Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek egyszerre jó...

Hogyan lehetek egyszerre jó anya, feleség és háziasszony egyben az újszülött babám mellett?

Figyelt kérdés

6 hetes a kisbabám, eddig elég jól ment minden, de ma elhatalmasodott rajtam az aggodalom. Nem bírom egyszerre a lakást tisztán tartani, főzni - még magamnak sem, pedig szoptatok fontos hogy megfelelően táplálkozzak -, aztán magammal és a babával foglalkozni. A férjemmel most a hétvégén tervezzük az első együttlétünket, ettől is úgy félek..

Hozzá kell tennem a babám napközben nagyon keveset alszik, és nincs még el egyedül ébren, éjjel viszont alszik rendesen és csak egyszer kel fel, és persze akkor alszom én is.

Van valami tanácsotok, vajon mit csinálok rosszul? Könnyebb lesz egy idő után? Mikor? Nagyon maximalista típus vagyok és mindíg a tökéletességre törekszem. Nagyon nehezen viselem a fent leírtakat.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2008. aug. 8. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Hát bizony egy anyukának lekell mondania a maximalitásról.Ne akarj mindenben megfelelni,ez úgyis lehetetlen.Nem szakad le a plafon,ha nem ragyog minden,ha nem pont 12.00-kor van kész az ebéd stb.Most törődj magaddal és a babával.Később majd több időd lesz.Hogy mikor?Úgy pár év múlva.
2008. aug. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Az én fiam már 11 hós, de még mindig előfordul, hogy nem tudom úgy intézni az otthoniakat, ahogy azt előre eltervezem. 3 hónapos volt a fiam, amire felépült a házunk. Gondolhatod, volt mit csinálni. Mivel a dolgomat el kellett végeznem, így nem volt mese, "egyedül" volt. Amikor főztem, főzök, a hordozóban, ma már járókában van és letettem olyan helyre, hogy lásson. Mondjuk hozzáteszem, nem kapattam fel, csak annyit van kézben, amennyit feltétlen szükséges. Éppen azért, hogy ellegyen, amikor házimunkázok. Kapcsoltam rádiót, tv-t. Csak az a lényeg, hogy lásson!!!!Idegeskedned felesleges. Próbáld meg, hogy lásson, amikor főzöl, stb. Valamennyivel könnyebb lesz később, de az még jó pár hónap. Azt nem feledd, hogy most elsősorban anya vagy, nem pedig házi robot. Ne akarj mindenkinek megfelelni. És ha úgy érzed, nem állsz készen az együttlétre, várjatok még.

Az biztos, már nem lesz minden olyan, mint a baba érkezése előtt!

2008. aug. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kb 2-3 hónaposan elvan kicsit egyedül a játszószőnyegén, amikor elkezdi felfedezni a kezét, ezáltal a környezetét. Az anyaság erről szól :-) Minden felborul, estére hulla vagy, de-ugye jól mondom-minden este a babád körül forog az agyad, amikor leteszed szunyókálni. Ez roppant nehéz, de egyben csodás feladat, azt hiszem hogy egy nő számára a legnagyobb kihívás az életben. Hihetetlen dolgokra képes a nő, az ANYA, ellátja a családját, közben feleség és anyuka egyszerre, aki összetartja a közvetlen környezetét. Ebben is lehetsz maximalista, de csak ha ez azt jelenti, hogy te akarsz lenni a gyermeked számára a biztonság, a férjed számára a nagybetűs FELESÉG, és nem mellesleg egyszer majd újra visszamehetsz dolgozni, ahol újra kihozhatsz mindent magadból. Egyelőre a babád még pici ahhoz, hogy bármilyen rendszerbe is beszoríthatnád, számára még egyek vagytok, de 1-2 hónap múlva kinyílik a világ a kis szemecskéi előtt. Minden kornak megvan a nehézsége, de tapasztalatból állítom, hogy egyre könnyebb lesz, amikor már tudni fogod miért sír, és nagyjából kialakul egy rendszer a mindennapokban. Nekem kb 1 hónapja lett könnyebb kicsit a dolgom, mióta a kisfiam megbízhatóan alszik éjjel és napközben is.

Kitartás, és légy boldog hogy a kezedben tarthatod a babádat, akit-ha maximalista vagy, nagyon jó kis emberkévé nevelheted :-)

2008. aug. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az első babámnál én is pont így éreztem, mint Te.

Ne izgulj semminek nem kell tökéletesnek lennie. A baba és a kapcsolatod a legfontosabb, a kiegyensúlyozott háttér. A porcica megvár. :)

A második babám születése után (most lesz ő is hat hetes) már nem érdekel a káosz a lakásban, pedig akad, hisz a nagyobbik is csak 21 hónapos, és pakol mint a gép.

Délután ha nagy ritkán együtt lefekszenek, és hullának érzem magam, akkor simán elnézem azt hogy épp ragad a kő, és elmegyek velük szunyálni. Nekik és a férjemnek is fontosabb, hogy kipihent legyek, ne legyek a fáradtságtól és a kialvatlanságtól ingerült, mint az, hogy a leesett csokipötty ne legyen a földön.

(persze ez nem azt jelenti hogy folyamatosan ragad a lakás a kosztól :) )


Judy

2008. aug. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!