Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy rejtett...

Létezik olyan, hogy rejtett agresszió, féltem őt?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, mostoha húgom (fúú de utálom ezt a szót) súlyos lelki problémákkal küzd.

Nem hiszti, nem pasibaj, nem kamaszkori hóbort, tényleg olyan dologról van szó, amit most ide nem fogok leírni, de ember legyen a talpán, aki ezen könnyedén túlteszi magát.

És nem is nemi erőszak, mert ebből gondolhattok arra is.


Szóval alapjában véve egy visszahúzódó lány, ma megint egy kiborulós napja volt, és nagyon nagyon sírt, ne bírtam megnyugtatni, ketten voltunk itthon.

A 'f@szomat' mondom gyere velem... megfogtam, bementem vele a nappaliba, kivettem a szekrényből 5db tányért, amit nem használunk, kivittem az udvarra, mondtam neki: "itt hagylak most magadra, csinálj a tányérokkal azt, ami jól esik"


Bejöttem, de az ablakból figyeltem. Természetesen földhöz csapkodta őket, de olyan agressziót láttam az arcán, hogy magam is megijedtem tőle, komolyan mondom.


Az eset után borzalmasan aggódom, hogy esetleg akár csinálni fog magával valamit. Jelezzem a pszichológusnak ezt az észrevételt? Igazából szüleinknek nem mondtam, nem akartam őket elkeseríteni, de ahogy írok rájövök hogy kötelességük tudni, hisz mindannyian segíteni szeretnénk neki!


24N


2011. aug. 3. 21:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

A félreértés a neten előfordul, főként, ha nem fogalmazol tisztán, különösen az indulataid vagy a félemeid miatt. Nincs semmi baj. :) Az is lehet, hogy valamit én néztem félre, akkor én kérek elnézést.


Jó tesvér vagy, bár volna nekem ilyen testvérem. Ne aggódj miatta, jó kezekben van, és minden rendben lesz vele.

2011. aug. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!:)
2011. aug. 3. 21:49
 23/24 A kérdező kommentje:
igen bocsánat, valószínűleg én is félreérthetően fogalmaztam itt-ott, bennem is kavarognak a gondolatok. De nekünk most csak az a fontos, hogy ő rendbe jöjjön, semmi más:)
2011. aug. 3. 21:55
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A pszichomókus nem sokat ér, én ezt tapasztalatból mondom. Teszteket ad, rajzolnom kell neki, és mindig kérdezi, mi újság, működik-e az antidepi, de úgy hazudok neki, mint a vízfolyás, mert állandóan az öngyilkosságon jár az eszem (igaz, senkinek nem beszélek róla...mielőtt jönne a szentbeszéd, ismerem a határaimat, azt is, hogy kikre nyomná rá örökre a bélyegét a dolog, de nem tudom kiverni a fejemből...), ő meg most nyilvánított gyógyultnak, magyarul az egészből tényleg semmi de semmi nem tűnt fel neki. Az orvos tehát NEM garancia! Tisztában vagyok vele, hogy ez az én hibám, és nem az orvosomé, de ezt most csak a húgod érdekében mondom, hogy ülj le vele beszélni, mielőtt baj lesz, mert hamarabb fogja családi körben kitárgyalni a dühét, mint egy vadidegen embernek, akinek még sosem voltak hasonló problémái (legalábbis nálam így működik). Az már más kérdés, hogy rávenni nehéz lesz, mert a problémáimról egész egyszerűen utálok beszélni én is (veszekedés lesz a vége).


Hány éves? Vannak barátai, akiknek mindent elmondhat? Szívesen beszélnék vele, akár teljes anonimitásban is, mert nekem is van jópár problémám (és ez sem tipikus kamaszpanaszkodás, nem szerelmi bánat vagy ilyesmi), és szintén kiskorú vagyok. Hátha egy "hasonló"nak jobban megnyílna...

2011. aug. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!