Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » HA az anya nevére kerül az...

HA az anya nevére kerül az újszülött kell az apa jelenléte anyakönyvezésnél?

Figyelt kérdés
nem vagyunk házasok és apasági nyilatkozattal meg ilyen huza-vonával nem akarunk szorakozni és persze plusszokat fizetni konzulnak
2010. máj. 16. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Az apasági nyilatkozat nem kerül pénzbe, csupán időbe. Ha nincs, a te nevedre kerül a kicsi és nem kell hozzá az apuka jelenléte.
2010. máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá, de így nem is lesz benne az anyakönyvi nyilatkoztaban sem. Viszont egy idő után mindenképpen bele kell kerülnie. Nálunk is így volt, aztán írtak a gyámügyről, hogy menjek be. Bementem és mondták, hogy 3 évig lehet így, aztán valakit mindenképp be kell írni. Ha nincs apai elismerő nyilatkozat, akkor fiktív apát írnak be. Ettől még nem kötelező a vezetéknevet megváltoztatni, maradhat úgy, ahogy van.
2010. máj. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de érdekelne az is hogy akkor nem kell sehol feltüntetni az apát?
2010. máj. 16. 15:06
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Nem értem, hogy miért nincs 10-15 percetek egy apasági nyilatkozatot csináltatni. Csak egy igazolás kell hozzá, a szülés várható időpontjáról, és a vélt fogantatás időpontjáról. Ezt ad az orvosod, a többit meg megcsinálják a hivatalban. Nekünk csak 10-15 perc volt. INGYEN
2010. máj. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hogy nem kell, hanem lehetetlen, hiszen bemondásra senkit nem írnak be sehova apának. Amíg nincs nyilatkozat, addig sehol nem számít, hogy ki az apa, mert nem hiteles.

Ehhez apai elismerő nyilatkozat kell, szülés előtt vagy után is el lehet intézni. Ha nincs meg, akkor az apa hivatalosan nem apa. Viszont mint már mondtam, ha három évig nem tesztek elismerő nyilatkozatot, akkor beírnak egy kitalált nevet, mert nem lehet olyan, hogy senki nincs beírva apának. Akkor már nem lenne egyszerűbb, ha az apa lenne beírva? Ráasásul ha ezt szülésig nem csináljátok meg, akkor úgyis be fognak hívni 1-2 hónappal később a gyámügyre, ahol jegyzőkönyvbe veszik, hogy miért nem lehetett az apát bejegyezni. Ezzel a fáradtsággal ott helyben meg is lehet tenni a nyilatkozatot, és akkor sem kerül pénzbe. Vagy legalább is én úgy emlékszem, hogy nem kellett fizetni, de már nem vagyok benne biztos. Viszont jobban jársz, ha rászánsz fél órát még a szülés előtt, mert ha a baba születése után csináltatjátok meg, akkor ha ezzel együtt névváltozás is van (apa nevét kapja a gyerek), akkor ki kell cserélni a lakcímkártyát és a tb kártyát is, meg minden más iratot ha van. Ha nincs névváltozás, akkor persze nem kell. De így is úgy is be kell miatta menni a gyámügyre, időben meg ugyan annyi az egész. Mármint a jegyzőkönyv, meg az ügyintéző dumáját meghallgatni, az ugyan annyi, mint megtenni az elismerő nyilatkozatot.


De nekem valahogy úgy tűnik, hogy inkább arról van szó, hogy te nem akarod, hogy az apa elismerje a gyereket. Ebben az esetben ugyan azt mondom, hogy nem kell sehol sem feltüntetni a nevét, mert nem is lehet, amíg el nem ismeri. Viszont ha ő szeretné, te meg nem, akkor perrel elérheti. Nem tudom mi a helyzet, csak gondoltam leírom, mert nekem kicsit így tűnik.

2010. máj. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!