Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halt már meg nagyon nagyon...

Halt már meg nagyon nagyon közeli szerettetek? Normális, ahogyan én érzek?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban elveszítettem a legjobb barátnőmet, most a vőlegényemet is :'(

Úgy érzem nekem sincs értelme tovább élnem, ők voltak a két legfontosabb ember az életemben, nem tudom mihez kezdjek magammal nélkülük. Most csak úgy vagyok, céltalanul, csak nézek ki magamból, nem akarok semmit sm csinálni, legszívesebben egész nap fel se kelnék az ágyból, nem gondolkodnék semmin, csak úgy feküdnék mint egy darab fa. Nem akarom hogy vigasztaljanak, nem akarom hogy sajnáljanak, szenvedni akarok, semmi más nem esik jól...


2011. aug. 1. 21:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Meghalt 5 éves koromban két dédszülőm, 10 éves koromban két nagyszülőm, amikor 17 voltam az apám, 19 évesen a nagymamám. Egy idő után jobb lesz. Bár abba bele se merek gondolni, milyen lenne a páromat elveszteni.

Őszinte részvétem.

2011. aug. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

Nekem anyám halt meg rákban 4 év betegeskedés után 1997-ben. Most volt a 14. évforduló.

Most meg elhagyott az, akit mindennél jobban szerettem.

Ez még rosszabb, mint a halál.

2011. aug. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Te szegény jól kicseszett veled az élet! :S

Részvétem! :(

2011. aug. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok tanácsot adni. Nekem csak papám halt meg de nem nagyon tartottuk a kapcsolatot.

Szabad tudni, hogy mi történt a barátnőddel illetve a vőlegényeddel?

2011. aug. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem. És emiatt ne aggódj, teljesen normális, ahogy érzel. Adj magadnak időt, ne várd el magadtól, hogy ugyanúgy legyél, mint előtte, mert ez hatalmas veszteség.

A gyász fontos dolog, hogy el tudd engedni őket. Ha jólesik, akkor feküdj egész nap, ha megteheted, és nyugodtan menj ki a temetőbe hozzájuk, ahányszor csak szeretnél. Ha valahová hívnak, azt is mondd le, felesleges ilyenkor megpróbálni felvidulni, az nem megy olyan gyorsan.

Adj magadnak egy évet. Ez a gyászév, amikor feldolgozod az elvesztésüket. És ne aggódj, teljesen normális vagy.

2011. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!


Tapasztalatból mondom, hogy semmi nem segít, csak az idő!!!

Idő, idő, idő!

Itt csak az tud majd enyhíteni a fájdalmadon.


Nagyon sok kitartást kívánok neked.

2011. aug. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagymamám 2003-ban, a bátyám 2004-ben (24 évesen), a nagypapám pedig 2006-ban halt meg.

Érthető, hogy "szenvedni akarsz", ezt is kell most tenni. Inkább most gyászold meg őket, mint x év múlva... Idővel másabb lesz, nem mondom, hogy jobb, mert azt úgysem hinnéd el, de másabb. Amikor reggelente már nem úgy ébredsz, hogy ismét rájössz, hogy már nincsenek Veled... egy idő után megszokod... Kitartás!

2011. aug. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem egy hónapja halt meg mindkét nagymamám, 8(!) nap különbséggel...
2011. aug. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem:

2000-ben a nagybátyám

2002-ben az apukám

2003-ban a nagypapám

2005-ben a nagymamám

2006-ban az anyukám halt meg.


Így leírva sem semmi...


Az idő segít csak.


21/L

2011. aug. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem! Nekem eddig csak a nagyszüleim haltak meg, illetve a keresztapám is. Kissé megviseltek, de ez korántsem volt akkora veszteség (főleg gyerekfejjel), mint amit te élhetsz át. Tényleg, szabadna tudni mi történt a barátnőddel és a vőlegényeddel? Nyugodtan sírd ki magad, csináld azt, ami jól esik, gyászold meg őket, ahogy jól esik, és az idő segíteni fog. Kitartás!
2011. aug. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!