Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azzal piszkál a család, hogy...

Azzal piszkál a család, hogy mikor lesz már munkám, mert egy semmirekellő vagyok. Hogyan állítsam le őket?

Figyelt kérdés

Január óta nem találok munkát. Pénzem van, mert a nagypapámtól örököltem, de ugye nem dolgozom...

Itthon mindent megcsinálok amit kell: főzök, takarítok, bevásárlok stb. de úgy veszik mintha semmit sem csinálnék. Nem is a közvetlen környezet piszkál, mert ők tudják, hogy próbálkozom de nem sikerül elhelyezkednem, hanem a távoli rokonok. Már úgy veszem észre mintha megutáltak volna azért mert itthon vagyok...


2011. aug. 3. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Hát akkor készítsd fel őket, mert még ami ebben az országban lesz, az nem lesz semmi! Csak nehogy a nagy utálkozásban még Ők is munkanélküliek legyenek!
2011. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy megmondod nekik, hogy sajnos ez, - hogy nem találsz munkát- nem rajtad múlik. Vagy pedig rájuk hagyod.
2011. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Ha a közeli családtagjaid megértenek, ne hagyd magad felidegesíteni a távolabbi főokosok miatt. Majd lesz melód, ők meg le vannak.
2011. aug. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos pedig ez van, ez lett az országból. Én is így vagyok. Nekem is van egy közeli rokonom aki orrol rám ezért. Persze ő nyugdíjas, könnyen van.
2011. aug. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Küldd el őket a Parlamentbe, hogy vegyék rá a Fityeszt, csináljon több munkahelyet. Ezen múlik a dolog leginkább, nem máson...
2011. aug. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is ebben a cipőben vagyok. Egyszerűen annyira rossz környéken élek,hogy hiába,nem találok semmit,mert teljesen pályakezdő vagyok.:S Már 1éve keresek munkát,és nekem se díjazza a családom. Nekem megértik a szüleim,hogy nincs,de sokszor azért őket is piszkálja a dolog...Véleményük szerint nem elég csak leadni az önéletrajzokat,hanem rámenősnek kell lenni..Na ez az ami én nem vagyok!

Egyébként a távoli rokonaidnak semmi köze hozzá. Nincsenek tisztában úgy látszik a dolgokkal. Magyarázd el nekik,hogy te hiába próbálkozol,nem találsz és értsék ezt meg,nem akarod kihasználni a szüleidet de sajnos egyenlőre ez a helyzet.

2011. aug. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly augusztus óta nem találok semmi munkát,ezer állásinterjún voltam már,mikor felhívnak valahonnan hogy sajnálják de nem sikerült,(igen van ilyen is néha,hogy visszahívnak)akkor hirtelen azt sem tudom kivel beszélek,mert annyi helyen voltam már.Én is megcsinálok mindent itthon,mondjuk Én a férjemmel élek kettesben.Engem nem piszkálnak a távolabbi rokonok,mert nincs is közük hozzá,de volt hogy anyám meg anyósom is be-be szólogatott,elég durván.Könnyű ám otthonról,rokkantnyugdíjasnak magyarázni,anyósom 40 éves kora óta rokkant nyugdíjas!Mikor mondtam neki,hogy majd meglátjuk mi lesz vele is,majd amikor felülvizsgálják a rokkantakat,mindjárt elhallgatott.

Mond meg a kedves rokonaidnak,hogy amíg nem ők tartanak el,addig semmi közük hozzá,amúgy meg a mai világban,egyszer fent,egyszer lent.Van egy szomszédom,iszonyatos nagy arccal,nettó fél milliót keresett 4 éven át,akkora arccal osztotta az észt mindenkinek,meg úgy lenézte a munkanélkülieket,nem is köszönt.Két hónapja elküldték,most ő is munkanélküli.Azóta lehajtott fejjel közlekedik a lépcsőházban,már nem próbálja osztani az észt.

2011. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Vicces, de olyanok piszkának akiket:

-tanári diplomával gyes után nem vették vissza, és mivel a férje milliomos megengedték neki hogy háztartásbeli legyen, tanuljon a gyerekeivel és vezesse a háztartást. (Azt mondja 7 évig dolgozott, de ebből több mint 5 évig szülési szabin volt...)

-saját ruhaboltja van, amit az anyjától vett át mikor az nyugdíjba ment. Az anyja intéz még mindig mindent, csak papíron ő lett most a főnök. De veri magát, hogy ő már 18 éves kora óta dolgozik (az anyja üzletében)

-nyugdíj előtt álló nő aki 30 valahány éve ott van ahol, most már vezető beosztású. Azt mondja nem érti miért nem tudok elmenni dolgozni, ő már 20-on 1-2 évesen bekerült oda...


Szóval ilyen rokonok okosak nagyon. Meg persze a szomszédok, na hát róluk is tudnék mesélni...

2011. aug. 3. 14:56
 9/15 anonim ***** válasza:

-nyugdíj előtt álló nő aki 30 valahány éve ott van ahol, most már vezető beosztású. Azt mondja nem érti miért nem tudok elmenni dolgozni, ő már 20-on 1-2 évesen bekerült oda..


Kedves kérdező! Az a baj, hogy teljesen más világ van most és be kéne látnia ezeknek az embereknek, akik piszkálódnak, hogy jelenleg is totál más világ van. Régebben több volt a munkalehetőség, nem úgy mint most. Én június óta keresek állást (májusban végeztem, technikumom van), de nem jártam sikerrel. Valahol elvárnak X év tapasztalatot, de..gőzöm sincs honnan szedjek annyit pályakezdőként.. Nevetséges. Engem is piszkáltak néhányan (nem rokonok) eleinte, de nagy ívben teszek a véleményükre. Ezzel, hogy hangoztatják a munkanélküliségemet, nem jutok előrébb!

21/L

2011. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát,ezek közül egyik se nagyon verheti magát,nyugodtan vissza is szólhatsz nekik,hogy mi a véleményed róluk,meg hogy így aztán Te is jól ellennél ám!Az Én tapasztalatom az,hogy mindjárt az elején kell leállítani őket,mondom Nekem is próbálta anyósom osztani a fejem,akit világ éltében a férje tartott el,hozzá volt bejelentve a vállalkozásba,aztán mikor elváltak,gyorsan leszázalékoltatta magát.Szívesen fogadom a jó tanácsot,de abból sajnos nem sok akad,mindig olyanok magyaráznak,akik inkább hallgatnának,és örülnének hogy lyuk van a s.ggükön,és szelel.De sajnos mindig az ilyenek a nagyon okosok,akik életükben nem tettek le semmit.
2011. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!