Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tennem újszülött és...

Mit kell tennem újszülött és anya tengerimalackákkal?

Figyelt kérdés
3 hete kaptam egy tengeri malacot.Nem tudtam, hogy babákat vár, azt hittem csak pufi, mert rengeteget evett.Tegnap viszont 3 picinek adott életet.Sajnos nekem még nem volt tengeri malacom, így nem tudom, hogy etessem tovább azzal, amit eddig evett, vagy változtassak az étrendjén.Eddig magokat evett, paradicsomot, paprikát, uborkát, répát, salátát, almát.A picikkel van-e valami teendő( egyébként nagyon szépek, és életre valóak).Mikortól vehetem kézbe őket, hogy megszokják az ember érintését, és ne legyenek vadak.Kell-e nekik valamilyen oltás, vagy valami?Mindent szeretnék tudni velük kapcsolatban, de megkérek minden kedves válaszolót, hogy ne küldjetek linkeket, mert már sokat olvastam róluk, de én a tapasztalatokban jobban bízok :) Köszönöm a válaszokat.
2011. máj. 15. 20:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
adjál nekik több kaját, mert a kicsik is zabálnak és 2 hét múlva rakd szét őket, mielőtt beltenyészetes tengeridisznó farmod lesz :)
2011. máj. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm.A kicsik mikortól kezdenek el enni, és mit adjak nekik?Vagy ehetik azt, amit az anya kap?
2011. máj. 15. 21:03
 3/28 anonim ***** válasza:
adj nekik petrezselymet...17 tengerimalacom volt(kicsit elszaporodtak...)és mind bolondult érte vagy tedd ki őket a fűre azt is imádják és még szellőznek is...amúgy nem kell velük semmi különöset tenni adj nekik több kaját meg vizet
2011. máj. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Sajnos a vizet nem issza az anya sem.A petrezselyem szárát is ehetik, vagy csak a levelét?
2011. máj. 15. 21:08
 5/28 anonim ***** válasza:
Szia!Jó sok almát kapjanak,meg igen, a petrezselyem minden része adható!Jó egészséget a mamának meg a babáknak is!
2011. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
mindkettőt de inkább a levelét...ha vizet nem issza próbálj meg neki vmi természetes gyümölcs levet adni...
2011. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Kézbe mikor vehetem őket?
2011. máj. 15. 21:14
 8/28 anonim ***** válasza:
tedd csak be a vizet, ha kell nekik akkor isznak...a tyúkhúrt is imádják
2011. máj. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
SZÉNÁJUK LEGYEN,NAGYON FONTOS!!!!!!!!!!
2011. máj. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:"Az újszülött kismalacot csak akkor fogjuk meg kézzel, ha az anya jól ismeri a gazdit! Idegennek semmi esetre ne engedjük megfogni az újszülött malacot, mert az anya nem fog vele foglalkozni."

Várj még vele,hogy megszokjon Téged is a mama malac!!

2011. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!