se kevesebbre, neki meg úgy alakult az élete. Egyik se jobb vagy rosszabb. Ez nem egy verseny! Nem egymás ellen kellene lennünk, hanem egymásért! Elszomorító, hogy egyesekben micsoda indulatok forronganak, és ahogy próbálják a másik EMBERben a SELEJTESSÉG érzését kelteni. Szerintem nem érzik át a súlyát, hogy mit is csinálnak... Gyanítom, hogy ezek a kategóriák (gyerektelen, karrierista, háztartásbeli stb) csak az ürügyet szolgáltatják az utálkozásra, ha ezek nem lennének, akkor kitalálnának mást.
2011. aug. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

23:35 vagyok


de sok itt az irigy hárpia, aki lepontoz...

csak rajta, ez igazán nem engem minősít!

2011. aug. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
41%
Ne foglalkozz vele utolsó! Én felpontoztalak és sok boldogságot :)
2011. aug. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
13%

A 38 eves is elvalhat. Nekem van egy jo ismerosom. O egy nagyon rendes no, csak harmincas eveiben hazasodott, pedig nagyon jol nez ki. Azt mondta, hogy o ki akarta elni magat (utazas, iskola), aztan par evre ra megis elvalt...


Szoval hol a garancia, hogy a 38 evesnek biztos, hogy happy endje lesz? Akkor mindenki varna 40 eves koraig es biztosra menne, csakhogy ez eletben semmi sem biztos es semmivel sem kockaztat tobbet, aki fiatalabb korban hazasodik. Viszont az idosebb (nem 28-30 evesre gondolok, hanem kb. 40 evesen hazasodo) azert eleg sokrol lemarad.


Egyik sem idealis helyzet. Az a legjobb, ha fiatalon meghazasodik, lesz gyereke es egyutt maradnak.

2011. aug. 1. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!