Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy legyen a két család...

Hogy legyen a két család bemutatása?

Figyelt kérdés

Két teljesen különböző családról van szó. A párom családja faluról származik, szülei sokra becsülik a kétkezi, földeken történő munkát, ellenben a takarítás, tisztaság nem éppen alapkövetelmény náluk...

Az én családomban ellenben csak egyetemi végzettségűek vannak, más értékrenddel, tisztaságmániával. Na mármost a családunkban eddig mindig úgy történt, hogyha a gyermek már jó ideje együtt volt a párjával, a családom meghívta annak szüleit egy ebédre, majd azok visszahívták.

Ez viszont esetünkben nem lenne túl jó. Már csak azért sem, mert teljesen más az életszínvonalunk. Ugyan párom családja is eléldegél egész szépen, mi azonban viszonylag gazdagok vagyunk. Ez eleve nem tudom hogy esne a párom szüleinek, hogy látják, micsoda "pompa" van itt... Másrészt, édesapja nem túl szalonképes a családom számára, ugyanis fél lábú, remegő kezű, vak (idős már amúgy). A modoráról nem is szólva. Igazi ami a szívén az a száján típusú paraszt ember, nem ismer tabukat, pénzügyekre is nyíltan rákérdez. De bele se merek gondolni, hogy mit szól a családom, ha az ebéd során az édesapja remegő kézzel lecsöppenti a levest. (Mert nálunk már ez is probléma szokott lenni) Vagy ne adj Isten el kell mennie a wc-re nálunk. (vakon nem mindig talál bele a wc-csészébe..) Meg ha az ők ide látogatását még meg is ússzuk valahogy, a visszahíváskor a szüleim tuti kifordulnának a házukból, akkora ott a kupi és a kosz. Szóval nem nagyon tudom, hogy lehetne ezt az egészet megoldani.

Párom egyébként nem régiben hozzánk költözött, ezért édesanyám a napokban felvetette, hogy szívesen meghívná a családját, hogy lássák, hol él a fiuk. Kérlek segítsetek, mi lenne a jó megoldás?

Előre is köszönjük a válaszokat, és bocsánat az esetleges helyesírási hibákért.


2011. aug. 5. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor menjetek közösen egy étterembe. Nem kell egymáshoz hívogatni egymást.
2011. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ezen túl kell esni, nincs mese. figyelj, szerintem a szüleid ezt meg fogják érteni. előtte beszélj velük, és mondd el nekik, hogy mire számítsanak, el fogják fogadni, hogy nem mindenki olyan, mint ők. ennek tudatában megejtitek a találkozót, és kész, nem lesz itt gond
2011. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a diplomával nem feltétlenül jár együtt az intelligencia. Nem, nem fogják megérteni sajnos. Az éttermes ötlet nem lenne rossz, ha édesanyám nem úgy fogalmazott volna, hogy "lássák, hol él a fiuk"
2011. aug. 5. 14:53
 4/6 JulesM111 ***** válasza:

Szia Kérdező!


Az esetleges helyesírási hibákkal nem foglalkozom, elsősorban az enyém sem tökéletes, a kérdésed meg nem nyelvtani :)


Problémád tényleg nagy probléma, tisztelet, hogy ilyen szépen leírtad. Nem voltam ilyen helyzetben, nem tudom pontosan mit tennék a helyedben, de ötletem azért van :)

A gondolatom: ezt, amit leírtál nekünk, mond el édeaanyádnak, hogy miért is kerülnéd ezt a közös ismerkedős hagyományt el ebben az esetben, talán ő tudna segíteni neked, hogy ne legyen kellemetlen az az összehozott ismerkedős este.

2011. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves JulesM111!

Tudom, hogy nem nyelvtani kérdés, mégis vannak itt a GYK-n olyanok, akik egyetlen helyesírási problémán fennakadva hatalmas vitahullámot indítanak el, még itt, családi kapcsolatok témakörben is.

Az ötleteddel nem is lenne gond, már én is felvetettem a páromnak, hogy megbeszélem édesanyámmal, de ő úgy érzi, hogy azzal, hogy ezen problémákat elé tárom, lejáratnám a szüleit. Ebben pedig el kell ismernem, van valami, ugyanis mint említettem előző kommentemben, a szüleim nem éppen toleránsak, sőt, empátiának is híján vannak. Nem vagyok benne biztos, hogy édesanyám megértené a dolgot.

2011. aug. 5. 15:10
 6/6 anonim ***** válasza:
hát igen, valahol igaza van. de azt hogy a szüleid ennyire ne tudnák ezt elfogadni, hát, ez elég gázos. ha tényleg ez a helyzet, akkor mondd meg anyudnak, hogy nem szeretnéd és kész.
2011. aug. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!