Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik "módszert" válasszam?...

Melyik "módszert" válasszam? Erőltessem vagy ráhagyjam?

Figyelt kérdés
Férjemnek nincs állása, egész nap otthon van. Nekem van egy 8 órás, plusz mellette másodállást is vállaltam, így este 8 körül érek haza. Mikor hazaérek, sokszor tele a mosogató mosatlannal, rendetlenség, a mosógépet nem indította be, pedig már benne a ruha, mosószer, minden. Férjem enni se nagyon akar főttet, azt meg kéne melegíteni, inkább megvár. Sokszor vitázunk ezen, de már kezdem unni. Szerintetek hagyjam rá és csináljak meg mindent, mikor hazaérek vagy erőltessem, hogy segítsen.
2011. aug. 2. 09:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne főzz,ne moss,ne csinálj semmit neki,hátha észreveszi magát!Csak a te dolgaid csináld meg,a saját ruháid mosd ki az övét tedd külön.Ha tiszta kell neki kimossa,éhes lesz,akkor főz.Hátha veszi a lapot,ha nem akkor nagyon primitív!!!
2011. aug. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%

Hűha, ez durva.

Nekem fél évig nem volt munkám, amikor találtam, akkor pont a férjem lett munkanélküli. Külön megbeszélés nélkül átvette a háztartást, mondván, most van ideje bőven, én pihenjek, ha hazaértem. Ciki, mert jobban főz, mint én :)

Közben nyelvet tanul, sportolni jár. Szerencsére nem létkérdés, hogy dolgozzon, ezért most nem is noszogatom, kicsit pihenjen, tanuljon meg jól angolul, aztán utána lehet munkát keresni. Én meg élvezem, hogy nem kell takarítanom és főznöm :)

2011. aug. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd rá?! Akkor már inkább hagyd el!


A férjed egy lusta disznó és te még teszed alá a lovat. Felnőtt létére nem képes megmelegíteni a kaját meg elmosogatni? Én személy szerint páros lábbal rúgnám ki, de az a minimum, hogy mostantól semmit nem csinálsz meg neki. A saját ruháidat kimosod, elmosogatsz magadnak tányért, poharat, evőeszközt és csakis egy személyre főzöl.


Mi lesz a következő lépés, neked kell megfürdetni vagy ráadni a cipőjét? Állj a sarkadra!

2011. aug. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Próbáltam megbeszélni a dolgot, de mindig veszekedésbe fullad. Állandó aduászként bedobja, hogy én mit tennék az ő helyében. Hát, segítenék neki, ahol tudnék. Munkát hetek óta nem keres, az előző 2 állását is ő hagyta ott, 2-2 hónap után, mert nem tetszett neki.
2011. aug. 2. 10:28
 15/19 anonim ***** válasza:
Ja, még elvárja,hogy sajnáld és babusgasd?Azért mert ő hitvány alak és nem tudja megállni a helyét sehol,attól még otthon segíthetne neked!!!!
2011. aug. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Tényleg nem tudom, hogy mit tegyek. Így tényleg nem mehet tovább, de azért elhagyni sem akarom. Az érdekes az egészben, hogy ő úgy érzi, és hangoztatja, hogy ő mindent megcsinál, és mindent ő csinál és mindenre talál magyarázatot. Egyébként pihen otthon, tévézik, számítógépen dolgozik (tényleg lenne gépes munkája, de már ezt sem ő csinálja, leosztotta másnak).
2011. aug. 2. 10:40
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
tuti hagynám, hogy belefulladjon a saját mocskába, majdcsak észreveszi magát...
2011. aug. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

belegondoltál milyen életed lesz még 20-30 évig ?

mert ha mindig ilyen volt ezután se fog változni

2011. aug. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem állapot, hogy Te csinálsz mindent. Mindenképp le kell vele ülni és megmondani, hogy ő is csináljon valamit. Te nem egy szolga vagy.
2011. aug. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!