Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőttek, hogy marad időtök...

Felnőttek, hogy marad időtök és energiátok akármire is a munka mellett?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és nemrégiben kezdtem el a suli mellett dolgozni. Igazából nincs túl sok órám, így bőven belefér a diákmeló, de egyre kedvetlenebbül jövök rá, hogy szinte semmire nem marad időm.

Mivel általában 8 órában dolgozok, vagy az egész délelőttöm vagy a délutánom megy el - sajnos még bele kell számolnom az utazást is, mert nem a városban élek.


Hogyan egyeztetitek össze a dolgaitokat és a szabad pár órátokat? Ha hazaesek ötre és még elvégzem a házimunkát, akkor sem marad 4-5 óránál több, pedig mindig és mindig lenne mit csinálnom. De sokszor már fáradt is vagyok ahhoz, hogy bármihez kezdjek.


Mindig ilyen nehéz lesz?


2011. ápr. 17. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

A házimunkát kell átszervezned, hogy maradjon időd magadra is, pihenésre, kikapcsolódásra.

Ha a baráti köröddel inkább hétvégén szoktál találkozni, akkor a házimunkára fordíts több időt hétköznap:

- egyik nap bevásárolsz egy egész hétre előre, aznap lehet valami igen egyszerű kaját csinálni, ami gyorsan kész

- másnap, amíg több napra valót megfőzöl, közben mehet a mosógép (ezt egy idő után már tudni fogod, hogy lehet leredukálni heti 2-3 napra)

- köv. napra beütemezed a takarítást (ha kellőképpen vigyázol a lakásra, egy héten egyszer elég)

Ha ügyesen szervezed, akkor szabad a hétvégéd, és a hétköznapokból minimum 2 fél nap.

2011. ápr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Öő! Nem! Az a baj, hogy sokan másolás útján elsajátított elvek alapján élik az életüket. (a sajátjukat??? vagy nem)

Ahelyett, hogy kialakítanák a sajátos, szükségletkielégítés-alapú életüket. De ugye otthon azt látták, hogy anyu seggéből kilóg a partvis, pattog a konyhaasztal és a tűzhely között, mindezt jellegzetes mártír manírral, így sokan aztán úgy képzelik, hogy csak így lehet élni. Mint aki életében nem látott hajót, nem is gondolja, hogy a vízen át is lehet kelni.

Egyszerűen nem hiszem, hogy csak így lehetne ezt csinálni. Mi sem kapunk agyfaaszt a háztartástól, pedig nincs kosz vagy kupi.

2011. ápr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

igen

és ezt felnőtteknél megkoronázza az, hogy amiíg te mosol, főzöl, gyereket etetsz/fürdetsz munka után, addig a férj tv-zik és várja az éjszakai szexet, amihez legyen energiád és sugározz

2011. ápr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Ez engem is érdekelne:) Én is 19 éves vagyok, elkezdtem dolgozni suli mellett de egyszerűen semmire sem jut időm:S Arról nem is beszélve, hogy tanulni is kéne...
2011. ápr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tinker Bell ***** válasza:
84%

21 éves vagyok és én is dolgozok suli mellett. Bár én nem minden nap dolgozom, hanem felváltva vagyok suliban és munkában. Van időm főzni, takarítani, olvasni, kézműveskedni.


Annyi a nyitja, hogy tudni kell gazdálkodni az idővel. Meg fogod idővel tanulni, hogyan kell beosztanod az idődet! :)

2011. ápr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az időt be lehet osztani, az energiát nem
2011. ápr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én mindent meg tudok csinálni, csak szervezés kérdése.5-re itthon vagyok, főzök, berakok egy adag ruhát mosni, soha nincsen olyan borzalmas kupi, hogy másnap órákat kelljen takarítani, mire a férjem hazajön, addigra kész a kaja, a fiunk is este esik be, közös vacsi, fürdés, és még a szexhez is van kedvünk heti 4-5 alkalommal.Nem egy ördöglakat.


34/N

2011. ápr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De mi lesz a hobbijaitokkal, amelyek időigényesek? Mi lesz a barátokkal, akikkel már alig tud találkozni az ember?
2011. ápr. 17. 18:15
 9/11 anonim ***** válasza:

20 éves vagyok,két éve dolgozok teljes 8 órában,3 müszakba(délelött,délután,este). Még jó h itthon lakok a szüleimmel,mert munka után semmire nincs energiám. eszem vmit,fürdök és dőlök is be az ágyba. Hétvégén sincs kedvem bulizni menni,mert tök fáradt vagyok,kicsit segítek anyukámnak és tök sokat alszok. Semmire nincs időm és energiám. Most 2 hónapja elkezdtem 12 órába dolgozni. Nah ez még rosszabb mint a 3 müszak. Reggel 6tól este 6ig,és este 6tól reggel 6ig. 3 nap meló,3 szabad. nagyon megvisel,munka után vanh még enni sincs erőm,csak fürdök és alszok. A 3 nap pihibe meg a csak vagyok. Fáj minden tagom,főként a lábam.

És nem értem h anyukám,aki ugyanazt a munkát csinálja mint én már 10 éve hogy tud még itthon főzni is meg takarítani.

Szégyellem magam h ilyen tápos vagyok,és nincs energiám segíteni neki

2011. ápr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

18:12-es vagyok.

A hobbikra, barátokra ott van a hétvége, de keddenként este még póker is van nálunk, hétköznap is eltudunk menni egy moziba, meg lehet oldani.

2011. ápr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!