Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Előfordult már valakivel,...

Előfordult már valakivel, hogy az anyakönyvi hivatal nyilvántartása szerint "megváltozott" a születési dátuma?

Figyelt kérdés
Ráadásul éves nagyságrenddel írták el. Már több hónapja levelezek, értelmes érdemi választ nem kapok sem az illetés helyi, sem a megyei hivataltól. Hova fordulhatnék még ez ügyben?
2010. jún. 8. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
az anyakönyvi kivonatod megvan?
2010. jún. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem ne görcsölj rajta használd ki az előnyeit hogy fiatalabb vagy idősebbw vagy :)
2010. jún. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Persze, megvannak az eredeti példányok, érdekessége a dolognak, hogy ugyanaz az ügyintéző állította ki különböző

dátumokkal, már másolatot küldtem, a megyei anyakönyvi hivatalnál fellebbeztem, az a nagyon frappáns válasz érkezett, hogy küldjem vissza a nálam lévő példányokat...

Dehogy küldöm. Szeretném tudni, mi folyik ott anyakönyvvezetés címszó alatt! Lehet hogy szerencsém van, és nem a nememet írták el. Felháborító.

2010. jún. 8. 09:24
 4/5 anonim ***** válasza:
és ez hogy derült ki?
2010. jún. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dédipapámnál a nemét írták el! :) Azóta is téma a családban, hogy Vince és leány! :) Nos, a helyi anyakönyvvezetőhöz fordultak, és néhány hónapon belül kijavították a hibát. Mondjuk itt annyi volt az előny, hogy tényleg csak azt kell kinyomozni, hogy valóban fiú gyermek született-e akkor, nem a nevet írták-e el. Születési dátumnál lehet kicsit problémásabb! Azért én sem küldeném vissza az anyakönyvi kivonatom! Személyesen nem voltál még? Hátha úgy kicsit megsürgetik!
2010. jún. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!