Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy békén...

Hogy érjem el, hogy békén hagyjanak amiatt, hogy nem tudok dolgozni se mást? 17L

Figyelt kérdés

Szeptemberben leszek 17 éves és mindig is fura voltam, de tavasszal kiderült, hogy ennek van oka és van egy rendellenességem, ami nem gyógyítható, úgyhogy így maradok. Nem szeretném leírni, hogy mi a bajom, de lényegtelen is. Az utolsó félévben magántanuló voltam és már emiatt is folyamatosan érkeztek a kérdések és megjegyzések, amit rosszul viselek, mert hirtelen ideges leszek és hát elborul az agyam.

Nyár lett és gondoltam kipróbálom, nem igazán akartam elhinni, hogy tényleg nem működök emberek között, eddig mindig úgy fogtam fel, hogy nincs rá igényem, de menne. Lett nyári munkám, semmi extra, nem megterhelő elvileg, de 5 hét alatt annyira kifáradtam és zúgott a fejem és elegem lett a beszédből meg az ingerekből, hogy egyik reggel megmondtam, hogy nem megyek többet. Azóta átalszom a napokat..


Mondták, hogy valószínűleg nem fogok boldogulni és hát tényleg nem, de légyszi ne mondjátok, hogy az igazi barátoknak nem számít blabla, mert nincsenek igazi barátaim, igazából nem érzem szükségét, hogy bárkinek mondjak bármit.


Visszamegyek a suliba, de valahogy fel kell készülnöm arra, hogy ne boruljak mindig ki, amikor faggatnak. Valakinek van ilyen tapasztalata, hogy hogyan magyarázzuk meg a környezetnek, hogy nem úgy működünk, mint mások és hogy nem kell szeretni, de legalább szálljanak le rólam?


2011. aug. 4. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Ahhoz tudni kellene, hogy mi a baj. Mert lehet, hogy van itt olyan ember, akinek ugyaz a gondja,. mint neked, és privátban (ha nem szeretnétek itt) nagyon jó tanácsokkal el tud téged látni.


A másik fele a dolognak, hogy aki nem ugyanabban a cipőben jár, mint te, vagy nem él vele együtt nap nap után, mint aki mondjuk látja, hogy min mész keresztül, soha nem fogja megérteni a problémád, szóval beszólók mindig lesznek.

2011. aug. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, mi bajod van, de esetleg mégis meg kéne oldanod h emberek közt légy, mert most 17 éves vagy, de a szüleid nem élnek örökké, és akkor ki fog eltartani? Megmondjam? Senki.
2011. aug. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem szeretném leírni, de megmondani sem másnak, mert az a reakció, hogy az mi és hogy magyarázzam el, meg hozzak fel példát és különben is "kinövöd", "nem látszik rajtad". Főleg ez a nem látszik rajtad dolog..

Igazából bármilyen hasonló példa jól jönne, ahol valaki látszólag rendben van bizonyos körülmények között, aztán más körülmények között meg nem, de csak jönnek a kérdések, hogy miért? Lusta vagyok, motiválatlan, kihasználok másokat és sajnáltatom magam, ezt kapom meg a távolabbi rokonoktól meg az összes felnőttől, mert mindenki próbálja megmagyarázni, hogy semmi bajom.


Viszont suliba vissza szeretnék menni, mert itthon bedilizek szerintem.

2011. aug. 4. 18:07
 4/13 anonim ***** válasza:
Így a monitor mögött ülve honnan tudjuk, hogy mi látszik rajtad és mi nem? Ha nem tudjuk, mi bajod, fölösleges volt feltenni a kérdést, mert nem tudunk segíteni.
2011. aug. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A vodka, az agyrák, a skizofrénia és a pánikbetegség tényleg veszélyes kombináció... Ebben szenvedsz?


bocs

---

Szerintem pedig magyarázd el annak, aki b@szogat, hátha úgy jobban megérti... Mindig lesznek hülyék, nem kell velük foglalkozni!

2011. aug. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy adjunk választ a kérdésedre,ha nem tudunk konkrétumokat??

Pedig nekünk igazán el mondhatnád,hiszen nem ismerünk,és lehet jobb lenne ki adni magadból...

2011. aug. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Jó, leírom, de hát tényleg nem számít, mert amíg nem ér sok inger, teljesen normálisnak tűnök. Persze nem a közeli család számára, csak akik találkoznak velem. Jól funkcionáló autizmus és egyéb agykárosodás a születésemnél nem kapott elég oxigént az agyam.


Pont ezt a kérdést szegezik nekem sokan, hogy ki fog eltartani meg ilyenek :( Kiderül sajnos bármilyen beszélgetésnél, mert amint a hobbimra terelődik a szó vagy a jövőmre, mondanom kell valamit és pont abban a korban vagyok, hogy mindenki megkérdezi. Egyébként a pénz nem gond, tök átlagosan élünk és a szüleim valamit nagyon jól csináltak, mert be van biztosítva minden. Gyerekem meg úgysem lehet.. :(

2011. aug. 4. 18:18
 8/13 anonim ***** válasza:
Asperger-szerű cucc?
2011. aug. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Na de ez már magyarázat! Hiszen ez ezek szerint egy diagnosztizált betegség. Egyébként teljesen normálisnak tűnsz az írásod alapján, szóval én a helyedben keresnék olyan elfoglaltságokat, ahol kevesen vannak, hiszen azt írod, egyedül sem szeretsz lenni :( Szóval valami olyan sulit kéne keresned, ahol kiscsoportos az oktatás, hátha azt a környezetet könnyebben tudnád elviselni!
2011. aug. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, olyan, de ha jól tudom, nekem ezt állapították meg, mert nincs elég adat a gyerekkoromról és mindenki máshogy emlékszik.
2011. aug. 4. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!